درب اتاق سرور

درب اتاق سرور و اهمیت آن در امنیت

درب اتاق سرور

/ امنیت اتاق سرور بسیار حائز اهمیت است از این رو باید اکثر الزامات ضروری در این اتاق رعایت شود تا از آسیب ها و خسارات احتمالی جلوگیری شود. گزینه های مختلفی برای سیستم های امنیتی درب اتاق سرور وجود دارد. سه سیستم وجود دارد: قفل های صفحه کلید دار، قفل های کارتی و قفل های بیومتریک.

قفل های صفحه کلید دار، یک صفحه کلید عددی در نزدیکی دستگیره درب اتاق سرور دارند که کاربر باید یک پین کد برای باز کردن در وارد کند. قفل های کارتی که در بیشتر هتل ها استفاده می شود به یک کارت با نوار مغناطیسی برای باز کردن درب نیاز است مثل کارت های اعتباری. سیستم های بیومتریک معمولا سیستم خواندن اثر انگشت برای قفل دارند که کاربر انگشت خود را برای اجازه دسترسی روی آن قرار می دهد.

اگرچه تمام این سیستم ها اساسا مکانیکی هستند اما به کنترل های متمرکز نیاز دارند که معمولا می توان از طریق شبکه کامپیوتری انجام داد. بزرگ ترین مزیت کارت خوان ها این است که نوار مغناطیسی را می توان تنها برای اجازه دسترسی کارکنان خاصی فعال کرد. وقتی که آن کارکنان، شرکت را ترک کنند، کارت را می توان بدون دسترسی فیزیکی به قفل، غیر فعال کرد.

قفل های صفحه کلید دار هم به صورت مکانیک و هم به صورت الکترونیک هستند که هر قفل حدودا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار بسته به برند و مارک آن قیمت دارد.

یک نکته: مطمئن شوید که صفحه کلیدهای مکانیکی، چندین گزینه تغییر راحت کد را داراست. این نوع قفل برای درب اتاق سرور اماکنی مناسب است که افراد کمی به آنجا تردد دارند مثل اتاق سرور مدارس.

قفل بدون کلید یا ورود با کد الکترونیک برای درب اتاق سرور

امروزه بسیاری از اشکال قفل های بدون کلید و قفل های کد دار الکترونیک در ساختمان ها به چشم می خورد. برخی از آنها سیستم های پیچیده ترین دارند که گران تر هم هستند. این سیستم ها به یک کاربر نیاز دارند تا کد ورودی را برای دسترسی جهت ورود وارد کند. آسیب پذیری مشهود این سیستم ها این است که اگر کد هیچ وقت تغییر نکند، کل افراد در نهایت کد را می دانند. وقتی این اتفاق رخ دهد، انگار که اصلا هیچ دربی وجود ندارد. تعیین یک فرد برای قفل ها یا امنیت خارجی به شما کمک می کنند تا اگر شما هم یکی از افرادی هستید که به اتاق سرور وارد می شوید، کد دسترسی خود را به صورت بازه ای از طریق سیستم های قفل بدون کلید تغییر دهید. با وجود چنین سیستم هایی، می توانید کدهای مختلف برای کارکنان مختلف تعیین کنید. بدین ترتیب، اگر کسی شرکت را ترک کند می توانید کد دسترسی او را غیر فعال کنید.

کارت های کنترل دسترسی

قدرتمند ترین شیوه برای نظارت بر دسترسی به نقاط مهم و خساس، سیستم های کارتی کنترل دسترسی روی درب اتاق سرور است. سیستم هایی با ویژگی های کامل هستند که با ساختار ساختمان یکپارچه شده اند و حقوقی که برای یک شخص جهت ورود به اتاق سرور مشخص شده را رد یا تایید می کند (که به کدام شخص تخصیص یافته است). چنین سیستم هایی می توانند هر چیزی را از HVAC، آسانسورها و درب ها گرفته تا حتی سیستم های نور پردازی، پیکربندی کند. سیستم های کارتی کنترل دسترسی، بهترین مزیت را به شرکت های بزرگ ارائه می کنند. شرایط را در موقعیت های خاص، تغییر کارکنان و غیره کنترل می کنند. برخی حتی رابط های نرم افزاری دارند که از طریق آنها می توان کنترل کرد. سیستم های کارتی کنترل دسترسی، انعطاف پذیری بسیاری دارند. برخی از آنها با انواع جدیدتری از این تکنولوژی ها، دستگاه های رابط انسان دارند تا در ارتباط با سیستم های کارتی کار کنند.

مطالب مرتبط

فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور... اجرای کف کاذب اتاق سرور ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیر...