دماسنج اتاق سرور

نقش مهم دماسنج اتاق سرور

دماسنج اتاق سرور

/ شرکت ها و سازمان ها برای خود اتاق سرور در نظر می گیرند تا اطلاعات مهم خود را در آن جای دهند. این اطلاعات می تواند داده‌های چندین ساله شرکت ها را دربر گیرد. از این رو بایستی اتاق با تجهیزات مختلفی همراه شده که یکی از آنها دماسنج اتاق سرور است. دماسنج کمک می کند تا در صورت بالا رفتن دما از سطح مجاز خود آلارم سمعی و بصری منتشر کرده و عوامل را از این موضوع آگاه سازد.

دماسنج اتاق سرور به شکل دیجیتالی با سنسور و بدون سنسور مورد استفاده قرار می گیرند. البته مدل بدون سنسور پیشرفتگی کمتری داشته و در مقابل دماسنج با سنسور با پیشرفتگی بیشتری همراه است. همانطور که می دانید دما اتاق سرور نباید از ۳۸ درجه بالاتر رفته زیرا موجب خرابی درایوها و سرورها که انبوهی از داده ها و اطلاعات را دربرمی گیرد، خواهد شد.

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها دولتی و غیردولتی برای خود دیتاروم یا همان اتاق سروری ایجاد می کنند و نظارت کاملی نیز روی آن دارند. زیرا این اتاق ها با وجود اطلاعات مهم نباید با آسیبی رو به رو شود و در صورت رخ دادن اتفاقی بایستی به سرعت مشکل حل شود. با به وجود آمدن مشکل در دیتاروم به سرعت رفع مشکل صورت می گیرد تا در پی آن مشکلات بزرگتری به وجود نیامده و گذشته از نابودی اطلاعات فراوان، ضررهای مالی گریبان گیر این دست شرکت ها و سازمان ها نشود.

در این میان دماسنج اتاق سرور به عنوان یکی از تجهیزات ایمنی این اتاق به کار گرفته می شود. دماسنجی که با اعلام سطح هشدار مانع از افزایش دما شده و به نوعی محافظت حرارتی از درایوها و سرورها خواهد کرد. پیشتر به انواع مختلفی از عوامل نگهداری اتاق سرور اشاره داشتیم که همگی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کمک شایانی در حفظ اتاق خواهند کرد.

از این رو باید توجه بسیاری شده تا سرورها دچار آسیب نشوند. گذشته از آن این اتاق در پایین ترین طبق ساختمان قرار می گیرد تا در زمینه دمایی نیز با سطح دما کمتری رو به رو باشد. همچنین کمک خواهد کرد تا در برابر گزندها و جاسوسی ها محافظت شود و دسترسی به جاسوسان را کمتر خواهد کرد. بنابراین با افزودن دماسنج به اتاق سرور مانع از افزایش دما به بیش از ۳۸ درجه سانتیگراد خواهید شد. بالاتر از این سطح باید انتظار داشت تا خرابی هایی را در درایو و سرور شاهد باشید. همانطور که می دانید هر سرور هارد درایوهایی را شامل شده که اطلاعات در حقیقت درون آنها جای می گیرد. این درایوها نیز نوعی سخت افزار محسوب می شوند که اگر در مقابل افزایش دما بالا قرار گیرند با مشکلاتی رو به رو خواهند شد.

بنابراین بایستی این دست شرکت ها و سازمان های دارای اتاق سرور به مسئله دماسنج توجه فراوانی نمایند. مسئله ای که رفع آن امر دشواری نخواهد بود و کافیست یک دماسنج دیجیتالی با سنسور یا بدون سنسور تفاوت چندانی نداشته را تهیه کنند و به کار گیرند.

 

مطالب مرتبط

فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور... اجرای کف کاذب اتاق سرور ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیر...