فروش کف کاذب فولادی
کف کاذب اتاق سرور
کف کاذب اتاق سرور
کف کاذب اتاق سرور

کف کاذب اتاق سرور

هنوز کف های کاذب ، بهترین گزینه برای اتاق سرور می باشند. چون کف کاذب در حال حاضر مزایایی مثل مدیریت ایمن تجهیزات کامپیوتری و کابل ها، توانایی در توزیع بار سنگین و البته انعطاف پذیری را ارائه می دهند. از ابتدا کف های کاذب به طور خاص برای اتاق های سرور طراحی شده بودند و هنوز متد جایگزینی برای آن نیامده است. اتاق های کامپیوتر و سرور باید به طور موثر برق را به رک ها، کابل های داده و سیستم های خنک کننده مثل هوا و آب توزیع کنند. بنابراین، طراحان باید بهترین روش را برای توزیع این خدمات در سرتاسر اتاق و همچنین الزامات آتی مثل رشد، افزایش تقاضا برای توزیع داده و پیشرفت های تکنولوژیکی در نظر بگیرند. کف کاذب و دیتاسنتر ، نشان دهنده مرکز داده شرکت با دسترسی بالا است. برای شرکت های بسیار، نمایش اتاق سرور آنها، بخش مهمی از نمایش تجهیزات و امکانات به مشتریان کلیدیشان می باشد. مراکز داده و اتاق های سرور بدون کف های کاذب، ناقص به نظر می رسند.

کف کاذب اتاق سرور برای اهداف زیر توسعه یافته است:

  • سیستم موثر توزیع جریان هوا
  • توزیع وزن سنگین به طور مساوی
  • بررسی و پشتیبانی از خطوط داده
  • بررسی و مدیریت راحت کابل های برق
  • ایجاد یک محیط ایمن برای پرسنل این بخش
  • انعطاف پذیری

ارزیابی و انتخاب کف کاذب برای اتاق سرور مستلزم بررسی چندین متغیر است. برای دسترسی راحت، کف کاذب به پانل هایی نیاز دارد که می توان برای دسترسی به کابل ها، سیستم خنک کننده و برق زیر آن به راحتی آن را برداشت. چون رک ها در اتاق های سرور هر ساله سنگین تر می شوند، طراحی های کف کاذب به قدرت و استحکام زیرساخت استرینگر نسبت به پانل هایی که فقط به پایه های ستون در گوشه ها قفل می شود، نیاز دارند.

انتخاب کف کاذب مناسب برای اتاق سرور مستلزم درک نیازهای ساختاری که روی سیستم کف کاذب می نشیند و هم درک میزان بار متمرکز است. حداکثر باری است که می توان برای ضعیف ترین یک اینچ مربع پانل بدون تغییر شکل آن با وزنی بیش از یک مقدار معین به کار برد. این ها تنها بخشی از ملاحظات طراحی هنگام آماده سازی سیستم های کف کاذب می باشند.

شرکت های طراحی اتاق سرور به انعطاف پذیری که با سیستم های کف کاذب ارائه می شود، ارزش می دهند. الزامات برای جریان هوای خنک و توزیع برق به محبوبیت کف های کاذب اضافه می کند. در بیشتر موارد، نصب و نگهداری مدارهای زیر کف آسان تر است. با توجه به الزامات برق، تعداد مدارها به ازای هر فوت مربع در اتاق های سرور امروزی، خیلی بیشتر از گذشته است.

کف کاذب اتاق سرور برای چیست؟

سیستم کف کاذب، کف را در محل کار شما بالا می آورد. معمول کف های کاذب به عنوان بخشی از طراحی کف اتاق کامپیوتر استفاده می شود تا فضایی را برای حجم انبوهای از سیستم ها و کابل هایی که بدون تاثیر بر فضای کار کارکنان وجود دارند فراهم می کند. کف کاذب متشکل از پانل های کف 600 * 600 میلی متر است که معمولا با ورقه های فولاد جوش داده شده و پر شده با سیمان سبک می باشد که ساختار کف کاذب بسیار قدرتمندی را ایجاد می کند که با پایه های ستون پشتیبان زیرساختار قابل تنظیم حفظ می شود. فضای بین کف کاذب و کف زمین به شما این امکان را می دهد تا برق، داده، کنترل محیطی و جریان هوا، سیستم اطفا حریق، سیستم امنیتی و غیره را مقرون به صرفه از طریق آن منتقل کنید.

اتاق سرور استاندارد دارای خواص متعددی میباشد و استانداردهای مختلفی در آن رعایت میشود . یکی از قسمت های اتاق سرور استاندارد کف کاذب میباشد . کف کاذب شرکت آرتام محصولی مناسب و تایید شده جهت استفاده در اتاق سرور یا دیتاسنتر میباشد بطوری که این محصول در بسیاری از پروژه ها در حال استفاده میباشد . کف کاذب شرکت آرتام از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در زیر به آن اشاره شده است .

کف کاذب اتاق سرور

استرینگر

استرینگر کف کاذب اتاق سرور

استرینگر های کف کاذب نیز همانند پایه ها به روش گالوانیزه سرد آبکاری شده اند . استرینگر ها نقش ایجاد یک شبکه 600x600 میلیمتری را در سازه کف کاذب داراست تا تایل ها بصورت منظم و با دقت بالا بدون درز در کنار یکدیگر و بر روی پایه ها مستقر شوند .در هر دو سر استرینگر سوراخی وجود دارد که مخصوص پیچ شدن استرینگر بر روی پایه ها میباشد بطوری که هر پایه به چهار استرینگر مجزا پیچ میشود . بر روی استرینگر ها یک نوار از جنس فوم قرار دارد که نقش آکوستیکی و صداگیری را برعهده دارند .

تایل

تایل کف کاذب اتاق سرور

تایل های کف کاذب از جنس فولادی میباشد که با یک نوع سیمان مخصوص پر شده است ابعاد این تایل ها 600x600x35 میلیمتر و بدون تلورانس میباشد . تایل ها از قسمت زیرین با رنگ ضد حریق و ضد رطوبت اپوکسی پوشانده شده است تا مقاومت تایل ها در شرایط مختلف افزایش پیدا کند . تایل ها دارای تحمل بار گسترده و بار متمرکز مطابق استانداردهای TIA942 مخصوص دیتاسنتر میباشد . همچنین تایل ها دارای نوار PVC لبه میباشند که نقش آببندی و زیبایی را ایفا میکنند . روکش تایل از جنس HPL میباشد که دارای خواص ( ضد حریق ، ضد خش و آنتی استاتیک ) میباشد .

پایه

پایه کف کاذب اتاق سرور

پایه های کف کاذب بصورت گالوانیزه سرد آبکاری شده است . این پایه ها دارای قطر 25 میلیمتری میباشند که تحمل بار گسترده را میسر خواهد کرد این پایه ها از دو قسمت خود پایه و گلدانی بالا تشکیل شده است . خود پایه به ارتفاع 500 میلیمتر میباشد و در هنگام نصب تا ارتفاع 100 میلیمتر نیز قابل کوتاه شدن میباشد و قسمت گلدانی بالا نیز از دو مهره جهت تنظیم ارتفاع و رگلاژ بهره میبرد . دلیل وجود مهره دوم قفل کردن مهره اول میباشد تا به مرور زمان رگلاژ و ارتفاع مورد نیاز تغییر نکند . همچنین بین مهره ها و قسمت اصلی پایه یک واشر پلاستیکی سیاه رنگی وجود دارد تا لقی و فضای خالی بین گلدانی و خود پایه پر شود  .

کف کاذب