کف کاذب شیشه ای

معرفی کف کاذب شیشه ای و استانداردها و مراحل ساخت آن

کف کاذب شیشه ای

شیشه در قالب کف کاذب، فرصت های معماری جدیدی را در اختیار طراحان گذاشته تا با رنگ و نور هنرنمایی کنند. پانل های کف کاذب شیشه ای سه لایه، روش بسیار منحصر به فرد، مدرن و جدید برای نورپردازی یا کاربردهای نمایشگاهی است.

سیستم کف کاذب شیشه ای می تواند به زیبایی استثنایی و متمایز و دید گسترده به پروژه اضافه کند. اگرچه ساختارهای شیشه ای به مهندسی خیلی دقیق، دانش گسترده از مواد و کدها، تجربه کاری و الزامات کیفی نیاز دارد. هر طراحی، پارامترهای منحصر به فرد دارد و الزاماتی که باید به دقت برای ساختار بادوام، ایمن و مقاوم شیشه ای رعایت شوند در برابر بارهای لرزه ای و انبساط حرارتی مقاوم باشند.

پانل های کف هم می تواند مات باشد و در عین حال نور را منعکس کند. این کف ها به زیبایی هر فضایی اضافه می کند. این کف ها را برای مکان های زیادی مثل واحد پذیرش، دیتاسنتر ها، مکان های تاریخی، موزه ها و غیره می توان نصب کرد.  پانل های کف کاذب ، نظارت بدون مانع بر سیستم های زیر کف را بدون برداشتن و جابجایی پانل ممکن می سازد. با آنها می توان نشانه گذاری دائمی انجام داد از جمله امکان شناسایی مسیر خروج.

ویژگی های کف کاذب شیشه ای :

وقتی که درباره راه رفتن روی کف شیشه ای فکر می کنید، حتما از لیز خوردن روی آن می ترسید. بر روی سطح این کف از شن شویی استفاده شده که چسبندگی خوبی را فراهم می سازد.

این نوع محصول حتی در شرایط نمناک هم به خوبی عمل می کند مثل حمام، آشپزخانه، گاراژ و غیره. پانل های شفاف، شیشه های حرارت دیده هستند و شیشه ها با لایه میانی پلی وینیل بوترال تحت ۲۵۰ PSI و ۳۰۰ درجه فارنهایت در یک اتوکلاو بهم متصل شده اند. حداکثر تنش مجاز بر شیشه، ۱۰ MPa (1450 psi) می باشد. حداکثر بار مجاز ۳۵۰ psf است.

لایه بندی :

همیشه سه عنصر اصلی را باید برای استفاده از کف کاذب شیشه ای در نظر بگیرید: لایه بالایی، لایه های میانی و نورپردازی. لایه بالایی، سطح غیر لیز ایمن را فراهم می کند. سیستم های کف شیشه ای ، چندین گزینه طراحی لایه بالایی دارند که مطابق با استانداردهای ASTM برای سطوح غیر لیز هستند. لایه های میانی، سطح دیگری از ایمنی را برای کف کاذب فراهم می کنند.

لایه میانی می تواند رنگی باشد یا گرافیک سفارشی داشته باشد. و برای نورپردازی، از نورهای LED استفاده می شود که نور و رنگ را به سمت سطح شیشه منتقل می کند.

عناصر دیگری را هم هنگام تصمیم گیری برای استفاده از کف کاذب شیشه ای باید در نظر بگیرید: عملکرد حرارتی، نفوذ آب و هوا و دوام عناصر بیرونی.  برای نظافت کف کاذب شیشه ای، از یک برس مرطوب، لکه گیر شیشه و بخار شوی استفاده کنید. اسفنج یا پارچه لکه باقی می گذارد.

مسائل ایمنی در اولویت هر ساختمانی به خصوص ساختمان های تجاری است که روزانه کارکنان و ارباب رجوع بسیاری در آن تردد می کنند. در زمان خرید کف های کاذب مطمئن شوید که با بالاترین استانداردها تولید شده است و در برابر شکستن، مقاوم است.

مزایای کف کاذب شیشه ای :

  • دوام و ماندگاری بالا
  • سطح آن لیز نیست
  • انتقال نور به سطوح مختلف ساختمان
  • جلوه ای دیگر به دکوراسیون داخلی می بخشد
  • نصب یا تعویض راحت
  • نظافت و پاک شوندگی آسان
  • شیشه می تواند رنگی، شفاف، مات، دارای بافت یا حتی همراه با تصاویر گرافیکی باشد
  • کف ها از شیشه های حرارت دیده روکش دار ساخته شده اند که محصول ایمن و با دوام بالا ارائه می کنند