اتاق سرور گوگل

اتاق سرور گوگل

اتاق سرور گوگل

/ شرکت گوگل یکی از بزرگترین کمپانی های فناوری جهان محسوب شده که تاکنون توانسته با جستجوگر خود بر مطرح بودنش بیافزاید. این شرکت واقع در سیلیکون ولی همچون دیگر شرکت ها و سازمان ها برای خود دیتاسنتر یا همان اتاق سروری داشته که بسیار بزرگتر و پرحجم تر از اتاق سرور دیگر کمپانی ها محسوب می شود. زیرا بیشتر داده ها جستجو این کمپانی در اتاق سرور گوگل قرار داشته و اگر مشکلی برای آن رخ دهد ضرر هنگفتی را به دنبال خواهد داشت. اما مواردی وجود داشته که درباره اتاق سرور گوگل بوده و اطلاعات جالبی را ارائه میدهد . اطلاعاتی که می تواند آگاهی شما را نسبت به دیتاسنتر یا همان اتاق سرور گوگل افزایش دهد. در بیشتر مواقع گوگل اطلاعات کاملی درباره اتاق سرور خود ارائه نمیدهد و آنها را در هاله ای از ابهام باقی می گذارد. در این میان جزئیاتی وجود داشته که موجب موفقیت کمپانی های رقیب خواهد شد و در این میان بایستی به شکل پنهان باقی بماند و دیگر شرکتی از آن با خبر نباشد.

به طور کلی تعداد دیتاسترهای گوگل به ۱۷ مرکز می رسد که بیش از ۱۲ مرکز در ایالات متحده و ۵ مرکز نیز در اروپا جای گرفته است. این تعداد حجم بسیاری از داده ها را در بر می گیرد که می تواند سرنوشت یک شرکت را تغییر دهد.

تعداد سرورهای کلی گوگل در تمامی دیتاسنترها به ۴۷۰ هزار سرور می رسد که در نوع خود بی نظیر است. این تعداد وظیفه ضبط داده جستجوگر را برعهده داشته و اگر برای برخی از آنها مشکلی به وجود آید بایستی شاهد ضرر هنگفتی برای گوگل بوده و جستجوگر نیز عمده اطلاعات خود را از دست می دهد.

براساس برنامه های این کمپانی قرار است بزودی دیتاسنترهایی در آسیا به وجود آیا تا در تمامی قاره ها برای خود دیتاسنتری ایجاد کرده باشد. برای مثال تنها مساحت یکی از دیتاسنترهای گوگل به ۱۲۴ هزار فوت مکعب می رسد که حجم بزرگی را دربرگرفته و یک شرکت بزرگی را شامل می شود.

گوگل همیشه سعی داشته در مناطقی دیتاسنتر خود را ایجاد کند که هزینه انرژی پایین است. زیرا مصرف هر دیتاسنتر آنها در زمینه انرژی بالا بوده و اگر هزینه انرژی نیز بالا باشد باید انتظار داشت بخش بسیاری از درآمد گوگل شامل تسویه هزینه انرژی خواهد شد. در این میان سعی می شود بیشتر مناطقی با مصرف انرژی کم شامل این موضوع شوند. براساس گزارش ها هر دیتاسنتر گوگل بیش از ۵۰ مگاوات برق مصرف می کند اما تنها برای دیتاسنتر دالاس ۱۰۳ مگاوات پیش بینی شده است.

گوگل برای دیتاسنترها یا همان اتاق سرور گوگل چندین برنامه و سخت افزار به کار می گیرد که هر یک فوایدی دارند. از جمله آنها باید به گوگل فایل سیستم برای فشرده سازی اطلاعات، گوگل وب سرور برای میزبانی سایت گوگل، مپ ردیوس برای برنامه نویسی داده ها پرحجم و در نهایت بیگ تیبل برای مدیریت داده ها بوده که همگی جهت عملکرد درست دیتاسنترها به کار گرفته می شوند. با این تفاسیر تفاوت بسیاری بین یک دیتاسنتر گوگل با یک اتاق سروری که بخش کوچک یک ساختمان شرکتی را دربرمی گیرد وجود دارد.

مطالب مرتبط

فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور... اجرای کف کاذب اتاق سرور ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیر...