کف کاذب برای دیتاسنتر

چه نوع کف کاذب برای دیتاسنتر مناسب است؟

مناسب ترین کف کاذب برای دیتاسنتر چیست؟

در ابتدا شما را با مفهوم دیتاسنتر (مرکز داده) آشنا می کنم و سپس به کاربرد کف کاذب برای دیتاسنتر می پردازم.

دیتا سنتر در واقع مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی و زیرساخت های ارتباطی است که برای حفظ و پشتیبانی از سرویس های تحت شبکه استفاده می شود.

انواع کلی کف های کاذب که در دیتاسنترها استفاده شده می شوند به شرح زیر می باشند:  بدون استرینگر، با استرینگر، بسترهای ساختاری و خرپا

  • کف کاذب بدون استرینگر: یک ردیف پایه ستون که وزن لازم برای کابل ها را فراهم می کند و همچنین برای پشتیبانی از هر گوشه از پانل های کف به کار می رود.
  • کف کاذب با استرینگر: یک ردیف عمودی از پایه های ستون فولاد که به صورت متحدالشکل در مراکز ۲ فوتی قرار می گیرند و به طور مکانیکی به کف بتونی متصل می شوند.
  • بسترهای ساختاری: متشکل از چندین کانال یا گوشه استیل است که برای شکل گیری یک بستر یکپارچه جهت پشتیبانی از تجهیزات پیچ می شوند
  • خرپا: قدرت جانبی بالایی دارد و بارهای جانبی را به کف زیر منتقل می کند.

امکانات ارتباطی متشکل از خطوط بهم پیوسته از تجهیزات است. این پیکربندی، فضا را اشغال می کند و از این رو بیشترین بار کف برای یک سیستم کف کاذب پیش بینی می شود.

دیتا سنتر تحت تنش های فیزیکی و برقی از منابعی مثل آتش و خطرات الکتریکی می باشد.

متقاعدکننده ترین دلیل برای استفاده از کف های کاذب این است که سیستم خنک کننده، به آب سرد نیاز دارد تا به فضای دیتاسنتر بفرستد از این رو با تعبیه در زیر کف کاذب می توان این امکان را فراهم ساخت.

دومین استفاده از کف کاذب برای دیتاسنتر ها با تراکم پایین است که به سختی می توان ردیف موقعیت های دستگاه های فناوری اطلاعات را تعیین کرد.