رگلاژ کف کاذب

رگلاژ کف کاذب

مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟

۱-   عنوان محتوا:

آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب

۲-   خلاصه محتوا 

این بار آمده ایم تا درخصوص رگلاژ کف کاذب صحبت کنیم، فارغ از این که کف کاذب در مجموع بر چه مفهومی دلالت دارد و حاوی چه تجهیزاتی است، رگلاژ کف کاذب نکته ای است مهم که آشنایی با آن ضروری به نظر می رسد.

می گویند کار را باید به کاردان سپرد، این جمله در رگلاژ کف کاذب هم مصداق می یابد در ادامه خواهیم گفت چرا.

 

ضرورت کف کاذب، سراب یا واقعیت؟

شاید شنیده باشید که می گویند قابلیت رگلاژ کف کاذب مثلا ۲٫۵+ سانتی متر است، واژه رگلاژ به رغم این که برای عده ای آشناست برای برخی دیگر کاملا نامأنوس قلمداد می شود یا دست کم واژه ای است مبهم. از این رو برآنیم در مقاله پیش رو درخصوص رگلاژ کف کاذب صحبت کنیم و تشریح نماییم آنچه را که باید.

حس خوبی است فعالیت در شرکتی منظم، منظم از آن جهت که همه چیز سر جایش باشد و ردی از ابزار ها و اشیا اضافی به چشم نخورد. باز هم به همان مثال همیشگی متوسل می شویم به یک دیتا سنتر شلوغ، محل تجمع صد ها سیم طویل. این روز ها زمانی که وارد یک دیتا سنتر می شوید در نگاه هارمونی و یکپارچگی بصری را کاملا مشهود احساس می کنید و شاید سؤالی که در ذهنتان نقش می بندد این باشد: ” چنین نظم و ترتیبی از کجا منشأ می گیرد؟”

نظم و ترتیب دیتاسنتر از کجا منشأ می گیرد؟

پاسخ یک عبارت دو کلمه ای است، کفِ کاذب.

در یک دیتا سنتر قدم می زنید و گمان می کنید بر کف اصلی ساختمان در حال گام برداشتن هستید، درحالی که واقعیت غیر از این است، شما پایتان را بر کفِ کاذب می گذارید و آن چه زیر پای شما قرار دارد مجموعه ای است عظیم از سیم های طویل.

بهتر است به بطن موضوع اصلی برویم و بحث رگلاژ کف کاذب را به میان بکشیم.

همه چیز از آن جا شروع می شود که اصل و اساس کف کاذب را قطعه ای تشکیل می دهد با عنوان پایه کف کاذب. پایه کف کاذب دو نوع را در بر می گیرد می تواند قابل رگلاژ باشد یا خلافش، غیرقابل رگلاژ.

به نقطه عطف مقاله رسیدیم، جایی که نام رگلاژ کف کاذب به میان می آید و آتش کوره بحثمان را روشن می کند.

اگر تا به این جا با ما بوده باشید حتما مقاله هایی که با هدف تشریح اجزای اصلی کف کاذب به رشته تحریر در آمده اند را مشاهده نموده اید، در آن مقاله ها قید کردیم مهم ترین اجزای کف کاذب، پایه، تایل و استرینگر هستند، در این میان اما نکاتی وجود دارند که اصلی خطاب نمی شوند ولی توجه به آن ها نتیجه ای رقم می زند متفاوت، یکی از آن ها رگلاژ کف کاذب است.

رگلاژ کف کاذب، ترفندی مهم

این که در نصب کف کاذب چه نوع اجزای اصلی را بکار بگیرند نکته ای است مهم، به عنوان نمونه تایل کف کاذب را مثال می زنیم. رگلاژ کف کاذب چالشی و دشوار می گردد مشروط بر آن که تعداد تایل کف کاذب زیاد باشد.

رگلاژ کف کاذب از هم تراز کردن اجزای اصلی کف کاذب حکایت دارد، زمان اجرای کف کاذب می بایست به مسئله رگلاژ، دقتی شود اساسی، اگر تراز کف کاذب به هم بخورد یا به اصطلاح از رگلاژ خارج شوند، عموما از رگلاژ های دوره ای استفاده می کنند با این هدف که عناصر کف کاذب مجددا هم تراز گردند.

در برخی انواع کف کاذب، همچون کف کاذب لگراند، همزمان با برداشتن تایل ها، نظم پایه ها به هم می ریزد و رگلاژ کف کاذب به هم می خورد بنابراین این نوع کف کاذب با هم تراز کردن مجدد پیوندی ناگسستنی دارد. این ها را گفتیم تا اهمیت رگلاژ کف کاذب را یادآور شویم و آن را به شکلی برجسته نشان دهیم.

عموما هم تراز کردن پایه کف کاذب را با کمک گرفتن از دستگاه های لیزری به مرحله عمل می رسانند.

درمان لقی کف کاذب، رگلاژ دوره ای

گاها مشاهده می شود انواع کف کاذب پس از نصب دچار لقی می شوند و راه رفتن بر روی آن ها همراه می گردد با سر و صدا .  علتش می دانید چیست؟ دلیلش استفاده از درزگیر های نامناسب است. پیش از آن که موضوع را ادامه دهیم بهتر است یک مسئله را شفاف سازی کنیم.

لقی کف کاذب مشکلی است که برخی مواقع پس از اجرای کف کاذب گریبانگیرمان می شود، ریشه و مشکل اصلی این اتفاق می تواند به پایه کف کاذب برگردد یا ناشی از تایل کف کاذب باشد. حالت دوم را می توانیم کنترل کنیم منوط بر آن که دور استفاده از درزگیر های نامناسب برای تایل کف کاذب را یک خط قرمز بکشیم.

هنگامی که تایل کف کاذب را نصب می کنند و توأمان از درزگیر استفاده می نمایند این امکان وجود دارد همزمان با استفاده های مکرر از کف کاذب، تایل ها جابه جا شده و صدایی ایجاد شود آزاردهنده.

رگلاژ کف کاذب تا چه ارتفاعی امکان پذیر است؟

اگر خاطرتان باشد در ابتدای مقاله برای مثال عددی را عنوان کردیم که میزان قابلیت رگلاژ کف کاذب را نشان می داد، باید بگوییم هر رگلاژ کف کاذب را تا سقف ۳ الی ۷ سانتی متر می توان تنظیم نمود که بسته به کاربرد کف کاذب متفاوت است. درحالی که برخی بیان می کنند ۳ سانتی متر بهترین رقم برای رگلاژ کف کاذب است، عده ای دیگر این عدد را کوچک می خوانند و این امر را تا ۷ سانتی متر عملی می دانند.

صحبت پایانی

کف کاذب، تکنولوژی خلاقانه و فناوری جدیدی که بر سر زبان ها افتاده و هر روز فراگیرتر می شود، نیازمند رگلاژ و ترازی قوی است. اهمیت رگلاژ کف کاذب غیرقابل اغماض است و با توجه به آن، خیالمان آسوده خواهد بود آنچه در اختیار داریم نمونه ای است بی بدیل و بی همتا.

 

 

مطالب مرتبط

آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن

آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین ویژگی هایش

کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟

  خلاصه محتوا 

مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خوبی هایش گفته ایم و معایبش را روایت نموده ایم. به کررات کاربرد کف کاذب را به تصویر کشیده ایم و ضرورتش را بازگو کرده ایم.

امروز اما قرار است از کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن سخن بگوییم، لطفا با ما همراه باشید.

 

تخلیه بار الکتریکی و احساس نیاز به کف کاذب ضد الکتریسیته

اگر تاکنون برای خرید کف کاذب راهی فروشگاه های شهر شده باشید یا در اینترنت چنین واژه ای را سرچ کرده باشید بی تردید عبارت “ضد الکتریسیته ساکن” برایتان نامأنوس و ناآشنا نیست.

گاهی صراحتا به لفظ ضد الکتریسیته بودن اشاره نمی کنند اما قید می نمایند کف کاذب آنتی استاتیک است که این دو با هم برابری می کنند.

احتمالا مطالبی درباره تخلیه بار های الکتریکی شنیده اید و اطلاعاتی در این خصوص رصد کرده اید. داستان از این قرار است که در مراکز کامپیوتری، آن جا که حضور رایانه حتمی می شود و اهمیتش برجسته، ممکن است سایه مشکلاتی همچون تخلیه بار الکتریکی سنگینی کند، چنین مشکلاتی را نمی توان به سادگی از نظر گذراند یا به کلی قیدش را زد چون خسارت بارند و عواقبی رقم می زنند غیرقابل اغماض.

پس چاره چیست؟ راه حل خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن است که در ادامه جزئیاتش را روایت خواهیم کرد.

خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، ضروری و مهم

اگر خاطرتان باشد بار ها قید کردیم دیتا سنتر و اتاق سرور که مخاطبان اصلی کف کاذب به شمار می روند، با کابل های عدید دست به گریبانند و با سیم های زیاد پیوند ناگسستنی دارند.

کابل ها، کانالی هستند جهت هدایت جریان الکتریسیته، آن جا که ردی از بار الکتریکی مشهود است، احتیاط پررنگ می شود و دقت ضروری می گردد. به زبان ساده، در مکان های این چنینی، که کابل های برق حضور دارند و سیم های برق بخش عمده محیط را به نام خود زده اند، گاهی ناخواسته اتفاقاتی رخ می دهد تحت نام تخلیه الکترواستاتیکی که خطرناک است و درخور توجه.

خنثی کردند عواقب این اتفاق نیازمند یک تکنولوژی از نوع ضد الکتریسیته ساکن است و چه فناوری بهتر از کف کاذب؟

به رغم این که هدف از خرید کف کاذب، خنثی نمودن بار الکتریکی ساکن نیست اما حال که قرار است چنین تکنولوژی جدیدی را خریداری کنیم چرا یک نمونه خوبش را تهیه نکنیم؟

نگاهی دقیق تر به کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن

اذعان نمودیم اتاق سرور میزبان اصلی کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن است و تأکید کردیم بکارگیری این نوع کف کاذب کاری است ضروری و امری است خطیر.

این طور بگوییم، با نصب کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، کاری خواهیم کرد کارستان. هم مکانمان را به یک فناوری نو آراسته ایم و هم جلوی خطرات احتمالی را گرفته ایم.

با وجود کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن خواهیم شد. چنین کف های کاذبی سبب می شوند تشعشعات الکترومغناطیسی، منعکس شوند و دردسر نیافرینند، جانِ کلام این که با خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، محیطی خواهیم داشت ایمن و قابل اطمینان.

تهویه هوای اتاق سرور با کف کاذب محقق می شود

می گویند اتاق سرور قلب یک سازمان است و هسته یک مرکز. بدیهی است وقتی بخشی از یک سازمان را این گونه نامگذاری می کنند و بدین شکل لقب می دهند، تمام نگاه ها به سمتش معطوف می شود، منظورمان این است این بخش می شود مهم ترین.

تهویه هوایی و آبی اتاق سرور مسئله ای است جدی، بنابراین کف کاذب را به میان می آوریم تا زیبایی و ایمنی را به واسطه این تکنولوژی زیر یک چتر ببریم و از نتیجه ای رونمایی کنیم متمایز و منحصر به فرد.

استفاده از کف کاذب، توزیع جریان هوا را یکنواخت می کند و سبب می شود توزیع وزن در تمام اتاق یکپارچه رقم بخورد. با بکارگیری کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، اگر در اتاق سرور الکتریسیته ای ایجاد شود به سادگی خنثی می گردد و به راحتی از بین می رود. بنابراین باز هم می رسیم به همان نکته همیشگی، به این که کف کاذب بهترین است و باز هم بهترین.

حضور کف کاذب در۹۰ درصد اتاق های سرور

در این بخش به ارقام متوسل شده ایم با این هدف که اهمیت بکارگیری کف کاذب را بیش از پیش عیان سازیم. شاید در روز های نخست، آن زمان که نام کف کاذب برای خیلی ها تازگی داشت و کسی از انواعش آگاه نبود، استفاده از کف کاذب را مساوی با خلق محیطی لوکس می دانستند و حتی آن را هزینه ای قلمداد می کردند غیر ضروری و اضافی.

رفته رفته ضرورت استفاده از کف کاذب آشکار گشت و همگان دریافتند با بکارگیری انواع کف کاذب محیطی خواهند داشت زیبا و مهم تر از آن ایمن. جایی که می توان با آرامش خاطر به فعالیت پرداخت و از نظم و ترتیش لذت برد.

بعد ها با ورود کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، این تکنولوژی محبوب تر گشت و ما را مطمئن ساخت که با کف کاذب می توان فکر همه جا را کرد.

امروز می توان ادعا نمود با وجود کف کاذب، محیطی رقم می خورد تمام عیار و بی بدیل.

صحبت پایانی

احتمالا از آن چه در دبیرستان خوانده ایم به خاطر دارید تخلیه بار های الکتریسیته خطریند و جدی. این مهم در محیط هایی که تماما با برق سر و کار دارند و با کابل های زیاد طرفند، ارجح تر می شود، در محیط هایی همچون اتاق سرور.

استفاده از کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، می تواند همان ایده مهمی باشد که خطر را دفع می کند و ایمنی را برجسته می سازد.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
خرید کف کاذب

خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم

قبل از خرید کف کاذب بخوانید

برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید

عبارت کف کاذب کلمه “کاذب” را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار کند و مفهومش را روایت نماید. احتمالا شما هم بار ها نام سقف کاذب را شنیده اید و با کف کاذب آشنایی دارید. هر کدام کاربرد های مختص خود را دارند و پای ثابت برخی مکان ها هستند. به عنوان نمونه کف کاذب که دیتاسنتر ها و اتاق های سرور متداول تر است و کمتر مرکزی را می توان مشاهده کرد که از کف کاذب بی بهره باشد.

این مقاله با عنوان خرید کف کاذب به رشته تحریر در آمده، لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

چرا کف کاذب؟

مزایای کف کاذب انگشت شمار و اندک نیست، با این حال زمانی که نام انواع کف کاذب به میان می آید برخی ها تنها مدیریت حجم بالای کابل ها را متصور می شوند و مزایای کف کاذب را به همین مورد محدود می دانند حال آن که واقعیت چیز دیگری است و مزایای کف کاذب بسیار فراتر از این حرف هاست.  

ما نیز با شما هم عقیده ایم که در محیط هایی با تعداد کامپیوتر های زیاد و سیم های عدید، کار کردن دشوار است. این چنین سیم ها نه تنها ظاهری نامناسب خلق می کنند بلکه  دست و پاگیرند و فعالیت کارمندان را محدود می سازند، از این رو مدیریت کابل که از طریق کف کاذب امکان پذیر می گردد ساده ترین و مؤثرترین راه پیش رو خواهد بود. بنابراین ما نیز تأیید می کنیم کنترل کابل ها و سیم ها از طریق کف کاذب بسیار ارزشمند و مطلوب است با این حال بر این باوریم اجرای کف کاذب با اثرات مثبت دیگری هم همراه است و تنها در همین یک مورد خلاصه نمی شود.

کف کاذب، از قیمت ارزان تا دسترسی راحت

خرید کف کاذب را بیشتر افراد پیشنهاد می دهند اما دلیلش چیست؟ آیا علتش همان مدیریت ساده کابل هاست یا دلیلش به نصب ساده و راحت انواع کف کاذب بر می گردد؟ بیایید از قیمت کف کاذب شروع کنیم، بسیاری از افراد خرید کف کاذب را در گرو قیمتش می دانند به این معنا که تنها در صورتی اقدام به خرید کف کاذب می کنند که قیمتی نجومی و غیرمنصفانه نداشته باشد البته منطقی است و قابل قبول.

از آن جا که قیمت کف کاذب مناسب و مقرون به صرفه قلمداد می شود، خرید کف کاذب با استقبال مناسبی از سوی متقاضیان همراه بوده است. وقتی می بینیم قیمت کف کاذب راضی کننده است و به سادگی از عهده اش بر می آییم، وقتی مشخصاتش به گونه ای است که نیاز ما را برطرف می سازد و بهترین نتیجه را در اختیارمان قرار می دهد، آیا باز هم می توان به سادگی از کنارش گذشت و خرید کف کاذب را نادیده گرفت؟

حتی اگر از زیبایی تحسین برانگیز کف کاذب چشم پوشی کنیم و نخواهیم این فاکتور را در انتخاب نهایی خود دخیل سازیم باز هم باید بپذیریم پرچم کف کاذب بالاست و استفاده از آن با مزایای بیشماری گره خورده.

قدرت بالای کف کاذب

انواع کف کاذب دارای قدرتی بالا هستند، به گونه ای که می توان تجهیزات سنگین روی آن ها قرار داد، از این رو در شبکه های کامپیوتری بزرگ یا در اتاق های سرور با سرور های متعدد و سنگین، از انواع کف کاذب استفاده می کنند، با وجود انواع کف کاذب، وزن های سنگین در تمام نقاط توزیع می شوند و کف کاذب به دلیل تحمل راحت وزن بالا، از این قسمت هم نمره قبولی را می گیرد.

انواع کف کاذب در دسترسی آسان به کابل ها و فضا نیز گویی دستی بر آتش دارند، به این معنا که پس از پوشاندن کابل ها توسط کف کاذب دیگر جای نگرانی برای نحوه دسترسی به آن ها وجود ندارد، می توانید هر زمان که به آن ها نیاز داشتید کف کاذب را بر دارید، از کابل استفاده کنید و پس از اتمام کار مجددا کف کاذب را سرجایش بگذارید.

حتی اگر زمانی حجم کابل های شما از آن چه بود زیادتر گردید، به این معنا که تجهیزاتتان را افزایش دادید و بر تعداد رایانه هایتان افزودید، می توانید با مرتفع کردن کف کاذب، میزان فضای در دست را افزایش دهید، این کار با صرف کمترین هزینه میسر خواهد بود کافی است سازه های عمودی را افزایش دهید که نه تنها از نظر هزینه مقرون به صرفه است بلکه به حیث سرعت اجرای کار نیز مثال زدنی است و می توان گفت سرعت اجرای بسیار بالایی دارد، بنابراین دروغ نیست اگر بگوییم با خرید کف کاذب، با یک تیر چند نشان زده ایم و به مهم ترین خواسته هایمان رسیده ایم.

کف های کاذب، سازگار با محیط زیست

اضافه کنیم که انواع کف کاذب را طرفدار محیط زیست می خوانند اما چرا آن ها را این چنین خطاب می کنند؟

به این خاطر که آن چه کف کاذب را تشکیل داده و در ساخت کف کاذب بکار گرفته شده قابل بازیافت و استفاده مجدد است و چه چیزی از این نکته مهم تر و حائزاهمیت تر؟ پس با خرید کف کاذب تنها به خودمان کمک نکرده ایم بلکه سلامت اطرافمان را هم تضمین نموده ایم.

صحبت پایانی

خرید کف کاذب، راهی است برای صرفه جویی در هزینه و ایده ای است برای خلق محیطی پویاتر، زیباتر و شکیل تر.

با وجود انواع کف کاذب، مدیریت کابل ها ساده می شود، هزینه ها کاهش می یابد ضمن این که محیط زیست از آلودگی در امان می ماند و برجسته ترین مزایا عاید سازمان ها و شرکت های بزرگ می گردد.

 

مطالب مرتبط

رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
فروش کف کاذب اتاق سرور

فروش کف کاذب اتاق سرور

فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم

کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور

همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مرزی است، جایی است که خط پایانی ندارد و سقفی برایش تعریف نشده. در این دنیای بی حد و مرز، آن که سودای برنده شدن در سر می پروراند می بایست جسورانه به میدان بیاید و سرسختانه بجنگد، با مشکلات سرشاخ شود و تا ایستادن بر سکوی افتخار، از هیچ تلاشی دریغ نکند.

برای این که بتوانیم برگ برنده را از آن خویش کنیم گاه نیاز است هزینه هایی بپردازیم. فرض را بر این می گذاریم که مدیر اتاق سرور هستید و بر اهمیت داده های در حال انتقال واقف. گاه نیاز است برای حفظ امنیت و صحت داده ها هزینه هایی پرداخت نمایید، هزینه هایی که به مثابه یک سرمایه گذاری ارزشمند شما را به هدفتان نزدیک تر می کند و دستتان را در دست بهترین نتایج می گذارد.

هدف این مقاله فروش کف کاذب اتاق سرور است، تصمیم داریم مروری داشته باشیم بر کف کاذب اتاق سرور و از فروشش سخن بگوییم. لطفا با ما همراه باشید.

مدیریت کابل های اتاق سرور

بی نظمی و آشفتگی جزء لاینفک شبکه کامپیوتری است، در یک شبکه کامپیوتری نمی توان تعداد کابل را کم کرد و یا از برخی رایانه ها چشم پوشی نمود، گاه فعالیت یک شرکت یا سازمان وابسته به کنار هم قرار گرفتن حجم بسیار بالایی از کابل هاست، مسئله این است که این حجم سیم و کابل، نه تنها محل کار را آشفته و بی نظم می سازند بلکه مدیریت آن ها نیز کار دشواری است از طرفی تأمین ایمنی آن ها نیز نیازمند توسل به دانش و تمسک به تجربه است. به زبان ساده در صورت آسیب این کابل ها آن که متضرر می شود شرکت است چرا که مهم ترین سرمایه اش را از دست داده و خسارتی متحمل شده غیرقابل جبران.

 کف کاذب اتاق سرور

از وضعیت فروش کف کاذب اتاق سرور کاملا مشهود است که کف کاذب بهترین انتخاب برای اتاق های سرور قلمداد می شود. احتمالا این نکته را خریداران هم به خوبی متوجه شده اند، اوج گرفتن تقاضا برای کف کاذب اتاق سرور این حقیقت را فاش می کند. زمانی که از کف کاذب بهره می گیریم خیالمان راحت می شود که کابل ها در محیطی امن تعبیه شده اند، در مکانی که خطری تهدیدشان نمی کند و در جایی که در معرض آسیب و از دست رفتن قرار ندارند.

تبادل حجم بالای داده در اتاق سرور، بالا رفتن دما را به دنبال خواهد داشت که این امر نیاز به تهویه هوای مناسب را حتمی می سازد. زمانی که از کف کاذب در چنین اتاق هایی استفاده می شود به دلیل دسترسی راحت و توزیع مناسب جریان هوا، همه چیز به بهترین شکل ممکن رقم می خورد و نتیجه همانی می شود که مدیر اتاق سرور انتظارش را داشته است.

فروش کف کاذب اتاق سرور

ضرورت استفاده از کف کاذب در اتاق های سرور به گونه ای است که عدم استفاده از آن موجب می شود یک اتاق سرور را ناقص خطاب کنند. فروش کف کاذب اتاق سرور این روز ها روندی صعودی و تصاعدی را شاهد بوده که علتش بی تردید مزایای بارز این تکنولوژی نو است. اشاره کردیم با وجود انواع کف کاذب اتاق سرور، توزیع هوا کاملا یکپارچه و مساوی در تمام قسمت ها صورت می گیرد که این عامل تبادل داده ها را در شرایطی ایمن فراهم می سازد.

از دیگر مزایای کف کاذب اتاق سرور، توزیع مناسب وزن در قسمت های مختلف این مراکز است، به طوری که وزن سنگین در یک قسمت متمرکز نمی شود و از آسیب های احتمالی به مقدار زیادی جلوگیری می کند. اضافه کنیم که با استفاده از کف کاذب دسترسی به کابل ها بسیار راحت می شود، به عبارت ساده این حجم کابل نیاز به مدیریت صحیح دارد و بار ها نیاز است کابل ها را مورد بازبینی و بررسی قرار دهند که به یمن وجود کف کاذب، این دسترسی نه تنها دشوار و سخت نخواهد بود بلکه به سادگی و با کمترین زحمت محقق خواهد شد.

 اگر بخواهیم تمام صحبت هایمان را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم کف کاذب، محصولی است که استفاده از آن انعطاف پذیری بالایی را به ارمغان می آورد، شنیدن کلمه “انعطاف پذیری” کافی است تا باور کنیم کف کاذب زمینه انجام بهتر و صحیح تر کار ها را به سادگی فراهم می سازد.

توجه به چند نکته قبل از فروش کف کاذب اتاق سرور

همانطور که می دانید انواع کف کاذب در بازار برای خرید وجود دارند، در واقع زمانی که در خصوص فروش کف کاذب اتاق سرور صحبت می کنیم باید بدانید این کف ها انواع متفاوتی را شامل می شوند در واقع این شما هستید که تعیین می کنید کدام یک نیازتان را برطرف می سازد و برایتان مناسب است.

بر حسب این که چه تجهیزاتی قرار است روی کف کاذب قرار بگیرند و میزان بار وارده آن ها چقدر است، می بایست انتخاب هوشمندانه انواع کف کاذب را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که بهترین نوع کف کاذب را برای آن اتاق سرور انتخاب کرده اید.

صحبت پایانی

بار ها از کف کاذب گفته ایم و گفته اند. فروش کف کاذب اتاق سرور در راستای تسهیل کار ها و مدیریت صحیح کابل ها صورت می گیرد، این طور بگوییم با فروش کف کاذب اتاق سرور، زمینه ای فراهم می شود برای سازماندهی کابل ها، برای پوشاندن سیم های اضافه و مرتب کردن محیط های اداری و کاری. با کف کاذب اتاق سرور، بر تمام آشفتگی ها یک مُهر پایان می زنید.

مطالب مرتبط

رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
انواع کف کاذب دیتاسنتر

انواع کف کاذب دیتاسنتر

نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر

مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند

دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دست هم داده اند تا انتقال داده ها را ممکن سازند و تخریب داده ها را غیرممکن. دیتاسنتر مرکز حجم انبوهی از داده هاست. لحظه ای فرض کنید صاحب شرکتی هستید بزرگ، جایی که فعالیت کارمندان و خروجی شرکت وابسته به داده های زیادی است، قطعا دیتاسنتر پای ثابت چنین شرکتی خواهد بود، بی تردید این شرکت بدون وجود دیتاسنتر ناقص است و قادر به انجام هیچ کاری نیست. این که چرا دیتاسنتر نیازمند کف کاذب است را در ادامه تشریح خواهیم کرد.

در این مقاله جستاری خواهیم داشت به دیتاسنتر، نخست مفهومی کلی از این مکان ارائه خواهیم نمود سپس پیرامون انواع کف کاذب دیتاسنتر بحث خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

بحث را با این سؤال کلی آغاز می کنیم که

دیتاسنتر کجاست و چرا با حساسیت زیادی همراه است؟

دنیای تکنولوژی دنیای بدون مرزی است، جایی که سقفی ندارد و خط پایانی برایش رسم نشده. کم نبوده اند فناوری هایی که تولیدشان همچون بمب صدا کرده اما چندی بعد به خاطره ها پیوسته اند. این روز ها بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار می کوشند در حوزه خود پیشگام باشند و رقیبانشان را پس بزنند، تلاش می کنند حرفی برای گفتن داشته باشند و تخصصی در چنته.

امروزه مدیران سازمان ها و ارگان ها با چالشی بزرگ دست به گریبانند، با حجم بالایی از اطلاعات مواجهند که مدیریت صحیحشان امری است دشوار و کنترل دقیقشان کاری است سخت. همین امر پای دیتاسنتر ها را به میان کشیده است. دیتاسنتر که بر گرفته از دو کلمه انگلیسی Data و Center می باشد به مرکزی از داده دلالت دارد، جایی که حاوی سرور های بزرگی است.

سرور قلب تپنده یک سازمان محسوب می شود، یک کامپیوتر مشابه دیگر کامپیوتر ها با این تفاوت که داده ها را از بخش های مختلف سازمان دریافت می کند، آن ها را دستکاری می نماید و در صورت نیاز ذخیره سازی و یا منتقل می سازد. باز هم تأکید می کنیم دیتاسنتر مکانی است بسیار حساس جایی که مهم ترین اطلاعات یک سازمان را در بر می گیرد و اگر آسیب ببیند تمام سرمایه آن سازمان را به سادگی بر باد می دهد، از این رو امنیت چنین مکانی و ایمن بودن آن امری است اساسی و ضرورتی است غیرقابل اغماض.

و اما انواع کف کاذب دیتاسنتر

اشاره کردیم دیتاسنتر ها حاوی سرور های بزرگ و البته سنگینی هستند. حتما تا کنون به رایانه شخصی تان دقت کرده اید و قطعا بار ها از زیاد بودن کابل ها و سیم هایش عاصی شده اید! حال فرض کنید اداره ای که هر کارمندش یک رایانه در اختیار دارد با چه مقدار کابل و سیم مواجه است! کمی دقیق تر شویم، دیتاسنتری که با تمام این رایانه ها در ارتباط است با چه تعداد کابل سر و کار خواهد داشت؟ آیا این همه کابل اجازه می دهند کارمندان به سادگی کارشان را انجام دهند و امورشان را به خوبی کنترل کنند؟ اگر در چنین مکانی از انواع کف کاذب دیتاسنتر استفاده شود بی تردید پاسخ مثبت خواهد بود.

کف کاذب تمام هرج و مرج ها را پوشش می دهد و سبب می شود آن چه در نگاه نخست به چشم می خورد محیطی باشد مرتب و مکانی باشد منظم. جایی که نه اثری از کابل است و نه نشانی از به هم ریختگی و بی نظمی. تصویر زیر ادعای ما را به خوبی ثابت می کند.

آنچه انواع کف کاذب را به پای ثابت دیتاسنتر بدل نموده است

زمانی که می خواهند یک دیتاسنتر را راه اندازی کنند نخست می بایست محلی را به آن اختصاص دهند که به حیث ایمنی ممتاز باشد. در چنین مواقعی انواع کف کاذب دیتاسنتر را بکار می گیرند و یک کف کاذب را با ارتفاع از کف اصلی ساختمان ایجاد می کنند با این هدف که در چنین فضایی تجهیزات و صد ها کابلی که سازمان بدان نیاز دارد تعبیه گردند. زمانی که کابل ها از نظر پنهان می شوند و قابل رؤیت نیستند آنگاه می توان ادعا کرد در معرض آسیب قرار ندارند و به سادگی اطلاعات آن ها دستخوش تغییر و یا آسیب نمی شود که این مهم با انواع کف کاذب دیتاسنتر محقق می گردد.

هدف از اجرای انواع کف کاذب دیتاسنتر چیست؟

هدف از اجرای انواع کف کاذب دیتاسنتر صرفا زیباسازی و ایجاد جلوه ای شیک نیست، یکی از مهم ترین دلایل استفاده از انواع کف کاذب دیتاسنتر، کیفیت این تکنولوژی بدیع می باشد به گونه ای که در برابر حوادث مختلف ایمن است و مهم تر از آن می تواند وزن سنگین سرور ها را به سهولت تحمل نماید.

اگر خاطرتان باشد در مقاله های قبلی اذعان نمودیم انواع کف کاذب قابلیت استفاده در مکان های متفاوتی دارند و حتی در واحد های مسکونی هم از آن ها استفاده می شود. اما احتمالا شما نیز کاملا ملموس درک کرده اید استفاده از انواع کف کاذب در سازمان های بزرگ و شرکت های وسیع بسیار گسترده تر است و شاید بتوان به سهولت از کاربرد کف کاذب در منازل مسکونی چشم پوشی کرد. اتاق سرور و دیتاسنتر مهم ترین مراکزی هستند که به عنوان میزبان انواع کف کاذب از آن ها یاد می شود، این طور بگوییم آن جا که نام دیتاسنتر به میان می آید بی تردید لفظ کف کاذب هم به دنبالش خواهد آمد.

صحبت پایانی

انواع کف کاذب دیتاسنتر، ضرورتی اساسی در مکان های بزرگ امروزی هستند. دیتاسنتر ها مکان های شلوغ با بی نظمی های عدید می باشند که تنها به واسطه کف کاذب سر و سامان می گیرند و ایمن قلمداد می شوند.

 

 

 

مطالب مرتبط

رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
قیمت نصب کف کاذب

قیمت نصب کف کاذب

قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن

مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انواع آن و قیمت نصب کف کاذب را شنیده اید و چه بسا از طرفداران پر و پا قرصشان باشید. از آن جا که هدف از ارائه تکنولوژی های جدید، فراهم نمودن زندگی ساده تر و آسایش بیشتر است، انتظار می رود فناوری هایی که نو و ارزشمند هستند خیلی زود جای خود را در صنایع پیدا کنند و در میان علاقمند به زندگی مدرن متداول گردند، اتفاقی که در خصوص انواع کف کاذب رخ داده و پای ثابت بسیاری از مکان ها به خصوص اتاق های سرور شده است.

قیمت نصب کف کاذب بی تردید وابسته به شاخص ها و فاکتور های متعددی می باشد. اگر دورادور با کف کاذب آشنایی دارید و یا دست و پا شکسته نحوه محاسبه قیمت نصب کف کاذب را می دانید پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

ضرورت اجرای کف کاذب

پیش از آن که بحث قیمت نصب کف کاذب را به میان بکشیم و از “اما و اگر هایش” بگوییم لازم دیدیم چند نکته را تشریح نماییم.

اجرای کف کاذب در اماکن مهمی همچون دیتاسنتر و یا اتاق سرور به دلایل زیادی انجام می شود. یکی از مواردی که جای خالی اش در مقاله های قبل شاید احساس شود اقرار به این موضوع است:

 زمانی که می گوییم انواع کف کاذب، شاید این تصور ایجاد شود که مفهوم کف کاذب بر معانی متفاوتی دلالت دارد. دقت داشته باشید،آن گاه که می گوییم کف کاذب، مقصود تنها یک چیز است، منظور ایجاد سطحی همراستا با کف واقعی ساختمان می باشد، با این هدف که یک فضای خالی در این میان ایجاد شود تا بتوان کابل و تجهیزات مورد نظر را در آن گنجاند. یکی از محبوب ترین مکان هایی که اجرای کف کاذب در آن بسیار کاربردی است، اتاق سرور می باشد، به طوری که خیلی ها به محض شنیدن نام کف کاذب، اتاق سرور را به خاطر می آورند.

یک نکته مهم :

به رغم این که همه می دانیم اتاق های سرور مکان های حساسی هستند و ایمنی آن ها بسیار مهم است اما استفاده از کف کاذب در چنین مکان هایی تنها به این دلیل انجام نمی شود و اهداف دیگری را هم دنبال می کند. سرور ها که روزانه حجم بالایی از اطلاعات را دریافت و پردازش می کنند با تولید زیاد گرما همراهند، گرمایی که به نوبه خود می تواند دردسر آفرین باشد و خالق مشکلات عدید گردد از این رو علاوه بر این که از سیستم های مطبوع در این راستا استفاده می کنند، می بایست سقف، کف و حتی دیوار ها نیز به گونه ای باشند که میزان حرارت را به حداقل برسانند و امکان ایجاد آسیب را کمرنگ کنند که این مهم از طریق انواع کف کاذب محقق می گردد.

درست است نام اتاق های سرور را به میان آوردیم اما در بسیاری از اماکن هدف از اجرای کف کاذب مواردی است که قید کردیم، خلق محیطی ایمن، با دمای مناسب و البته ظاهری چشم نواز که در همان نگاه نخست چشم ها را اسیر خود سازند و نگاه ها را به خود جذب نماید. آن جا که انواع کف کاذب وجود دارند نشانی از بی نظمی ها و بی سر و سامانی ها نیست.

قیمت نصب کف کاذب به چه صورت است؟

زمانی که نام نصب کف کاذب به میان می آید مقصود آن است که شما کف کاذب را با هر قیمتی خریداری کرده اید، تمام تجهیزات آن را آماده نموده اید و حال از یک فرد متخصص خواسته اید نصب کف کاذب را آغاز کند. در مقاله های قبل تشریح کردیم قیمت انواع کف کاذب تفاوت های فاحشی دارند که دلیلش به جنس مختلف و کاربری متفاوت کف کاذب بر می گردد به این معنا که با توجه به این که شما قرار است انواع کف کاذب را در چه مکان هایی به کار بگیرید، انتظار دارید چه امکاناتی را برایتان فراهم نمایند و چه کیفیتی را در اختیارتان بگذارند، نیاز است قیمت های متفاوتی را هم پرداخت کنید.

با این حال مهم ترین نکته در تعیین قیمت نصب کف کاذب، مساحت مکان مورد نظر است به این معنا که هرچه مکانی که شما اختیار می کنید وسیع تر باشد، هرچه نصب کف کاذب در مکان مورد نظر با دشواری های بیشتری همراه باشد انتظار می رود قیمت تمام شده آن نیز گران تر بوده و متقاضی هزینه بیشتری برای کار کنار بگذارد. از طرفی ممکن است کف کاذب در فضا های داخلی استفاده شود یا کاملا برعکس در محیط های بیرونی، بدیهی است درجه دشواری کار در دو حالت یکسان نیست و همین امر سبب می شود قیمت نصب کف کاذب نیز در دو حالت متفاوت اعلام گردد.

صحبت پایانی

بار دیگر تأکید می کنیم امکان استفاده از کف کاذب در مکان های متفاوتی وجود دارد در واقع هرجا احساس کردید کابل ها و تجهیزات دست و پاگیر هستند و محیط کار یا حتی محل سکونت شما را بی نظم ساخته اند می توانید از انواع کف کاذب استفاده کنید. کف کاذب انواع متفاوتی دارد و این شما هستید که تصمیم می گیرید بر حسب نیازتان کدام یک را برگزینید، هر کف کاذب که انتخاب می کنید قیمت متفاوتی خواهد داشت ضمن این که قیمت نصب کف کاذب مورد نظر نیز متفاوت خواهد بود. دقت داشته باشید می توانید جزئیات قیمت نصب کف کاذب را از متخصصان این حوزه جویا شوید.

 

 

مطالب مرتبط

رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...

مطالب مرتبط

رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...