تجهیز اتاق سرور

دلایل تجهیز اتاق سرور

تجهیز اتاق سرور

/ سرور بخش مهمی از یک شرکت و سازمان بوده از این روی برای نگهداری بهتر آن یک اتاق را با تجهیزات کامل در نظر می گیرند. این سازمان ها با تجهیز اتاق سرور موجب می شود تا داده ها بدون نقص باقی مانده و هیچ یک بر اثر حادثه ای از بین نروند. البته برخی شرکت ها و سازمان ها به دلیل عدم توجه به این موضوع شاهد از دست رفتن بخش اعظمی از داده های درون سرور خود هستند.

تجهیز اتاق سرور یکی از مهمترین موارد ایجاد اتاق سرور است که باید در اولین مراتب به آن توجه و عمل شود. این موضوع شامل تمامی شرکت ها، ادارات و سازمان می شود، بنابراین تنها یک شرکت یا برخی دیگر را دربر نمی گیرد. داده ها از عناصر مهم هر مرکز و شرکت هستند و از این رو باید در ایمنی ترین مکان ها تحت کنترل و نگهداری باشند.

در این میان کمپانی ها با تجیهز اتاق سرور ساختمان اصلی خود گام های بزرگی در این زمینه برمی دارند که کمک اساسی به آنها جهت نگهداری بهتر اتاق می‌کند. تجهیز اتاق سرور یکی از قوانین محسوب شده و عمل نکردن به آن خطرات بسیاری را به دنبال خواهد داشت که یکی از آنها نابودی اطلاعات محرمانه و مهم هر شرکت یا سازمان است.

تجهیز هر اتاق سرور توسط شرکت های متخصص در این زمینه صورت می گیرد. این شرکت ها برای تجیهز اتاق سرور سیستم های مختلفی را درون اتاق به کار می گیرند تا مانع از بروز هر نوع مشکل و خطر شوند.

تاکنون شرکت های متعددی به دلیل عدم رعایت و تجهیز اتاق سرور خود با مشکلاتی رو به رو شدند که ضررهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته است. بخصوص این که جاسوسان یا همان هکرها نیز در پی نابودی اطلاعات درون سرور هستند و با عدم تجهیز یک اتاق سرور راه برای این دست افراد باز خواهد شد و اطلاعات فراوانی را شامل حال خود می کنند.

از جمله موارد تجیهز یک اتاق سرور باید به نصب سیستم اعلام و اطفاء حریق، درب ضد سرقت، سیستم های امنیتی فیزیکی و کنترلی، سیستم تهویه مطبوع، برق اضطراری، سیستم روشنایی هوشمند، محیط ضد حریق و خطر و برخی دیگر اشاره داشت. تمامی این موارد از عوامل تجهیز اتاق سرور محسوب می شوند که هر شرکت یا سازمانی باید آن را در اتاق سرور خود به کار گیرد در غیر این صورت می‌تواند خطر بزرگی را که فرجام آن از دست دادن داده های فراوان سرور است، به دنبال داشته باشد.

کمپانی های مختلفی هستند که تمامی این خدمات را ارائه می دهند و کمک شایانی در نگهداری اتاق سرور خواهند کرد. شرکت یا هر سازمانی انبوهی از اطلاعات محرمانه خود را درون سرور جای می دهند و با ایجاد اتاق سروری تجهیز و ایمن آنها را برای سالیان دراز نگهداری و حفظ می کند. از دست دادن هریک از داده ها می توان ضرر بزرگی را برای این شرکت ها و سازمان ها به دنبال داشته باشد که در نهایت می تواند شکستی را رقم زند.

مطالب مرتبط

فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور... اجرای کف کاذب اتاق سرور ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیر...