تجهیزات اتاق سرور

چگونگی مدیریت تجهیزات اتاق سرور

تجهیزات اتاق سرور

/ هک و افشای داده ها، کسب و کارها را مجبور کرده تا درباره حریم خصوصی داده یا محرمانگی دوباره فکر کنند که چگونه می توانند داده ها را از دست هکرها حفظ کنند. با ایجاد بخش فناوری اطلاعات در شرکت به جای استفاده از خدمات آنلاین، می توان بسیاری از مسائل امنیتی مربوط به داده را حفظ کرد، این امر مستلزم استفاده از تجهیزات اتاق سرور است. با تمرکز بر خدمات آنلاین، این کار می تواند برای کسب و کارهای کوچک، ترسناک باشد. علاوه بر این، منابعی که برای کمک طراحی شده اند می خواهند از تاسیسات در اندازه متوسط استفاده کنند که ممکن است ضرورتا برای اتاق سرور کوچک، به اندازه کافی خوب نباشد.

با درک برخی اصول، ایجاد اتاق سرور دیگر یک فرآیند محرمانه نخواهد بود. در اینجا به برخی نکات اشاره شده است:

تجهیزات رک، اهمیت دارند

برای کسب و کارهای کوچک چندان رایج نیست تا عملیات خود را با استفاده از سخت افزار سرور و دستگاه های شبکه روی قفسه یا میز انجام دهند. اگرچه چنین کاری، ارزان است، اما مقداری زیادی از تجهیزات با رشد شرکت، توسعه می یابند. تجهیزات همچنین کاملا برای بررسی فیزیکی، باز هستند و گرد و غبار، ریختن مایعات یا حتی برخورد با سیم ها برای تجهیزات بسیار خطرناک است.

رک سرور، برای تمام فصول است

قبل از خرید رک سرور، خوب است که در ابتدا خصوصیات اصلی را درک کنید. رک های سرور با واحدهای رک سنجیده می شوند. یک واحد رک معادل ۱٫۷۵ اینچ (۴۴٫۴۵ میلی متر) ارتفاع دارد. سوئیچ های شبکه در کل ۱ تا ۲ واحد هستند. سرورها می توانند بین ۱ تا ۴ واحد داشته باشند

سرورها را برای کاهش صدا، ایزوله کنید

سازمان ها بدون اتاق های اختصاصی برای تجهیزات سرور می خواهند صدا را کنترل کنند. یک اتاق کوچک با پارتیشن هم ارزش هزینه دارد. گذشته از کاهش یا حتی حذف صدای تجهیزات، اتاقی برای تجهیزات فناوری اطلاعات می تواند به جلوگیری از سرقت یا دستکاری تجهیزات کمک کند.

مدیریت سیم ها، ضروری است

تنظیم و راه اندازی رک سرور، چیزی بیشتر از بستن چند تا پیچ و مهره است. در مدیریت مناسب کابل ها نمی توان اغراق کرد چون هر بخش از تجهیزات در رک با کابل های اترنت بهم متصل شده اند. در کنار سیم کشی بین کابینت ها، رساندن کابل به نقاط LAN برای کامپیوترها، دوربین های مدار بسته و سایر تجهیزات شبکه در رک، اهمیت دارد. علاوه بر نصب پانل، همیشه یک بند کابل داشته باشید تا کابل ها را بهم ببندید. بند استاندارد کابل، ارزان هستند.

تمامی تجهیزات باید دارای برچسب باشند

 یک پرینتر لیبل خریداری کنید. تمامی سرورها و تجهیزات شبکه باید با نام های توصیفی منحصر به فرد و آدرس های آی پی شان برچسب گذاری شوند. همچنین برای سایر تجهیزات اتاق سرور مثل کیبورد، سوئیچ ویدئو و ماوس، تجهیزات NAS، روترها، دستگاه های بک آپ داده و تجهیزات اتاق سرور دیگر هم باید برچسب داشته باشند.

توضیحات مشروح که رویه های مهم مرتبط با تجهیزات را توصیف می کند باید تایپ و به کابینت سرور با چسب یا آهنربا متصل شود. این نوشته ها باید به دستور العل های عملیاتی مهم مرتبط با شبکه، بک آپ داده یا خاموش کردن تجهیزات در هنگام بروز قطعی برق اشاره کند.

اگر برنامه دارید تا از یک جفت سوئیچ شبکه و سیستم ذخیره (NAS) استفاده کنید، باید درجه حرارت را با تجهیزات مرتبط کاهش دهید، چرا که با افزایش درجه حرارت تجهیزات اتاق سرور، طول عمر آنها کم شده و باعث بروز قطعی یا خسارت می شود.

یکی دیگر از تجهیزات اتاق سرور ، سیستم تهویه هوا می باشد که کسب و کارها باید حداقل دو دستگاه در اتاق سرور با مدارهای جداگانه نصب کنند.

مطالب مرتبط

فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور... اجرای کف کاذب اتاق سرور ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیر...