اتوماسیون اتاق سرور

اهمیت وجود اتوماسیون در اتاق سرور

اتوماسیون اتاق سرور

/ اتاق سرور یکی از مکان های مهم شرکت ها و سازمان ها محسوب می شود که بایستی تجهیزات نگهداری مختلفی برای کنترل آن در نظر گرفت. از این رو کمپانی های سعی می کنند با استفاده از اتوماسیون اتاق سرور در این زمینه نگهداری کاملی از چنین مکانی داشته باشند. بنابراین بوسیله اتوماسیون اتاق سرور می توان کنترل بی نقصی داشت و در طول زمان تنها با سرویس دهی اتوماسیون برای همیشه شاهد نگهداری حرفه ای اتاق سرور بود.

اتوماسیون اتاق سرور جهت کنترل و نظارت روی عملکرد سرورها به کار گرفته می شود تا بتوان در صورت به وجود آمدن مشکلی در سرورها سریعا به آن رسیدگی کرد و مانع از گسترش مشکل آنها شد. موضوعی که بسیاری از شرکت ها به آن توجه داشته مانع از فراگیر شدن مشکل می شوند. از طریق اتوماسیون اتاق سرور یا همان سیستم کنترل و نظارت، می توان از هر گونه تغییر شرایط در اتاق سرور با خبر شد. در این میان باید به تغییر شرایط دمایی، رطوبتی، وجود دود و گاز در اتاق اشاره داشت. بوسیله چنین اتوماسیونی می توان عملکرد سریع در حل مشکل داشت.

سیستم کنترل و نظارت یا همان اتوماسیون اتاق سرور یکی از تجهیزات اصلی نگهداری اتاق های سروری شرکت ها و سازمان ها به شمار می روند، بنابراین بدون وجود آن خطر بزرگی این مکان ها را تهدید می کند و خسارت های بزرگی را نیز برای این کمپانی های به دنبال خواهد داشت. از این رو بایستی به طور حتم اتوماسیون ها در اتاق های سرور به کار گرفته شوند تا نظارت همیشگی روی سرورها داشت و مانع از به وجود آمدن مشکلات شد.

برخی از کمپانی هایی که فاقد چنین اتوماسیونی هستند نظارت ناقصی روی سرورها داشته و از این رو باید هزینه های بسیاری جهت حل مشکل متحمل شوند. هنگامی که مشکلی به وجود می آید سیستم نظارت یا همان اتوماسیون به شکل ارسال پیامک، برقراری تماس، ارسال ایمیل و برخی از این دست به افراد تعیین شده در سیستم ارسال می شود. از این رو افراد معین شده در صورت به وجود آمدن مشکلی در این رابطه اطلاعی کسب کرده و به حل سریع آن می پردازند.

یکی دیگر از ویژگی های بارز و قابل توجه این نوع سیستم خاموش و روشن نمودن سرور و روشن کردن تهویه با ارسال پیامک است که کمک شایانی جهت حل مشکل می کند.

بنابراین وجود اتوماسیون در اتاق سرور می تواند موجب ایمنی کامل اتاق ها شده و نگهداری کاملی به دنبال خواهد داشت. اتاق های سرور همانطور که گفته شد مرکز اسناد و اطلاعات شرکت ها و سازمان ها به شمار می روند. از این رو بایستی نظارت کامل و حرفه ای روی آنها صورت گیرد و در غیر این صورت شاهد آشکار شدن مشکلات متعددی خواهیم بود که اگر در اسرع وقت حل نشود، مشکلات بزرگ دیگری را به دنبال خواهد داشت.

به هر حال وجود اتوماسیون در یک اتاق سرور ضروری بوده و شرکت ها/سازمان ها/ادارات نیز باید توجه بسیاری به آن داشته باشند، در غیر این صورت پیامدهای خوبی به دنبال نخواهد بود.

                                                                                      

مطالب مرتبط

فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور... اجرای کف کاذب اتاق سرور ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیر...