کف کاذب ضد خش

آشنایی با کف کاذب ضد خش

 بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید

۱-   عنوان محتوا:

کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول

اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر بخوانید

۲-   خلاصه محتوا :

نوبت به کف کاذب ضد خش می رسد، گل سر سبد انواع کف کاذب!

بار ها در خصوص مفهوم کلی کف کاذب سخن گفته ایم و مشخصه های تخصصی اش را با هم مرور نموده ایم، این بار اما هدفمان بررسی نوع خاصی از انواع کف کاذب است، موردی که کف کاذب ضد خش نامیده می شود و در قلبِ علاقمندان به دنیای کف کاذب رخنه کرده است. با ما همراه باشید.

 

زمانی که می خواهند کیفیت کف کاذب را برجسته کنند عمدتا بر دو مشخصه کف کاذب تأکید می ورزند، یکی ضدحریق بودن و دیگری ضد خش بودن. هنگامی که صحبت از کف ساختمان می شود عده ای گمان می کنند همیشه با یک ساختمان مسکونی کوچک طرفیم جایی که تعداد خانوار مقیم آن از ۴ نفر تجاوز نمی کند، درحالی که مقصود از ساختمان می تواند دیتاسنتری بزرگ باشد جایی که سرور ها چنان سنگینند و تجهیزات آن چنان ثقیل که عدم انتخاب کفِ کاذب مرغوب، تمام رشته ها را پنبه می سازد این جاست که کف کاذب ضد خش جولان می دهد.

به عبارتی وقتی اهمیت کف کاذب درجه یک عیان می شود باید بگوییم ضد خش بودن یک کف کاذب از مرغوب بودنش حکایت دارد بنابراین بحث را با کف کاذب ضد خش پیش خواهیم برد.

کف کاذب ضد خش ، لازمه مکان های شلوغ

علاوه بر تجهیزات سنگین و ثقیل، گاهی اوقات با مکان هایی سر و کار داریم که تردد زیاد مشخصه بارزشان است، در چنین مواقعی باز هم بکارگیری یک کفِ کاذب درجه یک نیازی اساسی قلمداد می شود.

کف کاذب ضد خش ، با گذشت زمان ورقه ورقه نمی شود و به طرز محسوسی ترک بر نمی دارد، کیفیتش را از دست نمی دهد و دچار خوردگی و مواردی از این دست نمی گردد. یکی از انواع کف کاذب ضد خش ، کف کاذب با روکش hpl نام دارد. 

وقتی روکش HPL محبوب می شود

روکش (HPL (High Pressure Laminate همان طور که از نامش بر می آید دلالت بر روکشی دارد که در فشاری بالا به مرحله تولید رسیده است (این فشار بر اساس مقالات ارائه شده در محدوده ۸۴ تا ۱۴۰ کیلوگرم در هر سانتی متر مربع قرار دارد)، وجود فشار بالا سبب می شود این روکش به نمونه ای تمام عیار بدل شود و کیفیتی عایدش گردد مثال زدنی. آنتی استاتیک است یا به زبان خودمانی ضد خش (مهم ترین دلیلی که سبب شده این روکش را به همگان پیشنهاد دهند و استفاده از آن را بی همتا بخوانند).

چگونه کیفیت کف کاذب را متر کنیم؟

بهتر است متری به دستتان دهیم تا بتوانید کیفیت کف کاذب را اندازه بگیرید یا روشی که در انتخاب کف کاذب، چراغِ راهتان باشد.

انتخاب کف کاذب کمی چالش برانگیز و جدال آفرین است، به این خاطر که با یک وسیله زینتی روبرو نیستیم، این طور بگوییم هدف از بکارگیری کف کاذب، زیباسازی محل یا فضاسازی یک مکان نیست (بهتر بگوییم اولویت اول نیست)، عموما از کف کاذب استفاده می شود برای کنترل ایمنی در مراکز حساس، سازمان هایی که ذخیره گاه داده های یک سازمان قلمداد می گردند. همین عامل سبب می شود بکارگیری کف کاذب درجه یک را خطیر بخوانند یا به اصطلاح از نون شب واجب تر بدانند!

نکات مهم پیش از خرید 

پیش از آن که به خرید کف کاذب دست بزنید می بایست برخی نکات را با خود مرور کنید، نیاز است تعیین کنید کف کاذب قرار است چه مقدار وزنی را تحمل کند، لازم است مشخص نمایید تهویه تجهیزاتی که توسط کف کاذب مستور می شوند بایستی به چه شکل باشد، بهتر است سطحی از ایمنی را تعریف کنید و با خود بگویید فلان کفِ کاذبی که استفاده می کنم باید چنین سطحی را برایم فراهم سازد. بر اساس آن چه در این مرحله تعیین می کنید در راستای انتخاب کف کاذب گام بردارید.

از تمثیل استفاده کنیم، کف کاذب فولادی یکی از بهترین هاست و خاصیت آنتی استاتیک دارد و در مکان هایی که امنیت داده حرف اول را می زند استفاده از کف کاذب فولادی را توصیه می کنند. بنابراین آنچه تعیین می کند کدام نوع کف کاذب برای شما مناسب است (آیا به کف کاذب ضد خش احتیاج دارید یا خیر) نیاز خودتان می باشد، ممکن است کف کاذبی که برای استفاده در یک محل بی همتا قلمداد می شود برای مکانی دیگر نامطلوب خطاب گردد و این همان چیزی است که سبب شده انتخاب کف کاذب از نگاه برخی افراد سخت و دشوار باشد.

کف کاذب ضد خش ، ماندگار طی سال های متمادی

شنیده اید که می گویند ثروتمندان جنس ضعیف می خرند؟ دقیقا درست است، انتخاب یک جنس اعلا و مرغوب شما را بی نیاز از خرید های متوالی می سازد، در همین راستا خرید کف کاذب ضد خش نیز موجب می شود بتوانید سال ها از آن استفاده کنید و با خرید کف کاذب بطور مدام، خداحافظی نمایید.

حتی از میان انواع کف کاذب ضد خش نیز می بایست کند و کاو های زیادی انجام دهید بلکه آن چه در نهایت انتخاب می کنید موردی باشد اصل، مرغوب و ممتاز.

صحبت پایانی

خرید کف کاذب در تئوری ساده و در عمل دشوار است، پیش از آن که انگشتمان را به سمت نوع خاصی از کف کاذب دراز کنیم و آن را از میان نمونه هایی که وجود دارند گلچین نماییم، لازم است نیاز خود را وارسی کنیم و به این سؤال پاسخ دهیم که کفِ کاذب قرار است چه گرهی از مشکل ما را بگشاید؟

در میان ویژگی های متعددی که برای انواع کف کاذب لیست کرده اند، ضد خش بودن موردی حائزاهمیت و مهم است، آن جا که تردد زیاد است و امنیت خطیر، بکارگیری کف کاذب ضد خش اجتناب ناپذیر می گردد.

 

 

 

مطالب مرتبط

لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید... عنوان محتوا : لوازم کف کاذب   ۱-   عنوان محتوا  لوازم کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن ...
رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
لوازم کف کاذب

لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید

عنوان محتوا : لوازم کف کاذب 

 ۱-   عنوان محتوا

 لوازم کف کاذب

۲-   خلاصه محتوا

لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن این سؤال پایه کف کاذب را نام ببرید یا از تایل کف کاذب سخن بگویید یا حتی استرینگر را به خاطر آورید و خلاصه این که پیش بینی می کنیم مهم ترین اجزای کف کاذب را با شنیدن این عبارت لیست کنید اما واقعیت جز این است.

 

کف کاذب، یک فناوری نو

اگر منصف باشیم می پذیریم تکنولوژی همان غریق نجاتی است که آرامش و راحتی را زیر یک چتر آورده و زندگی آسان را دو دستی تقدیم بشر نموده است. ما نیز بر این باوریم تکنولوژی به مثابه چاقویی است دو لبه، گاهی حمایت می کند و گاهی تهدید، گاهی نجات دهنده می شود و گاهی خطرساز.

کابل های دست و پاگیر در سازمان ها و مراکز داده، این ایده را در ذهن مدیران ایجاد کرد که به فکر یک تکنولوژی نو باشند، به فکر یک فناوری نوین.

نتیجه تلاش و همفکری آن ها کف هایی شد که نام کاذب را به یدک می کشند. برآنیم در این مقاله از لوازم کف کاذب سخن بگوییم. دوست داریم تا پایان همراهمان باشید.

مروری بر لوازم کف کاذب

لوازمی که نامشان کمتر به گوشتان خورده است

اگر خاطرتان باشد اذعان نمودیم اجرای کف کاذب وابسته به سه عضو اصلی است و تأکید کردیم پایه کف کاذب، تایل و استرینگر همان سه عضوی هستند که کف کاذب را تشکیل می دهند و به این مفهوم جان می دهند.

در این میان اجزایی هستند اما که نامشان شاید برایتان کاملا نامأنوس است و تماما ناآشنا. احتمالا با شنیدن نام پایه کف کاذب سری تکان می هید مبنی بر آن که مفهومش را خوب می دانید و از آن آگاهید اما آیا با شنیدن سینی کابل کف کاذب باز اتفاقی می افتد؟

بنابراین با علم به این موضوع که برخی لوازم کف کاذب از نظر مغفول مانده اند بحث را با این سؤال کلی پیش می بریم: “سینی کابل کف کاذب چیست؟”

سینی کابل کف کاذب چیست؟

قبل از آن که غرق شویم در بحث اصلی، بد نیست اقرار کنیم که کف کاذب مراحل زیادی پشت سر گذاشته تا توانسته اکنون بر بلندای سکوی افتخار بایستد!

نخستین فناوری هایی که با نام کف کاذب راهی بازار های فروش شدند با نمونه هایی که امروزه به کار گرفته می شوند اگرچه در اصول یکی اما در جزئیات بسیار متفاوتند. نمونه های اولیه نیز راهی برای پوشش حجم بالای کابل و پایان دادن به بی نظمی ها قلمداد می شدند اما نه اصولی و نه از روی قاعده.

بعد ها و با گذشت زمان نامی به میان آمد تحت عنوان سینی کابل کف کاذب. این محصول راهی است برای منظم ساختن هرچه بیشتر کابل ها، در واقع آن چه سبب شد با حضور این محصول جدید اتفاقی شگرف رخ دهد و به عقیده برخی ها شاهکاری صورت بگیرد این است که به واسطه سینی کابل کف کاذب که یکی از لوازم کف کاذب شناخته می شود عبور کابل ها ساده تر شد و نظمشان بیشتر.

به واسطه سینی کابل کف کاذب، پوشش کابل ها راحت تر می شود اما این تمام ماجرا نیست، با این لوازم کف کاذب، دسترسی به کابل ها هم آسان می گردد، حتی امنیت کابل ها و داده ها هم تضمین می شود خلاصه این که دروغ نیست اگر بگوییم با سینی کابل کف کاذب کاری خواهیم کرد کارستان.

لازم به توضیح است که کف کاذب، قابلیت جابه جایی دارد و با انواع کف کاذب هارمونی، یا به عبارت ساده در هر نوع کف کاذب قابل استفاده است. فراموش نکنیم توأمان با استفاده از سینی کابل کف کاذب آن چه شاهدش خواهیم بود حداقل آسیب به کابل ها و سیم هاست.

مکنده کف کاذب

نوبت به مکنده کف کاذب می رسد، نامش را ساکشن هم می گذارند، حتی بلند کننده تایل کف کاذب هم به آن می گویند. فارغ از این که آن چه قرار است در خصوصش صحبت کنیم بلند کننده تایل نامیده می شود یا مکنده کف کاذب و یا ساکشن، لپ کلام این است که به عنوان یکی از بهترین لوازم کف کاذب از آن یاد می شود.

داستان از این قرار است که بلند کردن تایل کف کاذب کمی دشوار است و اندکی پیچیده. عموما مجریان کف کاذب (آن ها که اجرای کف کاذب را متقبل می شوند)، عنوان می کنند بلند کردن کف کاذب نیرویی زیاد می خواهد و توانی مضاعف. ممکن است این اقدام همراه باشد با آسیبی به فرد بلند کننده، حتی خود تایل هم می تواند در خلال این امر، آسیب ببیند و مخدوش گردد، همه این امور دست به دست هم داده اند تا مفهومی رخ نمایی کند که ما نامش را مکنده کف کاذب می گذاریم.

این مکنده یکی از لوازم کف کاذب است که حضورش را به فال نیک می گیریم و آن را زمینه ساز نصب بهتر کف کاذب قلمداد می کنیم.

مکنده کف کاذب انواع متفاوتی دارد و از اقسام مختلفی حاکی است، یک مکنده کف کاذب می تواند تکی باشد، ممکن است دوبل باشد و یا احتمال دارد ایستاده خطاب گردد. استفاده از موارد مذکور بسته به شرایط محیطی و حتی برحسب بودجه ای که مدنظر شماست متمایز خواهد بود.

 دستگاه برش کف کاذب

شنیده اید که می گویند اول ایمنی بعد کار؟

هنگام اجرای کف کاذب این جمله مصداق می یابد و بیشتر نمود پیدا می کند.

گاهی آن که نصب کف کاذب را عهده دار شده از وجود ابزار های جدید و به روز غافل است یا اهمیتش را دست کم می گیرد. دستگاه برش کف کاذب به عنوان بهترین لوازم کف کاذب از آن یاد می شود مشروط بر آن که نمونه باکیفیت آن را خریداری کنیم. با خرید یک دستگاه مرغوب کار به پایان نمی رسد بلکه نحوه استفاده از آن و ایستادن در پوزیشن مناسب حین کار از دیگر الزامات و موارد ضروری است.

صحبت پایانی

مروری داشتیم بر لوازم کف کاذب، لوازمی که اهمیتشان غیرقابل اغماض است و اهمیتشان غیرقابل انکار.

مطالب مرتبط

آشنایی با کف کاذب ضد خش  بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید ۱-   عنوان محتوا: کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر...
رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
رگلاژ کف کاذب

رگلاژ کف کاذب

مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟

۱-   عنوان محتوا:

آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب

۲-   خلاصه محتوا 

این بار آمده ایم تا درخصوص رگلاژ کف کاذب صحبت کنیم، فارغ از این که کف کاذب در مجموع بر چه مفهومی دلالت دارد و حاوی چه تجهیزاتی است، رگلاژ کف کاذب نکته ای است مهم که آشنایی با آن ضروری به نظر می رسد.

می گویند کار را باید به کاردان سپرد، این جمله در رگلاژ کف کاذب هم مصداق می یابد در ادامه خواهیم گفت چرا.

 

ضرورت کف کاذب، سراب یا واقعیت؟

شاید شنیده باشید که می گویند قابلیت رگلاژ کف کاذب مثلا ۲٫۵+ سانتی متر است، واژه رگلاژ به رغم این که برای عده ای آشناست برای برخی دیگر کاملا نامأنوس قلمداد می شود یا دست کم واژه ای است مبهم. از این رو برآنیم در مقاله پیش رو درخصوص رگلاژ کف کاذب صحبت کنیم و تشریح نماییم آنچه را که باید.

حس خوبی است فعالیت در شرکتی منظم، منظم از آن جهت که همه چیز سر جایش باشد و ردی از ابزار ها و اشیا اضافی به چشم نخورد. باز هم به همان مثال همیشگی متوسل می شویم به یک دیتا سنتر شلوغ، محل تجمع صد ها سیم طویل. این روز ها زمانی که وارد یک دیتا سنتر می شوید در نگاه هارمونی و یکپارچگی بصری را کاملا مشهود احساس می کنید و شاید سؤالی که در ذهنتان نقش می بندد این باشد: ” چنین نظم و ترتیبی از کجا منشأ می گیرد؟”

نظم و ترتیب دیتاسنتر از کجا منشأ می گیرد؟

پاسخ یک عبارت دو کلمه ای است، کفِ کاذب.

در یک دیتا سنتر قدم می زنید و گمان می کنید بر کف اصلی ساختمان در حال گام برداشتن هستید، درحالی که واقعیت غیر از این است، شما پایتان را بر کفِ کاذب می گذارید و آن چه زیر پای شما قرار دارد مجموعه ای است عظیم از سیم های طویل.

بهتر است به بطن موضوع اصلی برویم و بحث رگلاژ کف کاذب را به میان بکشیم.

همه چیز از آن جا شروع می شود که اصل و اساس کف کاذب را قطعه ای تشکیل می دهد با عنوان پایه کف کاذب. پایه کف کاذب دو نوع را در بر می گیرد می تواند قابل رگلاژ باشد یا خلافش، غیرقابل رگلاژ.

به نقطه عطف مقاله رسیدیم، جایی که نام رگلاژ کف کاذب به میان می آید و آتش کوره بحثمان را روشن می کند.

اگر تا به این جا با ما بوده باشید حتما مقاله هایی که با هدف تشریح اجزای اصلی کف کاذب به رشته تحریر در آمده اند را مشاهده نموده اید، در آن مقاله ها قید کردیم مهم ترین اجزای کف کاذب، پایه، تایل و استرینگر هستند، در این میان اما نکاتی وجود دارند که اصلی خطاب نمی شوند ولی توجه به آن ها نتیجه ای رقم می زند متفاوت، یکی از آن ها رگلاژ کف کاذب است.

رگلاژ کف کاذب، ترفندی مهم

این که در نصب کف کاذب چه نوع اجزای اصلی را بکار بگیرند نکته ای است مهم، به عنوان نمونه تایل کف کاذب را مثال می زنیم. رگلاژ کف کاذب چالشی و دشوار می گردد مشروط بر آن که تعداد تایل کف کاذب زیاد باشد.

رگلاژ کف کاذب از هم تراز کردن اجزای اصلی کف کاذب حکایت دارد، زمان اجرای کف کاذب می بایست به مسئله رگلاژ، دقتی شود اساسی، اگر تراز کف کاذب به هم بخورد یا به اصطلاح از رگلاژ خارج شوند، عموما از رگلاژ های دوره ای استفاده می کنند با این هدف که عناصر کف کاذب مجددا هم تراز گردند.

در برخی انواع کف کاذب، همچون کف کاذب لگراند، همزمان با برداشتن تایل ها، نظم پایه ها به هم می ریزد و رگلاژ کف کاذب به هم می خورد بنابراین این نوع کف کاذب با هم تراز کردن مجدد پیوندی ناگسستنی دارد. این ها را گفتیم تا اهمیت رگلاژ کف کاذب را یادآور شویم و آن را به شکلی برجسته نشان دهیم.

عموما هم تراز کردن پایه کف کاذب را با کمک گرفتن از دستگاه های لیزری به مرحله عمل می رسانند.

درمان لقی کف کاذب، رگلاژ دوره ای

گاها مشاهده می شود انواع کف کاذب پس از نصب دچار لقی می شوند و راه رفتن بر روی آن ها همراه می گردد با سر و صدا .  علتش می دانید چیست؟ دلیلش استفاده از درزگیر های نامناسب است. پیش از آن که موضوع را ادامه دهیم بهتر است یک مسئله را شفاف سازی کنیم.

لقی کف کاذب مشکلی است که برخی مواقع پس از اجرای کف کاذب گریبانگیرمان می شود، ریشه و مشکل اصلی این اتفاق می تواند به پایه کف کاذب برگردد یا ناشی از تایل کف کاذب باشد. حالت دوم را می توانیم کنترل کنیم منوط بر آن که دور استفاده از درزگیر های نامناسب برای تایل کف کاذب را یک خط قرمز بکشیم.

هنگامی که تایل کف کاذب را نصب می کنند و توأمان از درزگیر استفاده می نمایند این امکان وجود دارد همزمان با استفاده های مکرر از کف کاذب، تایل ها جابه جا شده و صدایی ایجاد شود آزاردهنده.

رگلاژ کف کاذب تا چه ارتفاعی امکان پذیر است؟

اگر خاطرتان باشد در ابتدای مقاله برای مثال عددی را عنوان کردیم که میزان قابلیت رگلاژ کف کاذب را نشان می داد، باید بگوییم هر رگلاژ کف کاذب را تا سقف ۳ الی ۷ سانتی متر می توان تنظیم نمود که بسته به کاربرد کف کاذب متفاوت است. درحالی که برخی بیان می کنند ۳ سانتی متر بهترین رقم برای رگلاژ کف کاذب است، عده ای دیگر این عدد را کوچک می خوانند و این امر را تا ۷ سانتی متر عملی می دانند.

صحبت پایانی

کف کاذب، تکنولوژی خلاقانه و فناوری جدیدی که بر سر زبان ها افتاده و هر روز فراگیرتر می شود، نیازمند رگلاژ و ترازی قوی است. اهمیت رگلاژ کف کاذب غیرقابل اغماض است و با توجه به آن، خیالمان آسوده خواهد بود آنچه در اختیار داریم نمونه ای است بی بدیل و بی همتا.

 

 

مطالب مرتبط

آشنایی با کف کاذب ضد خش  بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید ۱-   عنوان محتوا: کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر...
لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید... عنوان محتوا : لوازم کف کاذب   ۱-   عنوان محتوا  لوازم کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن

آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین ویژگی هایش

کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟

  خلاصه محتوا 

مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خوبی هایش گفته ایم و معایبش را روایت نموده ایم. به کررات کاربرد کف کاذب را به تصویر کشیده ایم و ضرورتش را بازگو کرده ایم.

امروز اما قرار است از کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن سخن بگوییم، لطفا با ما همراه باشید.

 

تخلیه بار الکتریکی و احساس نیاز به کف کاذب ضد الکتریسیته

اگر تاکنون برای خرید کف کاذب راهی فروشگاه های شهر شده باشید یا در اینترنت چنین واژه ای را سرچ کرده باشید بی تردید عبارت “ضد الکتریسیته ساکن” برایتان نامأنوس و ناآشنا نیست.

گاهی صراحتا به لفظ ضد الکتریسیته بودن اشاره نمی کنند اما قید می نمایند کف کاذب آنتی استاتیک است که این دو با هم برابری می کنند.

احتمالا مطالبی درباره تخلیه بار های الکتریکی شنیده اید و اطلاعاتی در این خصوص رصد کرده اید. داستان از این قرار است که در مراکز کامپیوتری، آن جا که حضور رایانه حتمی می شود و اهمیتش برجسته، ممکن است سایه مشکلاتی همچون تخلیه بار الکتریکی سنگینی کند، چنین مشکلاتی را نمی توان به سادگی از نظر گذراند یا به کلی قیدش را زد چون خسارت بارند و عواقبی رقم می زنند غیرقابل اغماض.

پس چاره چیست؟ راه حل خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن است که در ادامه جزئیاتش را روایت خواهیم کرد.

خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، ضروری و مهم

اگر خاطرتان باشد بار ها قید کردیم دیتا سنتر و اتاق سرور که مخاطبان اصلی کف کاذب به شمار می روند، با کابل های عدید دست به گریبانند و با سیم های زیاد پیوند ناگسستنی دارند.

کابل ها، کانالی هستند جهت هدایت جریان الکتریسیته، آن جا که ردی از بار الکتریکی مشهود است، احتیاط پررنگ می شود و دقت ضروری می گردد. به زبان ساده، در مکان های این چنینی، که کابل های برق حضور دارند و سیم های برق بخش عمده محیط را به نام خود زده اند، گاهی ناخواسته اتفاقاتی رخ می دهد تحت نام تخلیه الکترواستاتیکی که خطرناک است و درخور توجه.

خنثی کردند عواقب این اتفاق نیازمند یک تکنولوژی از نوع ضد الکتریسیته ساکن است و چه فناوری بهتر از کف کاذب؟

به رغم این که هدف از خرید کف کاذب، خنثی نمودن بار الکتریکی ساکن نیست اما حال که قرار است چنین تکنولوژی جدیدی را خریداری کنیم چرا یک نمونه خوبش را تهیه نکنیم؟

نگاهی دقیق تر به کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن

اذعان نمودیم اتاق سرور میزبان اصلی کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن است و تأکید کردیم بکارگیری این نوع کف کاذب کاری است ضروری و امری است خطیر.

این طور بگوییم، با نصب کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، کاری خواهیم کرد کارستان. هم مکانمان را به یک فناوری نو آراسته ایم و هم جلوی خطرات احتمالی را گرفته ایم.

با وجود کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن خواهیم شد. چنین کف های کاذبی سبب می شوند تشعشعات الکترومغناطیسی، منعکس شوند و دردسر نیافرینند، جانِ کلام این که با خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، محیطی خواهیم داشت ایمن و قابل اطمینان.

تهویه هوای اتاق سرور با کف کاذب محقق می شود

می گویند اتاق سرور قلب یک سازمان است و هسته یک مرکز. بدیهی است وقتی بخشی از یک سازمان را این گونه نامگذاری می کنند و بدین شکل لقب می دهند، تمام نگاه ها به سمتش معطوف می شود، منظورمان این است این بخش می شود مهم ترین.

تهویه هوایی و آبی اتاق سرور مسئله ای است جدی، بنابراین کف کاذب را به میان می آوریم تا زیبایی و ایمنی را به واسطه این تکنولوژی زیر یک چتر ببریم و از نتیجه ای رونمایی کنیم متمایز و منحصر به فرد.

استفاده از کف کاذب، توزیع جریان هوا را یکنواخت می کند و سبب می شود توزیع وزن در تمام اتاق یکپارچه رقم بخورد. با بکارگیری کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، اگر در اتاق سرور الکتریسیته ای ایجاد شود به سادگی خنثی می گردد و به راحتی از بین می رود. بنابراین باز هم می رسیم به همان نکته همیشگی، به این که کف کاذب بهترین است و باز هم بهترین.

حضور کف کاذب در۹۰ درصد اتاق های سرور

در این بخش به ارقام متوسل شده ایم با این هدف که اهمیت بکارگیری کف کاذب را بیش از پیش عیان سازیم. شاید در روز های نخست، آن زمان که نام کف کاذب برای خیلی ها تازگی داشت و کسی از انواعش آگاه نبود، استفاده از کف کاذب را مساوی با خلق محیطی لوکس می دانستند و حتی آن را هزینه ای قلمداد می کردند غیر ضروری و اضافی.

رفته رفته ضرورت استفاده از کف کاذب آشکار گشت و همگان دریافتند با بکارگیری انواع کف کاذب محیطی خواهند داشت زیبا و مهم تر از آن ایمن. جایی که می توان با آرامش خاطر به فعالیت پرداخت و از نظم و ترتیش لذت برد.

بعد ها با ورود کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، این تکنولوژی محبوب تر گشت و ما را مطمئن ساخت که با کف کاذب می توان فکر همه جا را کرد.

امروز می توان ادعا نمود با وجود کف کاذب، محیطی رقم می خورد تمام عیار و بی بدیل.

صحبت پایانی

احتمالا از آن چه در دبیرستان خوانده ایم به خاطر دارید تخلیه بار های الکتریسیته خطریند و جدی. این مهم در محیط هایی که تماما با برق سر و کار دارند و با کابل های زیاد طرفند، ارجح تر می شود، در محیط هایی همچون اتاق سرور.

استفاده از کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، می تواند همان ایده مهمی باشد که خطر را دفع می کند و ایمنی را برجسته می سازد.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

آشنایی با کف کاذب ضد خش  بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید ۱-   عنوان محتوا: کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر...
لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید... عنوان محتوا : لوازم کف کاذب   ۱-   عنوان محتوا  لوازم کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن ...
رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
خرید کف کاذب

خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم

قبل از خرید کف کاذب بخوانید

برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید

عبارت کف کاذب کلمه “کاذب” را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار کند و مفهومش را روایت نماید. احتمالا شما هم بار ها نام سقف کاذب را شنیده اید و با کف کاذب آشنایی دارید. هر کدام کاربرد های مختص خود را دارند و پای ثابت برخی مکان ها هستند. به عنوان نمونه کف کاذب که دیتاسنتر ها و اتاق های سرور متداول تر است و کمتر مرکزی را می توان مشاهده کرد که از کف کاذب بی بهره باشد.

این مقاله با عنوان خرید کف کاذب به رشته تحریر در آمده، لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

چرا کف کاذب؟

مزایای کف کاذب انگشت شمار و اندک نیست، با این حال زمانی که نام انواع کف کاذب به میان می آید برخی ها تنها مدیریت حجم بالای کابل ها را متصور می شوند و مزایای کف کاذب را به همین مورد محدود می دانند حال آن که واقعیت چیز دیگری است و مزایای کف کاذب بسیار فراتر از این حرف هاست.  

ما نیز با شما هم عقیده ایم که در محیط هایی با تعداد کامپیوتر های زیاد و سیم های عدید، کار کردن دشوار است. این چنین سیم ها نه تنها ظاهری نامناسب خلق می کنند بلکه  دست و پاگیرند و فعالیت کارمندان را محدود می سازند، از این رو مدیریت کابل که از طریق کف کاذب امکان پذیر می گردد ساده ترین و مؤثرترین راه پیش رو خواهد بود. بنابراین ما نیز تأیید می کنیم کنترل کابل ها و سیم ها از طریق کف کاذب بسیار ارزشمند و مطلوب است با این حال بر این باوریم اجرای کف کاذب با اثرات مثبت دیگری هم همراه است و تنها در همین یک مورد خلاصه نمی شود.

کف کاذب، از قیمت ارزان تا دسترسی راحت

خرید کف کاذب را بیشتر افراد پیشنهاد می دهند اما دلیلش چیست؟ آیا علتش همان مدیریت ساده کابل هاست یا دلیلش به نصب ساده و راحت انواع کف کاذب بر می گردد؟ بیایید از قیمت کف کاذب شروع کنیم، بسیاری از افراد خرید کف کاذب را در گرو قیمتش می دانند به این معنا که تنها در صورتی اقدام به خرید کف کاذب می کنند که قیمتی نجومی و غیرمنصفانه نداشته باشد البته منطقی است و قابل قبول.

از آن جا که قیمت کف کاذب مناسب و مقرون به صرفه قلمداد می شود، خرید کف کاذب با استقبال مناسبی از سوی متقاضیان همراه بوده است. وقتی می بینیم قیمت کف کاذب راضی کننده است و به سادگی از عهده اش بر می آییم، وقتی مشخصاتش به گونه ای است که نیاز ما را برطرف می سازد و بهترین نتیجه را در اختیارمان قرار می دهد، آیا باز هم می توان به سادگی از کنارش گذشت و خرید کف کاذب را نادیده گرفت؟

حتی اگر از زیبایی تحسین برانگیز کف کاذب چشم پوشی کنیم و نخواهیم این فاکتور را در انتخاب نهایی خود دخیل سازیم باز هم باید بپذیریم پرچم کف کاذب بالاست و استفاده از آن با مزایای بیشماری گره خورده.

قدرت بالای کف کاذب

انواع کف کاذب دارای قدرتی بالا هستند، به گونه ای که می توان تجهیزات سنگین روی آن ها قرار داد، از این رو در شبکه های کامپیوتری بزرگ یا در اتاق های سرور با سرور های متعدد و سنگین، از انواع کف کاذب استفاده می کنند، با وجود انواع کف کاذب، وزن های سنگین در تمام نقاط توزیع می شوند و کف کاذب به دلیل تحمل راحت وزن بالا، از این قسمت هم نمره قبولی را می گیرد.

انواع کف کاذب در دسترسی آسان به کابل ها و فضا نیز گویی دستی بر آتش دارند، به این معنا که پس از پوشاندن کابل ها توسط کف کاذب دیگر جای نگرانی برای نحوه دسترسی به آن ها وجود ندارد، می توانید هر زمان که به آن ها نیاز داشتید کف کاذب را بر دارید، از کابل استفاده کنید و پس از اتمام کار مجددا کف کاذب را سرجایش بگذارید.

حتی اگر زمانی حجم کابل های شما از آن چه بود زیادتر گردید، به این معنا که تجهیزاتتان را افزایش دادید و بر تعداد رایانه هایتان افزودید، می توانید با مرتفع کردن کف کاذب، میزان فضای در دست را افزایش دهید، این کار با صرف کمترین هزینه میسر خواهد بود کافی است سازه های عمودی را افزایش دهید که نه تنها از نظر هزینه مقرون به صرفه است بلکه به حیث سرعت اجرای کار نیز مثال زدنی است و می توان گفت سرعت اجرای بسیار بالایی دارد، بنابراین دروغ نیست اگر بگوییم با خرید کف کاذب، با یک تیر چند نشان زده ایم و به مهم ترین خواسته هایمان رسیده ایم.

کف های کاذب، سازگار با محیط زیست

اضافه کنیم که انواع کف کاذب را طرفدار محیط زیست می خوانند اما چرا آن ها را این چنین خطاب می کنند؟

به این خاطر که آن چه کف کاذب را تشکیل داده و در ساخت کف کاذب بکار گرفته شده قابل بازیافت و استفاده مجدد است و چه چیزی از این نکته مهم تر و حائزاهمیت تر؟ پس با خرید کف کاذب تنها به خودمان کمک نکرده ایم بلکه سلامت اطرافمان را هم تضمین نموده ایم.

صحبت پایانی

خرید کف کاذب، راهی است برای صرفه جویی در هزینه و ایده ای است برای خلق محیطی پویاتر، زیباتر و شکیل تر.

با وجود انواع کف کاذب، مدیریت کابل ها ساده می شود، هزینه ها کاهش می یابد ضمن این که محیط زیست از آلودگی در امان می ماند و برجسته ترین مزایا عاید سازمان ها و شرکت های بزرگ می گردد.

 

مطالب مرتبط

آشنایی با کف کاذب ضد خش  بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید ۱-   عنوان محتوا: کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر...
لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید... عنوان محتوا : لوازم کف کاذب   ۱-   عنوان محتوا  لوازم کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن ...
رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...
فروش کف کاذب اتاق سرور

فروش کف کاذب اتاق سرور

فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم

کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور

همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مرزی است، جایی است که خط پایانی ندارد و سقفی برایش تعریف نشده. در این دنیای بی حد و مرز، آن که سودای برنده شدن در سر می پروراند می بایست جسورانه به میدان بیاید و سرسختانه بجنگد، با مشکلات سرشاخ شود و تا ایستادن بر سکوی افتخار، از هیچ تلاشی دریغ نکند.

برای این که بتوانیم برگ برنده را از آن خویش کنیم گاه نیاز است هزینه هایی بپردازیم. فرض را بر این می گذاریم که مدیر اتاق سرور هستید و بر اهمیت داده های در حال انتقال واقف. گاه نیاز است برای حفظ امنیت و صحت داده ها هزینه هایی پرداخت نمایید، هزینه هایی که به مثابه یک سرمایه گذاری ارزشمند شما را به هدفتان نزدیک تر می کند و دستتان را در دست بهترین نتایج می گذارد.

هدف این مقاله فروش کف کاذب اتاق سرور است، تصمیم داریم مروری داشته باشیم بر کف کاذب اتاق سرور و از فروشش سخن بگوییم. لطفا با ما همراه باشید.

مدیریت کابل های اتاق سرور

بی نظمی و آشفتگی جزء لاینفک شبکه کامپیوتری است، در یک شبکه کامپیوتری نمی توان تعداد کابل را کم کرد و یا از برخی رایانه ها چشم پوشی نمود، گاه فعالیت یک شرکت یا سازمان وابسته به کنار هم قرار گرفتن حجم بسیار بالایی از کابل هاست، مسئله این است که این حجم سیم و کابل، نه تنها محل کار را آشفته و بی نظم می سازند بلکه مدیریت آن ها نیز کار دشواری است از طرفی تأمین ایمنی آن ها نیز نیازمند توسل به دانش و تمسک به تجربه است. به زبان ساده در صورت آسیب این کابل ها آن که متضرر می شود شرکت است چرا که مهم ترین سرمایه اش را از دست داده و خسارتی متحمل شده غیرقابل جبران.

