دمای اتاق سرور

دمای اتاق سرور و تاثیر آن بر روی عملکرد قطعات را در این مقاله بخوانید

دمای اتاق سرور

اتاق سرور، اتاقی است که هوای مطبوع دارد و به عملیات مداوم سرورهای کامپیوتری تخصیص یافته است. کل ساختمان یا ایستگاهی که به این کار اختصاص یافته، دیتاسنتر نام دارد. دمای اتاق سرور ، یکی از فاکتورهایی است که بر مصرف انرژی و اثر محیطی اتاق سرور تاثیر می گذارد. در نواحی که هوا خنک است و برق قابل تجدید بسیاری دارند، اثرات زیست محیطی معتدل تر است. از این رو کشورهایی با شرایط مطلوب مثل کانادا، فنلاند، سوئد و سوئیس سعی دارند شرکت های بیشتری را برای استقرار اتاق های سرور خود در این کشورها جذب کنند.

در سرتاسر دنیا، شرکت ها برای ذخیره و پشتیبانی از داده های حساس بی شمار به اتاق های سرور متکی هستند. به منظور برآورده سازی تقاضای مشتری، سرورها باید پیوسته آنلاین حفظ شوند. این تجهیزات، گرمای زیادی را ایجاد می کنند که اگر بررسی نشود، می توانند اثر معکوسی بر عملکرد آن داشته باشد. بنابراین اوپراتورهای اتاق های سرور باید دمای بهینه را حفظ کنند تا مطمئن شوند که این سیستم ها کار خود را به درستی انجام می دهند.

وقتی یک اتاق سرور، خیلی گرم باشد، تجهیزات خیلی راحت بیش از حد گرم می شوند و منجر به از بین رفتن داده های ذخیره شده می شود. این مشکل برای یک سازمان، فاجعه به حساب می آید که به این اطلاعات برای انجام کسب و کار خود متکی است. بنابراین در اتاق های سرور از سیستم های خنک سازی برای خنک کردن اتاق سرور و جلوگیری از گرمای بیش از حد تجهیزات استفاده می شود.

تجهیزات شبکه و کامپیوتر برای عملیات در یک دامنه دمایی نسبتا محدود طراحی شده است. برای اطمینان از عملیات قابل اعتماد و طولانی تر شدن عمر قطعات ، شما باید مطمئن شوید که دما در آن دامنه باقی می ماند. حتی چند درجه گرما می تواند یک تراشه سرور را از بین ببرد.

هزینه خرابی سرور می تواند قابل توجه باشد. فکر کنید به خاطر این خرابی چقدر ضرر می کنید؟ هزینه جایگزینی هم وجود دارد. تجارت الکترونیک را از دست می دهید، جزییات اطلاعات مشتریان را از دست می دهید، زمان کارکنان هدر می رود و متحمل خیلی هزینه های مرتبط دیگر می شوید.

توصیه های عمومی مطرح می کنند که دما نباید پایین تر از ۱۰ درجه سانتی گراد (۵۰ درجه فارنهایت) یا بالای ۲۸ درجه سانتی گراد (۸۲ درجه فارنهایت) باشد اما بهتر است که دما را بین ۲۰ – ۲۱ درجه سانتی گراد (۶۸-۷۱ درجه فارنهایت) نگه داشت.

چگونه بر دمای اتاق سرور نظارت داشته باشیم؟

شما باید دمای اتاق سرور را همیشه کنترل کنید و بر آن نظارت داشته باشید، به ویژه در شب و آخر هفته ها که هیچ کس در آنجا نیست. سیستم هایی برای این کار موجود است. باید دما را در نقاط مختلف اتاق بسنجید تا ببینید که کجا گرم است. سنجش دما باید خودکار و قابل اعتماد باشد. سیستم ها باید از هشدار به صورت های مختلف مثل ایمیل یا اس ام اس پشتیبانی کنند.

در تعیین بهترین دمای اتاق سرور، چندین فاکتور از جمله اندازه اتاق و تعداد سرورها باید در نظر گرفته شود. این اطلاعات می تواند به اوپراتورها در تصمیم گیری پیرامون بهترین دما کمک کند. وقتی که بهترین دما شناسایی شد، اوپراتورهای اتاق سرور باید بر سیستم های کنترل دما نظارت داشته باشند تا مصرف انرژی و خنک سازی حفظ شود.

عایق ساختن اتاق های سرور به دلایل جلوگیری از وقوع آتش سوزی و تهویه هوا، ضروری است. تعویض تجهیزات قدیمی می تواند باعث بروز مشکلات جدیدی شود. دستگاه های جدید سریع تر کار می کنند و اغلب گرم تر هم می شوند و از این رو بار روی سیستم های تهویه هوا را بیشتر هم می کنند. اگر به تازگی سرورهای جدید یا سوئیچ های مدرن خریداری کرده اید، زمان خوبی است که تهویه هوا را برای اطمینان از عملکرد مناسب آن، بررسی کنید.

مطالب مرتبط

فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور... اجرای کف کاذب اتاق سرور ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیر...