کف کاذب در اتاق سرور

مزایای کف کاذب در اتاق سرور

کف کاذب در اتاق سرور

/ اتاق سرور بخش مهم یک شرکت یا سازمان محسوب می شوند که بایستی ایمنی لازم در آن به کار گرفته شود. اتاق سرور یا همان دیتاسنتر انبوهی از اطلاعات با اهمیت شرکت یا سازمان را در خود جای می دهد و آسیب رسیدن به آن می تواند ضررهای بسیاری بزرگی را در پی داشته باشد. یکی از عوامل حفظ ایمنی اتاق سرور افزوده شدن کف کاذب به آن است که به عنوان کف کاذب اتاق سرور شناخته می شود.

این کف موجب افزایش ارتفاع سطح اتاق از کف زمین شده و به نوعی کف دوم محسوب می شود. به موجب آن می توان کابل های موردنظر را از بخش زیرین کف کاذب عبور داد تا سرورها تماس مستقیمی با کابل نداشته تا در صورت رخ دادن مشکلی شاهد حادثه ای نباشیم. اتاق سرور از نگهبانانی به نام ادمین بهره می برد تا مراقبت کاملی از اوضاع اتاق داشته و مانع از روی دادن اتفاقی شوند.

کف کاذب در اتاق سرور از چه نوع و برندی باشد

همانطور که گفته شده هر شرکت یا سازمانی بخش مهمی به نام اتاق سرور دارد که باید ایمنی لازم آن فراهم آید. برخی شرکت ها ایمنی محدودی را قائل هستند اما در حقیقت باید با افزودن کف کاذب به این بخش یکی از ایمنی ها را به ارمغان آورد. البته این موضوع نیز مهم است که کف کاذب از چه نوع و برندی می باشد. زیرا برخی برندها کیفیت لازم را نداشته و حتی نامطلوب نیز به شمار می روند. اما هدف از استفاده این محصول چند هدف بوده که باید به آن اشاره داشت.

از جمله باید به توزیع وزن سنگین اجسامی که روی کف قرار می گیرد به شکل مساوی، انعطاف پذیری بالا، بررسی و پشتیبانی از خطوط اطلاعات، بررسی آسان کابل های برق و برخی دیگر، توزیع موثر جریان هوا در سراسر اتاق، به وجود آوردن محیط امنی برای کارکنان بخش مراقبت از اتاق سرور اشاره داشت.

به طور کلی کف کاذب راه حلی درست بوده تا بتوان اتاق سرور را دربرابر آسیب هایی دور داشت زیرا ساختاری مناسب با یک اتاق سرور داشته که می بایست از بسیاری خطرها محفوظ باشد.

نکات مهم در استفاده از این محصول

بسیاری تصور می کنند هر نوع کف کاذبی را می توان در اتاق سرور به کار گرفت اما خیر ، بایستی از برندهای باکیفیت و مدل های خاصی بهره گرفت. اتاق های سرور بخش حساس هر شرکت یا سازمان بوده که با نهایت دقت و عمل باید ایجاد و مراقبت شود. این محصول نیز دیگر گزینه برای چنین اتاق هایی بوده که شرکت یا سازمان مورد نظر بایستی آن را در این قسمت به کار گیرد و عدم استفاده قطعا خطراتی را تهدید می کند.

گذشته از آن زیرساخت اتاق سرور به دلیل قرارگیری حجم سنگینی از اجسام باید مقاومت لازم را برای تحمل ظرفیت بار داشته باشد. بایستی در هنگام آماده سازی اتاق سرور محاسباتی را انجام داد تا پس از پایان یافتن عملیات شاهد نقص یا عیبی در هنگام استفاده نباشیم.