 کف کاذب اتاق سرور

از وضعیت فروش کف کاذب اتاق سرور کاملا مشهود است که کف کاذب بهترین انتخاب برای اتاق های سرور قلمداد می شود. احتمالا این نکته را خریداران هم به خوبی متوجه شده اند، اوج گرفتن تقاضا برای کف کاذب اتاق سرور این حقیقت را فاش می کند. زمانی که از کف کاذب بهره می گیریم خیالمان راحت می شود که کابل ها در محیطی امن تعبیه شده اند، در مکانی که خطری تهدیدشان نمی کند و در جایی که در معرض آسیب و از دست رفتن قرار ندارند.

تبادل حجم بالای داده در اتاق سرور، بالا رفتن دما را به دنبال خواهد داشت که این امر نیاز به تهویه هوای مناسب را حتمی می سازد. زمانی که از کف کاذب در چنین اتاق هایی استفاده می شود به دلیل دسترسی راحت و توزیع مناسب جریان هوا، همه چیز به بهترین شکل ممکن رقم می خورد و نتیجه همانی می شود که مدیر اتاق سرور انتظارش را داشته است.

فروش کف کاذب اتاق سرور

ضرورت استفاده از کف کاذب در اتاق های سرور به گونه ای است که عدم استفاده از آن موجب می شود یک اتاق سرور را ناقص خطاب کنند. فروش کف کاذب اتاق سرور این روز ها روندی صعودی و تصاعدی را شاهد بوده که علتش بی تردید مزایای بارز این تکنولوژی نو است. اشاره کردیم با وجود انواع کف کاذب اتاق سرور، توزیع هوا کاملا یکپارچه و مساوی در تمام قسمت ها صورت می گیرد که این عامل تبادل داده ها را در شرایطی ایمن فراهم می سازد.

از دیگر مزایای کف کاذب اتاق سرور، توزیع مناسب وزن در قسمت های مختلف این مراکز است، به طوری که وزن سنگین در یک قسمت متمرکز نمی شود و از آسیب های احتمالی به مقدار زیادی جلوگیری می کند. اضافه کنیم که با استفاده از کف کاذب دسترسی به کابل ها بسیار راحت می شود، به عبارت ساده این حجم کابل نیاز به مدیریت صحیح دارد و بار ها نیاز است کابل ها را مورد بازبینی و بررسی قرار دهند که به یمن وجود کف کاذب، این دسترسی نه تنها دشوار و سخت نخواهد بود بلکه به سادگی و با کمترین زحمت محقق خواهد شد.

 اگر بخواهیم تمام صحبت هایمان را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم کف کاذب، محصولی است که استفاده از آن انعطاف پذیری بالایی را به ارمغان می آورد، شنیدن کلمه “انعطاف پذیری” کافی است تا باور کنیم کف کاذب زمینه انجام بهتر و صحیح تر کار ها را به سادگی فراهم می سازد.

توجه به چند نکته قبل از فروش کف کاذب اتاق سرور

همانطور که می دانید انواع کف کاذب در بازار برای خرید وجود دارند، در واقع زمانی که در خصوص فروش کف کاذب اتاق سرور صحبت می کنیم باید بدانید این کف ها انواع متفاوتی را شامل می شوند در واقع این شما هستید که تعیین می کنید کدام یک نیازتان را برطرف می سازد و برایتان مناسب است.

بر حسب این که چه تجهیزاتی قرار است روی کف کاذب قرار بگیرند و میزان بار وارده آن ها چقدر است، می بایست انتخاب هوشمندانه انواع کف کاذب را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که بهترین نوع کف کاذب را برای آن اتاق سرور انتخاب کرده اید.

صحبت پایانی

بار ها از کف کاذب گفته ایم و گفته اند. فروش کف کاذب اتاق سرور در راستای تسهیل کار ها و مدیریت صحیح کابل ها صورت می گیرد، این طور بگوییم با فروش کف کاذب اتاق سرور، زمینه ای فراهم می شود برای سازماندهی کابل ها، برای پوشاندن سیم های اضافه و مرتب کردن محیط های اداری و کاری. با کف کاذب اتاق سرور، بر تمام آشفتگی ها یک مُهر پایان می زنید.

مطالب مرتبط

آشنایی با کف کاذب ضد خش  بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید ۱-   عنوان محتوا: کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر...
لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید... عنوان محتوا : لوازم کف کاذب   ۱-   عنوان محتوا  لوازم کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن ...
رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...

مطالب مرتبط

آشنایی با کف کاذب ضد خش  بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید ۱-   عنوان محتوا: کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر...
لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید... عنوان محتوا : لوازم کف کاذب   ۱-   عنوان محتوا  لوازم کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن ...
رگلاژ کف کاذب مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟ ۱-   عنوان محتوا: آشنایی با مفهوم رگلاژ کف کاذب ۲-   خلاصه محتوا  این بار آمده ایم تا درخصوص ...
آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین وی... کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟   خلاصه محتوا  مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خ...