قیمت نصب کف کاذب

قیمت نصب کف کاذب

قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن

مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انواع آن و قیمت نصب کف کاذب را شنیده اید و چه بسا از طرفداران پر و پا قرصشان باشید. از آن جا که هدف از ارائه تکنولوژی های جدید، فراهم نمودن زندگی ساده تر و آسایش بیشتر است، انتظار می رود فناوری هایی که نو و ارزشمند هستند خیلی زود جای خود را در صنایع پیدا کنند و در میان علاقمند به زندگی مدرن متداول گردند، اتفاقی که در خصوص انواع کف کاذب رخ داده و پای ثابت بسیاری از مکان ها به خصوص اتاق های سرور شده است.

قیمت نصب کف کاذب بی تردید وابسته به شاخص ها و فاکتور های متعددی می باشد. اگر دورادور با کف کاذب آشنایی دارید و یا دست و پا شکسته نحوه محاسبه قیمت نصب کف کاذب را می دانید پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

ضرورت اجرای کف کاذب

پیش از آن که بحث قیمت نصب کف کاذب را به میان بکشیم و از “اما و اگر هایش” بگوییم لازم دیدیم چند نکته را تشریح نماییم.

اجرای کف کاذب در اماکن مهمی همچون دیتاسنتر و یا اتاق سرور به دلایل زیادی انجام می شود. یکی از مواردی که جای خالی اش در مقاله های قبل شاید احساس شود اقرار به این موضوع است:

 زمانی که می گوییم انواع کف کاذب، شاید این تصور ایجاد شود که مفهوم کف کاذب بر معانی متفاوتی دلالت دارد. دقت داشته باشید،آن گاه که می گوییم کف کاذب، مقصود تنها یک چیز است، منظور ایجاد سطحی همراستا با کف واقعی ساختمان می باشد، با این هدف که یک فضای خالی در این میان ایجاد شود تا بتوان کابل و تجهیزات مورد نظر را در آن گنجاند. یکی از محبوب ترین مکان هایی که اجرای کف کاذب در آن بسیار کاربردی است، اتاق سرور می باشد، به طوری که خیلی ها به محض شنیدن نام کف کاذب، اتاق سرور را به خاطر می آورند.

یک نکته مهم :

به رغم این که همه می دانیم اتاق های سرور مکان های حساسی هستند و ایمنی آن ها بسیار مهم است اما استفاده از کف کاذب در چنین مکان هایی تنها به این دلیل انجام نمی شود و اهداف دیگری را هم دنبال می کند. سرور ها که روزانه حجم بالایی از اطلاعات را دریافت و پردازش می کنند با تولید زیاد گرما همراهند، گرمایی که به نوبه خود می تواند دردسر آفرین باشد و خالق مشکلات عدید گردد از این رو علاوه بر این که از سیستم های مطبوع در این راستا استفاده می کنند، می بایست سقف، کف و حتی دیوار ها نیز به گونه ای باشند که میزان حرارت را به حداقل برسانند و امکان ایجاد آسیب را کمرنگ کنند که این مهم از طریق انواع کف کاذب محقق می گردد.

درست است نام اتاق های سرور را به میان آوردیم اما در بسیاری از اماکن هدف از اجرای کف کاذب مواردی است که قید کردیم، خلق محیطی ایمن، با دمای مناسب و البته ظاهری چشم نواز که در همان نگاه نخست چشم ها را اسیر خود سازند و نگاه ها را به خود جذب نماید. آن جا که انواع کف کاذب وجود دارند نشانی از بی نظمی ها و بی سر و سامانی ها نیست.

قیمت نصب کف کاذب به چه صورت است؟

زمانی که نام نصب کف کاذب به میان می آید مقصود آن است که شما کف کاذب را با هر قیمتی خریداری کرده اید، تمام تجهیزات آن را آماده نموده اید و حال از یک فرد متخصص خواسته اید نصب کف کاذب را آغاز کند. در مقاله های قبل تشریح کردیم قیمت انواع کف کاذب تفاوت های فاحشی دارند که دلیلش به جنس مختلف و کاربری متفاوت کف کاذب بر می گردد به این معنا که با توجه به این که شما قرار است انواع کف کاذب را در چه مکان هایی به کار بگیرید، انتظار دارید چه امکاناتی را برایتان فراهم نمایند و چه کیفیتی را در اختیارتان بگذارند، نیاز است قیمت های متفاوتی را هم پرداخت کنید.

با این حال مهم ترین نکته در تعیین قیمت نصب کف کاذب، مساحت مکان مورد نظر است به این معنا که هرچه مکانی که شما اختیار می کنید وسیع تر باشد، هرچه نصب کف کاذب در مکان مورد نظر با دشواری های بیشتری همراه باشد انتظار می رود قیمت تمام شده آن نیز گران تر بوده و متقاضی هزینه بیشتری برای کار کنار بگذارد. از طرفی ممکن است کف کاذب در فضا های داخلی استفاده شود یا کاملا برعکس در محیط های بیرونی، بدیهی است درجه دشواری کار در دو حالت یکسان نیست و همین امر سبب می شود قیمت نصب کف کاذب نیز در دو حالت متفاوت اعلام گردد.

صحبت پایانی

بار دیگر تأکید می کنیم امکان استفاده از کف کاذب در مکان های متفاوتی وجود دارد در واقع هرجا احساس کردید کابل ها و تجهیزات دست و پاگیر هستند و محیط کار یا حتی محل سکونت شما را بی نظم ساخته اند می توانید از انواع کف کاذب استفاده کنید. کف کاذب انواع متفاوتی دارد و این شما هستید که تصمیم می گیرید بر حسب نیازتان کدام یک را برگزینید، هر کف کاذب که انتخاب می کنید قیمت متفاوتی خواهد داشت ضمن این که قیمت نصب کف کاذب مورد نظر نیز متفاوت خواهد بود. دقت داشته باشید می توانید جزئیات قیمت نصب کف کاذب را از متخصصان این حوزه جویا شوید.

 

 

مطالب مرتبط

انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
مروری بر عوامل اثرگذار بر قیمت کف کاذب لگراند... قیمت کف کاذب لگراند وابسته به چه فاکتور هایی است؟ امروز به سراغ قیمت کف کاذب لگراند آمده ایم، نخست کف کاذب لگراند را به بحث خواهیم گذاشت و در ادامه م...
نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب... لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شو...
عوامل موثر بر قیمت اجرای کف کاذب... قیمت اجرای کف کاذب ؛ بررسی دقیق و جامع قیمت اجرای کف کاذب از آن موضوعاتی است که در دنیای صنعت و ساختمان، کلیدی محسوب می شود و توجه هر متخصصی را به خو...
انواع کف کاذب اتاق سرور

انواع کف کاذب اتاق سرور

آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور

قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید

کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این روز ها به پای ثابت اتاق های سرور و دیگر مراکز اداری و تجاری تبدیل شده است. آنان که در جستجوی اداره ای امن و محیطی ممتازند بی تردید می دانند نیل به این هدف وابسته به استفاده از تکنولوژی های روز و فناوری های نو است. خوب می دانیم کف کاذب دارای انواع متفاوت و کاربرد های منحصر به فردی است. این که از چه نوع کف کاذب با چه ویژگی هایی استفاده کنیم وابسته به نوع کاربری و محل کاربرد آن است. سرور روم ها از جمله نمونه های مطرح می باشند که میزبان اصلی انواع کف کاذب اتاق سرور به شمار می روند.

زمانی که نام اتاق سرور به میان می آید مقصود مکانی است که امنیتش بسیار مهم است، منظور اتاقی است که حجم وسیعی از کابل ها را در بر می گیرد و تمام تجهیزات یک سازمان را شامل می شود. آن چه سبب می شود استفاده از کف کاذب در اتاق سرور این چنین متداول و محبوب باشد ویژگی های شاخص و برجسته کف کاذب است.

این مقاله، بررسی انواع کف کاذب اتاق سرور، را دنبال می کند. پس از مروری کوتاه بر معنی اتاق سرور، ضرورت کف کاذب در چنین مکانی را به بحث خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید.

اتاق سرور به زبان ساده

بحث را با یک تعریف کلی از اتاق سرور شروع می کنیم.

احتمالا بار ها نام شبکه های کامپیوتری را شنیده اید، شبکه هایی که از کنار هم قرار گرفتن چندین کامپیوتر تشکیل شده اند. آن جا که چند کامپیوتر وجود دارد، مدیریت حجم وسیعی از کابل ها اجتناب ناپذیر می گردد. اتاق سرور مهم ترین مفهوم در شبکه های کامپیوتری است، جایی که با حجم بالای کابل گره خورده. واضح است تعداد انبوه کابل در اتاق سرور کار را برای کارمندان دشوار می کند و فعالیتشان را محدود می سازد.

اتاق سرور، مرکز تمام داده هایی است که در شبکه های کامپیوتری مبادله می شوند، بدیهی است آسیب به اتاق سرور با خسارت های زیادی همراه می گردد و  تمام اطلاعات یک سازمان را بر باد می دهد.

اتاق سرور می بایست امن باشد به گونه ای که در صورت وقوع هر اتفاقی اعم از آتش سوزی، برق گرفتگی و موارد مشابه، کابل ها آسیب نبینند و اطلاعات از بین نروند، ضمن این که دسترسی به کابل ها و تجهیزات اتاق سرور، به سادگی در مواقع نیاز برای کاربران میسر باشد. کف کاذب همان تکنولوژی جدیدی است که اتاق سرور را به مکانی مجهز و ایمن بدل می سازد.

انواع کف کاذب که میتوان در اتاق سرور استفاده نمود عبارتند از :

۱- کف کاذب فولادی

۲- کف کاذب آلومینیومی

۳- کف کاذب سولفات کلسیم

۴- کف کاذب سنگی

۵- کف کاذب سرامیکی

همان طور که گفتیم کف کاذب تکنولوژی جدید و پرکاربردی است.

اجرای انواع کف کاذب اتاق سرور سبب می شود دسترسی به کابل های داده ساده گردد و مدیریت آن ها آسان شود. با وجود انواع کف کاذب، گردش هوا در اتاق سرور شکل بهتری به خود می گیرد ضمن این که تقسیم وزن به بهترین شکل انجام می شود. با وجود انواع کف کاذب اتاق سرور، دسترسی به خطوط برق هم آسان تر از قبل می گردد و انعطاف پذیری به بارزترین مشخصه مکان مزبور تبدیل می شود.

از آن جا که در اتاق سرور بر روی کف کاذب، تجهیزات زیاد و سنگین قرار می دهند، استفاده از بهترین انواع کف کاذب که مقاومت بالایی داشته باشد و بتوانند وزن سنگین را تاب آورد امری مهم و حائزاهمیت است.

انواع کف کاذب اتاق سرور باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اتاق سرور مکانی مملو از کابل و تجهیزات است با این حال مقدار کابل های مورد استفاده در یک اتاق سرور با اتاق سرور دیگر مشابه نیست و بسته به بزرگ و پیشرفته بودن مکان مزبور بی تردید متفاوت خواهد بود. بنابراین با توجه به این که اتاق سرور شما در بردارنده چه حجمی از سیم و کابل است باید تصمیم بگیرد کف کاذب را با چه ارتفاعی انتخاب کنید.

سهولت دسترسی به کابل داده و کابل برق در اتاق سرور بسیار مهم است از این رو می بایست در انتخاب انواع کف کاذب اتاق سرور دقت و وسواس خاصی به خرج دهیم و از نمونه هایی استفاده نماییم که دسترسی را محدود نمی سازند.

وابسته به این که تجهیزات استفاده شده در اتاق سرور چقدر حجیم و سنگین هستند، نوع کف کاذب از نظر مقاومت متفاوت خواهد بود. انواع کف کاذب اتاق سرور گاهی اوقات می بایست بیشترین تحمل را در برابر فشار های وارده داشته باشند حال آن که برخی اوقات از نمونه های ضعیف تر هم می توان استفاده کرد. لازم به توضیح است که وزن رک های استفاده شده در اتاق های سرور عموما ثابت نیست و معمولا به مرور زمان سنگین تر می شود بنابراین توصیه می کنند از زیرساخت های استرینگر استفاده کنید تا خیالتان از استقامت بالای انواع کف کاذب اتاق سرور آسوده باشد.

حتما به این نکته دقت داشته باشید که انواع کف کاذب اتاق سرور را بر اساس منطقه جغرافیایی و اقلیم محیط انتخاب کنید. در مکان مرطوب، کف کاذب انتخابی متفاوت از اقلیم خشک خواهد بود.

علاوه بر موارد مذکور، روکش کف کاذب نیز از دیگر فاکتور هایی است که قبل از انتخاب انواع کف کاذب اتاق سرور می بایست بدان توجه داشت.

صحبت پایانی

فراموش نکنیم اتاق سرور قلب مراکز اداری و تجاری است. اتاق سرور مکانی برای ثبت و نگهداری تمام اطلاعاتی است که روزانه در سازمان های بزرگ مبادله می شوند. با وجود کف کاذب، اتاق سرور به مکانی با انعطاف بالا بدل خواهد شد، به محیطی ایمن و مطمئن، به جایی امن برای تبادل داده و مبادله اطلاعات.

 

 

 

مطالب مرتبط

قیمت نصب کف کاذب قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انو...
مروری بر عوامل اثرگذار بر قیمت کف کاذب لگراند... قیمت کف کاذب لگراند وابسته به چه فاکتور هایی است؟ امروز به سراغ قیمت کف کاذب لگراند آمده ایم، نخست کف کاذب لگراند را به بحث خواهیم گذاشت و در ادامه م...
نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب... لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شو...
عوامل موثر بر قیمت اجرای کف کاذب... قیمت اجرای کف کاذب ؛ بررسی دقیق و جامع قیمت اجرای کف کاذب از آن موضوعاتی است که در دنیای صنعت و ساختمان، کلیدی محسوب می شود و توجه هر متخصصی را به خو...
قیمت کف کاذب لگراند

مروری بر عوامل اثرگذار بر قیمت کف کاذب لگراند

قیمت کف کاذب لگراند وابسته به چه فاکتور هایی است؟

امروز به سراغ قیمت کف کاذب لگراند آمده ایم، نخست کف کاذب لگراند را به بحث خواهیم گذاشت و در ادامه موضوع را تخصصی پیش خواهیم برد. با ما همراه باشید.

استقبال خریداران از انواع کف کاذب، ارائه این محصول در طرح ها و برند های متفاوت را به همراه داشته است که از نمونه های موجود می توان کف کاذب لگراند را نام برد. فارغ از این که نام کف کاذب با چه پیشوند یا پسوندی همراه است این مفهوم بر معنایی واحد دلالت دارد، بی نظمی ها را می پوشاند و خالق نمایی یکپارچه به ویژه در محیط های اداری و اتاق های سرور است.

کف کاذب، راهی برای پایان دادن به بی نظمی ها

آن زمان که نام کف کاذب به میان می آید برخی گمان می کنند استفاده از این فناوری بدیع تنها محدود به مکان های تجاری و محیط های اداری است حال آن که کاربرد کف کاذب در واحد های مسکونی نیز کاملا محبوب و تماما مشهود است.

همیشه محیط های شلوغ انتقاد اطرافیان را به همراه داشته اند و کمتر کسی است در فضایی نامرتب بتواند به سادگی کارش را پیش ببرد و فعالیتش را به سهولت از سر بگیرد، اگر مسئول شبکه ای بزرگ هستید یا کارمند دیتاسنتری وسیع، بی تردید مقصودمان را به خوبی متوجه شده اید.

نظم بخشیدن به محیط های کاری، فضا های مسکونی، تجاری و… مهم ترین هدفی است که انواع کف کاذب دنبال می کنند. کف کاذب، کابل ها را می پوشاند و آن چنان به بی نظمی ها پایان می دهد که آن چه در نهایت به چشم می خورد واقعا ستودنی و تحسین بر انگیز است. کف کاذب تنها یک نوع را شامل نمی شود بلکه انواع متفاوتی را در بر می گیرد که از مطرح ترین آن ها می توان به کف کاذب لگراند اشاره کرد. از این جا بحث ما رسما آغاز می شود. ترجیح می دهیم نخست به این سؤال پاسخ دهیم که کف کاذب لگراند چیست؟

کف کاذب لگراند چیست؟

کف کاذب لگراند از مرغوب ترین انواع کف کاذب است. توسط شرکت نام آشنا و مطرح فرانسوی لگراند (Legrand) به مرحله تولید رسیده و از محبوب ترین ها در بازار جهانی است. قطعات (tiles) استفاده شده در کف کاذب لگراند از جنس استیل گالوانیزه می باشند و ابعاد در نظر گرفته برای آن ها ۲۲۵*۲۲۵ است ضمن این که ضخامت ۲ میلی متر برای آن ها به ثبت رسیده است. پایه های (supports) این نوع کف کاذب اما از پلی پروپیلن ساخته شده اند و ارتفاعشان بر حسب کاربرد از ۳۷، ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ متفاوت است.

ارتینگ تایل، تایل خروجی کابل، تایل جهت استفاده در باکس کف و پلنیوم از جمله قطعاتی هستند که به هنگام اجرای کف کاذب لگراند به کار گرفته می شوند. کف کاذب لگراند تا هزار متر مربع قابلیت تولید دارد که رقم ارزشمندی است و از مناسب بودن کف کاذب جهت استفاده در محیط های وسیع حکایت دارد.

لازم به توضیح است که اجرای کف کاذب لگراند یک فرآیند زمانبر است، با این حال با اتکا به تجربه می توان ادعا نمود اجرای کف کاذب لگراند روزانه در مساحت هایی به اندازه ۵۰ تا ۱۰۰ متر مربع امکان پذیر خواهد بود.

مزایای کف کاذب لگراند

انواع کف کاذب تولید شده توسط برند لگراند با نام سلوفلکس (soluflex) شناخته و عرضه می شود، سهولت اجرا بارزترین مشخصه کف کاذب لگراند است ضمن این که قیمت کف کاذب لگراند نیز مقرون به صرفه و مناسب است.

عموما لگراند در انواع کف کاذب از ورقه های قابل بازیافت و از جنس استیل گالوانیزه استفاده می کند، بنابراین آن چه توسط این برند تولید می گردد ضمن این که مرغوب است سازگار با محیط زیست نیز قلمداد می شود و پس از آن که کارتان با آن تمام شد می توانید قطعات را مجددا بازیافت کرده و استفاده نمایید، بنابراین یکبار این نوع کف کاذب را نصب می کنید و سال ها آن را به کار می گیرید.

کف کاذب لگراند سبک و قابل حمل است، در صورت تغییر محل کار، قطعات را جدا سازید و آن ها را به مکان جدید منتقل نمایید. در برابر صوت به مثابه عایقی ارزشمند عمل می کند و حرارت را نیز منتقل نمی کند.

ضدحریق بودن را به دیگر مزایای کف کاذب لگراند اضافه کنید و مطمئن باشید این محصول از لحاظ مقاومت و پایداری از رقیبانش جلوتر است. کف کاذب لگراند برای محیط هایی با تعداد کابل زیاد مناسب تلقی می شود و مدیریت کابل ها را به ساده ترین شکل ممکن میسر می سازد. در ورای تمام موارد مذکور می توان کف کاذب لگراند را با دکوراسیون داخلی ساختمان هماهنگ نمود.

قیمت کف کاذب لگراند

قیمت کف کاذب لگراند در مقایسه با امکانات این تکنولوژی قابل توجیه و مقبول است. آن چه قیمت کف کاذب لگراند را دستخوش تغییر می سازد مساحت فضای مورد نظر و ارتفاع پایه هاست. به عبارتی متراژ یکی از مهم ترین عوامل دخیل بر قیمت کف کاذب لگراند می باشد.

از دیگر عوامل تعیین کننده محل اجرای کف کاذب لگراند است بنابراین این موضوع که قرار است از کف کاذب لگراند در چه محیطی استفاده کنید به نوبه خود بر قیمت کف کاذب لگراند اثرگذار خواهد بود.

میزان مرغوبیت کف کاذب لگراند و خواسته شما از این نوع کف کاذب نیز عامل مهم است.

صحبت پایانی

انواع کف کاذب تولید شده توسط برند فرانسوی لگراند از کارآمدترین نمونه های حال حاضر می باشد. مزایای ثبت شده برای این فناوری به قدری است که قیمت کف کاذب لگراند را به سهولت توجیه می کند. در نهایت آن چه قیمت کف کاذب لگراند را تعیین خواهد کرد مساحت و کاربری فضای مورد نظر شماست.

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

قیمت نصب کف کاذب قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انو...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب... لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شو...
عوامل موثر بر قیمت اجرای کف کاذب... قیمت اجرای کف کاذب ؛ بررسی دقیق و جامع قیمت اجرای کف کاذب از آن موضوعاتی است که در دنیای صنعت و ساختمان، کلیدی محسوب می شود و توجه هر متخصصی را به خو...

نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب

لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است


کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شود. پیش تر جزئیات کف کاذب را تشریح کردیم و از مزایای کف کاذب سخن گفتیم. در مقاله های پیشین تأکید کردیم اجرای کف کاذب با مزایای منحصر به فردی همراه است و اذعان نمودیم استفاده از کف کاذب به نتایج شاخصی منتهی می گردد. امروز اما مقصدمان درباره لیست قیمت کف کاذب است، تصمیم داریم قیمت کف کاذب را به بحث بگذاریم و از فاکتور های دخیل بر آن سخن بگوییم. دوست داریم تا پایان همراهمان باشید.

وقتی از کف کاذب صحبت می کنیم دقیقا منظورمان چیست؟

کف کاذب همان گونه که از نامش بر می آید کاذب است، بدین معنا که برخلاف آنچه تصور می کنید کف راستین و حقیقی ساختمان نیست. به عبارتی کف کاذب، به کفی اطلاق می شود که به موازات کف اصلی ساختمان و با ارتفاع ۱۵ تا ۱۲۰ سانتی متری احداث می گردد. به تصویر زیر با دقت نگاه کنید.

لیست قیمت کف کاذب

نحوه برآورد لیست قیمت کف کاذب

مروری بر فاکتور های اثرگذار بر لیست قیمت کف کاذب

همیشه قیمت فاکتوری چالش برانگیز و جدال آفرین بوده است چه رسد زمانی که پای یک فناوری بدیع همچون کف کاذب در میان باشد، تکنولوژی جدیدی که لازمه اش تخصص است و پیش شرطش آگاهی.تجربه به ما ثابت کرده انتخاب ارزان ترین ها همیشه بهترین کار ممکن نیست چه بسا گاهی اوقات دردسری تازه می آفریند و خالق هزینه های گزاف و اضافی در آینده است.

آن گاه که قرار است تخصصی قیمت کف کاذب را دنبال کنیم و لیست قیمت کف کاذب را به بحث بگذاریم به اجبار می بایست برخی موارد را از بَر باشیم. نخست باید مشخص کنیم اجرای کف کاذب قرار است در چه مکانی صورت بگیرد.

اجرای کف کاذب قرار است در چه مکانی صورت بگیرد؟

مقصود از این پرسش نوع کاربری کف کاذب است. مثالی بزنیم، چنانچه هدف شما اجرای کف کاذب در اتاق سرور باشد نوع کف کاذبی که به شما پیشنهاد می شود و به تبع آن قیمت کف کاذبی که اعلام می گردد متفاوت از زمانی خواهد بود که قرار است کف کاذب را در یک اتاق کنترل به کار بگیرید. ممکن است بر حسب نوع کاربری، آن چه به شما پیشنهاد می شود کف کاذب آلومینیوم باشد یا شاید هم کف کاذب سولفات کلسیوم، شاید نوع سنگی را توصیه کنند یا کف کاذب چوبی و یا…

زمانی که کاربری کف کاذب مشخص می گردد، میزان بار وارده به کف کاذب تخمین زده می شود، آنگاه نوع کلاس کف کاذب تعیین می شود و به تبع آن جنس کف کاذب نیز مشخص می گردد. به واقع وقتی تعیین می کنید کف کاذب را برای استفاده در اتاق سرور می خواهید یا اتاق کنترل، یک جنس درخور و شایسته به شما معرفی می شود که این جنس با قیمت کف کاذب ، رابطه مستقیمی دارد. هرچه کیفیت بالاتری طلب کنید ناگزیرید بودجه بیشتری کنار بگذارید.

کاربری کف کاذب 

اگر بخواهیم این قسمت را کامل تر به پایان ببریم باید از اقلیم منطقه نیز کمی سخن بگوییم. گاهی ناگزیریم از کف کاذب در مراکزی استفاده کنیم که رطوبت بر تمام قسمت هایش سایه افکنده، چنین مرکزی می تواند یک گلخانه باشد یا حتی یک آزمایشگاه عمومی. گاهی نیاز است برای ایمن نمودن مرکز از کف کاذبی استفاده نماییم که در برابر حریق فوق العاده است، گاهی نیاز است نمونه ای را برگزینیم که در برابر فشار بیشترین تاب و تحمل را دارد.

بدیهی است برای نیل به این اهداف نیاز به کف کاذب باکیفیت عمیقا حس می شود. بار دیگر به شاخص کیفیت رسیدیم، بی تردید آن جا که کیفیت برجسته می گردد، لیست قیمت کف کاذب خودنمایی می کند، بی شک آن گاه که کف کاذب مرغوبی را طلب می کنیم انتظار مشاهده قیمت ارزان منطقی نیست.

نوبت به کفپوش کف کاذب می رسد

لازم به توضیح است که انواع کفپوش کف کاذب به سه گروه موکت، PVC و HPL تقسیم بندی می شوند، برحسب نوع کاربری کف کاذب و متکی بر این که در چه محیطی قصد اجرای کف کاذب را دارید، یک نوع کفپوش به شما معرفی می شود. کفپوش قسمتی است که پس از نصب کف کاذب، روی آن قرار می گیرد و عموما بر حسب محیط و سلیقه مشتری رنگ آمیزی می شود.

کفپوش کف کاذب می تواند معمولی باشد، کانداکتیو باشد و یا آنتی استاتیک. این شما هستید که با راهنمایی فرد متخصص و با در نظر گرفتن میزان بودجه، در این حوزه تصمیم می گیرید کدام را انتخاب کنید.

