کفپوش اتاق سرور

معرفی کف کاذب سولفات کلسیم و ویژگی های آن

پانل های کف کاذب سولفات کلسیم

یکی دیگر از انواع کف های کاذب، کف کاذب سولفات کلسیم  می باشد که اتاق های کامپیوتر و دیتا سنترها کاربرد بسیار دارد. به دلیل ویژگی های غنی پانل های سولفات کلسیم یا CaSO4، بسیار از آنها استفاده می شود.

پانل از سولفات کلسیم ساخته شده است که ذاتا ویژگی مکانیکی دارد. پانل کف کاذب ، قابلیت های بارگیری بالایی دارد. یکی از ویژگی هایش این است که در برابر تغییر رطوبت و دما، حساس نیست و مقاومت بالایی دارد. این ویژگی پانل در بین طراحان مرکز دیتا و داده، محبوب است.
این پانل ها پایدار، ایمن با کیفیت و دوستدار محیط زیست هستند. چرا پایدار و با ثبات است؟ چون تغییر حرارت و رطوبت تاثیری کوچکی روی آن نمی گذارد. این کف های کاذب به دلیل مقاومت در برابر آتش، ایمن هستند؛ از آنجایی که در آن از اجزای چوبی و فرار استفاده نشده، دوستدار محیط زیست است. CaSO4 به عنوان ماده اولیه کمک می کند تا خواص آکوستیک پانل کف کاذب افزایش یابد.

سه نکته اصلی وجود دارد که فیبر در تقویت پانل های کف کاذب سولفات کلسیم خودش را از سایر پانل ها متمایز می کند:

۱٫ مقاومت در برابر رطوبت: پانل های این نوع از کف کاذب نسبت به رطوبت، بیشتر مقاوم هستند. این نه تنها نگهداری و پاکسازی کف را راحت تر می کند، بلکه حتی زمانی که در برابر رطوبت هم قرار گیرد مقاوم و پایدار است از این رو در مدت کوتاه به آن آسیبی نمی رسد.
۲٫ مقاومت در برابر آتش: مواد موجود در پانل ها غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر حریق هستند. ارتفاع ساختمان، میزان هوا (و همچنین اکسیژن) موجود در زیر کف کاذب را تعیین می کند.
۳٫ وزن: پانل ها تقریبا دو برابر سنگین تر از پانل های کف کاذب دیگر موجود در بازار با ضخامت مشابه هستند.