کف کاذب پانچدار

کف کاذب پانچدار چیست و چه کاربردهایی در دیتاسنتر و اتاق سرور دارد ؟

 کف کاذب پانچدار :

در دیتاسنتر ها و اتاق های سرور به واسطه تجهیزات و قطعات الکترونیکی زیادی که وجود دارد گرمای قابل توجهی ایجاد میگردد . برای خنک نگهداشتن این قطعات میبایست از سیستم های خنک کننده استفاده شود که عمدتاً مسیر عبور هوا در دیتاسنترهایی که از استاندارد های بالایی برخوردار هستند از زیر کف کاذب میگذرد و هوای ایجاد شده توسط سیستم کولینگ در نقطات دلخواه و مدیریت شده با شدت و برودت کنترل شده از زیر کف کاذب و به واسطه تایل های کف کاذب پانچدار خارج میشود .

توزیع جریان هوا بستگی به مقدار فشار و سرعت جریان هوا ، مقطع کانال هوا و نرخ خروجی تایلهای پانچ دار دارد . تایل های پانچ دار در مدل های مختلف و با نرخ های خروجی مختلف هوا ( از ۱۷ % تا ۴۵ % ) موجود میباشند .

از دیگر مشخصات کف کاذب پانچدار میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

تمامی این تایل ها با همان اندازه و ابعاد کف کاذب معمولی تولید شده و کفپوش و رنگ زیرین اپوکسی آن نیز کاملا یکی بوده و همانند آنها نیز نصب میشوند با این تفاوت که تایل های کف کاذب پانچدار توخالی بوده و تحمل بار گستره و بار متمرکز آن کمتر از تایل های معمولی میباشد با این حال همانند تایل های معمولی بر روی همان پایه و استرینگر ها نصب میشوند .

از جمله مکان ها و محل هایی که میتوان تایل های پانچدار را قرار داد در زیر رک ها و یا چنانچه دارای درب های پانچدار باشند در روبروی درب رک قرار داد . همچنین میتوان از تایلهایی که دارای دمپر میباشند استفاده کرد و با استفاده از دمپر جهت مورد نظر را تنظیم نموده تا جریان هوا در مسیر دلخواه هدایت شود . در هر صورت استفاده از محصول میتواند کمک بسزایی در انتقال صحیح و بدون افت کیفیت برودت جریان هوا ، کمتر شدن پرت برودتی و کاهش اتلاف انرژی و در جهت استاندارد شدن هرچه بیشتر دیتاسنتر و اتاق سرور کنند .

تایل کف کاذب پانچدار