قیمت کف کاذب فولادی

بررسی جامع قیمت کف کاذب فولادی

اجزا، انواع و قیمت کف کاذب فولادی

قیمت کف کاذب فولادی ، یکی از موضوعات مشهور و معروف حوزه ی امکانات و تاسیسات کاذب است. از میان تمامی انواع چوبی، سنگی، شیشه ای، سرامیکی و آلومینیومی، این کف های کاذب فولادی هستند که با توجه به قدرت و ظرفیت بالای تحمل بار، در دو زیرشاخه ی HPL و PVC وظیفه ی تجهیز اتاق های سرور و دیتاسنترها را به دوش می کشند.
در صورتی که در هر شرایطی، محلی در اختیار دارید و نیاز است بین کف سازه ای، و محلی که رویش پا می گذارید، ارتفاع ایجاد کنید(کابل کشی یا هر دلیل دیگری)، این مقاله برای شما نگارش شده است.

در سطرهای آینده نگاهی دقیق به انواع فولادی کف کاذب داشته ایم و سپس، عواملی که ارزش کف کاذب را تعیین می کند، برشمرده ایم. قبل از شروع رسمی، به خاطر داشته باشید که جنس و متراژ کف کاذب، عوامل اصلی تعیین کننده ی قیمت هستند.

کف کاذب فولادی، یک مقدمه کوتاه

قیمت کف کاذب فولادی ، می تواند مورد ارزیابی و حتی پیش بینی قرار بگیرد، اگر شناخت دقیق و مناسبی از ساختار آن در اختیار باشد. اداره ها، اتاق های سرور و سالن های کنفرانس معمولا به دنبال کف کاذبی می گردند که توان و قدرت قابل قبولی داشته باشد و در عین حال، کیفیت ظاهری را در بالاترین سطح ارائه دهد(ایمنی آتش سوزی و غیره هم که نیازی به تاکید ندارد). در اینجاست که کف کاذب فلزی وارد کار می شود.

 باید توجه داشت کف کاذب فولادی سه عضو اصلی دارد(همان طور که در تصویر مشاهده می کنید)، پانل رویین، خط کش ها و پایه ها. پانل ها بسته به نیاز می توانند تو پر و توخالی باشند و همچنین اگر دوام سطح رویین اهمیت زیادی داشته باشد، امکان روکش کردن هم فراهم است. همین اختلافات کوچک، قیمت های مختلفی برای کف کاذب های فولادی تعیین می کنند.

قیمت کف کاذب فولادی بسته به چه شرایطی تغییر می کند؟

از جنس و آپشن های پانل، تا نوع مقاومت تکیه گاه ها قیمت های مختلفی برای کف کاذب فولادی رقم می زند. به عنوان مثال، پانل های توپر از آنجا که هم دوام بالاتری دارند و هم عملکرد کیفی قدرتمند تری عرضه می کنند(زمانی که رویشان قدم می زنید صدای کمتری تولید می شود) درنهایت قیمت تمام شده ی بالاتری هم خواهند داشت. درست مشابه همین امر، اگر بخواهید سطح کف کاذب شما روکش داشته باشد، باید هزینه و قیمت بالاتری بپردازید.

در ادامه جز به جز بررسی می کنیم تا مشخص شود قیمت کف کاذب فولادی بر اساس چه متر و معیاری مشخص می شود.

قیمت کف کاذب فولادی با روکش های مقاوم

قیمت کف کاذب های فولادی به طور عمومی در گام اول بسته به توپر یا خالی بودن هسته ی پانلی مشخص شده و سپس سراغ روکش و عواملی مثل این می آید. وقتی یک کف کاذب فولادی با روکش های HPL روکش شود، حتی اگر تو خالی باشد، بازهم دربرابر رطوبت، خزش، فشارهای بالا، خط و خش و جذب گرد و غبار مقاوم است اما مرز تغییر پانل های توپر و خالی، در چگونگی مواجهه با اسید، عوامل مخرب خشن، حریق و اشعه ی UV مشخص می شود.

نتیجه

در نتیجه تعیین قیمت کف کاذب فولادی، از طریق یک معادله ی دو مجهولی مشخص می شود. مجهول اول تو پر یا خالی بودن پانل و نامعلوم دوم، این است که سطح روکش داشته باشد یا نه. توصیفی که در بالا ارائه شده است، ما را به این جمع بندی می رساند که از نظر هزینه کرد ریالی اولیه، کف کاذب توخالی بدون روکش ارزان ترین است.
اما کار کمی چالشی می شود اگر عملکرد کف در دراز مدت را در نظر بگیریم و هزینه ی تعمیر و نگهداری را نیز در معادلات خود بگنجانیم.

وقتی از روکش ها استفاده می کنیم، در واقع به عمق عملکردی، استحکام و دوام کف کاذب خود می افزاییم و این ویژگی از طریق صرف هزینه ی بالاتر صورت می گیرد.
حال وظیفه ی ما به عنوان متولی ارائه خدمات کف کاذب این است که گزینه های مختلف را پیش روی شما قرار دهیم و این خود شما هستید که سبک و سنگین می کنید و محصول مناسب نیازهایتان را بر می گزینید.

قیمت کف کاذب فولادی، ارائه ی تمامی مولفه های تاثیرگذار

در این قسمت، ابتدا تمامی محورها و مولفه های تاثیرگذار را به صورت لیست معرفی می کنیم، سپس سراغ شرحِ چگونگی تاثیرگذاری هر یک از آن ها روی قیمت کف کاذب فولادی خواهیم رفت.

  • کاربری کف کاذب
  • جنس کف کاذب
  • ارتفاع کف کاذب
  • میزان و نوع بار وارده
  • نوع و محل اجرای کف کاذب

گام اول

مشخص کنید که چه کاربری هایی را از کف کاذب خود انتظار دارید. اگر کف کاذب شما قرار است در یک اتاق سرور استفاده شود، آن گاه نمی توانید به سادگی و اصطلاحا سرسری حداقل آپشن ها را برگزینید، در این شرایط شاید نیاز باشد قیمت اولیه ی بالایی برای اجرای کف کاذب بپردازید.

گام دوم

تعیین جنس و ارزش کف کاذب است. خوب شرایط را بسنجید، شاید اصلا نیازی نباشد که کف خود را از نمونه های فلزی انتخاب کنید.

گام سوم

شوخی بردار نیست. باید با درک صحیح از نیازهایی که پروژه ی شما دارد، دقیقا مشخص شود که چه ارتفاعی نیاز است. در غیر اینصورت پروژه درگیر دوباره کاری می شود و نمی توان از آن طرفی بست.

گام چهارم و پنجم

ما و شما به تنهایی نمی توانیم در حالت کلی تخمین بزنیم. یعنی نیاز است محیط پروژه را با دقت بررسی کنیم و سپس با اجماع کارشناسی درباره ی چگونگی پروژه نظر دهیم.

قیمت کف کاذب فولادی، جمع بندی

قیمت کف کاذب فولادی ، در سطرهای بالا از منظر تخصصی، فنی و تکنیکی مورد بررسی قرار گرفت. اگر فکر می کنید المانی در تعیین ارزش کف کاذب فولادی باقی مانده که ما به آن اشاره نکرده ایم، خوشحال می شویم با ما ارتباط گرفته و اعلام کنید.