کف کاذب فن دار

کف کاذب فن دار

کاربردهای کف کاذب فن دار

با توجه به نیاز روزافزون مراکز داده و اتاق های سرور به استاندارد های بیشتر همه روزه شاهد ظهور دستگاههای جدید و بسیار کارآمد میباشیم . یکی از این دستگاه ها که بسیار کاربردی میباشد کف کاذب فن دار میباشد که در جهت بهبود عملکرد سیستم برودتی مراکز داده و اتاق های سرور ایجاد شده است .

کف کاذب فن دار دقیقا در ابعاد تایل کف کاذب تولید شده و دارای فن در زیر تایل کف کاذب میباشد و کاملا بر روی سازه های کف کاذب ( استرینگر ها و پایه ها ) مستقر میشود و بصورتی که در هنگام کار ،هوای خنک را از زیر کف کاذب و از میان سوراخ های تایل پانچدار به درون رک ها دمیده و باعث خنک شدن هرچه بیشتر سرور ها میشود . اگرچه این وسیله به عنوان وسیله کمکی در سیستم خنک کننده دیتاسنتر استفاده میشود و وظیفه اصلی خنک کردن هوا در دیتاسنتر بر عهده هواسازها میباشد . این فن ها فقط به منظور تسریع در روند سرعت جریان هوا وارد عمل میشوند و هیچ گونه نقش برودتی و ایجاد هوای خنک را ندارند .

مکش و دمش ، یک راهکار ایده آل

این نوع از کف کاذب در مدل های مختلف بصورت تک فن و چهار فن و با توان مکش و دمش متفاوت هوا تولید شده است و با توجه به گرمای تولید شده در اتاق سرور و یا دیتاسنتر و همچنین محل قرارگیری رک ها و فاصله آنها از سیستم خنک کننده میتوان از انواع مختلف آن استفاده نمود .

برق ورودی این فن ها بصورت مستقیم میتواند از برق شهری و در مواقع اضطراری از برق UPS استفاده نمایند و با توجه به سنسور دما که در این دستگاه تعبیه شده است در بازه تغییر دمای تعریف شده وارد مدار شده و پس از رسیدن به دمای مطلوب از مدار خارج میشود . البته میتوان کف کاذب فن دار را به دستگاه کنترلر اتاق هم وصل نمود تا فرامین لازم را از طریق این دستگاه بصورت خودکار و در مواقع خاص بصورت دستی و ریموت توسط ادمین دریافت نماید.