وزن کف کاذب

اصولا یکی از دلایل استفاده از کف کاذب کاهش وزن ساختمان است، سازه های سبک تر در برابر عواملی چون زلزله مقاومند، از بار مرده ساختمان می کاهند و ایمنی ساختمان را افزایش می دهند، از این رو هرچه کف کاذبی که استفاده می کنید به این هدف نزدیک تر باشد انتظار می رود با قیمت گران تری عرضه شود.

صحبت پایانی

اظهار دیدگاهی کلی در خصوص لیست قیمت کف کاذب ، کاری است دشوار. دلیلش به این بر می گردد که کف کاذب انواع و اقسام متفاوتی دارد. به عبارتی تکنولوژی تولید کف کاذب که فاکتوری است تخصصی چند نوع را شامل می شود، مصالح به کار رفته حین ساخت کف کاذب نیز می تواند بسیار متنوع باشد. گاها عدم آشنایی با چنین مواردی سبب می شود بر کف کاذب ارزان دست بگذاریم و بعد ها متوجه شویم چه اشتباهی مرتکب شده ایم هرچند ما نیز با شما هم عقیده ایم قیمت گران هرگز مرغوب بودن کالا را تضمین نمی کند.

مطالب مرتبط

قیمت نصب کف کاذب قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انو...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
مروری بر عوامل اثرگذار بر قیمت کف کاذب لگراند... قیمت کف کاذب لگراند وابسته به چه فاکتور هایی است؟ امروز به سراغ قیمت کف کاذب لگراند آمده ایم، نخست کف کاذب لگراند را به بحث خواهیم گذاشت و در ادامه م...
عوامل موثر بر قیمت اجرای کف کاذب... قیمت اجرای کف کاذب ؛ بررسی دقیق و جامع قیمت اجرای کف کاذب از آن موضوعاتی است که در دنیای صنعت و ساختمان، کلیدی محسوب می شود و توجه هر متخصصی را به خو...
قیمت اجرای کف کاذب

عوامل موثر بر قیمت اجرای کف کاذب

قیمت اجرای کف کاذب ؛ بررسی دقیق و جامع

قیمت اجرای کف کاذب از آن موضوعاتی است که در دنیای صنعت و ساختمان، کلیدی محسوب می شود و توجه هر متخصصی را به خود جلب می کند. در این نوشته، رفته ایم سراغ یک فرد آکادمیک و کارکشته، تا پرده برداریم از مولفه های تاثیرگذار در قیمت اجرای کف کاذب . به احتمال زیاد در صورتی که این سطرها را مطالعه می کنید، هدف شما احداث یک دیتاسنتر است، اما در هر صورت، هر مقصود دیگری که داشته باشید، ما در مقیاسی کلی و جامع، قیمت اجرای کف کاذب و مولفه های تاثیرگذار بر آن را برای شما شفاف خواهیم ساخت، با ما همراه باشید.

قیمت اجرای کف کاذب؛ سفری از گذشته های دور به امروز

“قیمت اجرای کف کاذب،” به ذات، عبارتی است که مفهومی نوین را نمایندگی می کند. افرادی که کمی قدیمی تر باشند به خوبی می دانند، ساخت و ساز های سنتی در هر مقیاسی کابل و سیم و لوله را در جان دیوار و سقف و کف می نشاندند و این کار چند مشکل عظیم به وجود می آورد.

اول اینکه هزینه ی اجرای سازه را بالا می برد، دوم اینکه از کیفیت عملکرد مناسب قطعات و اجزا می کاست و در آخر، به تبع مشکل ساختن دسترسی، هر نوع تعمیری را فارغ از ابعاد، تبدیل به یک بنایی عظیم می ساخت. در نتیجه ی این امر با پیشرفت های سازه ای در پروژه های میدانی، کم کم، عبارات کف کاذب و به دنبال آن اجرای کف کاذب و در آخر، قیمت اجرای کف کاذب، روز به روز در اینترنت فراگیر شدند و همین حالا من و شما در حال پرداختن به آن ها هستیم.

قیمت اجرای کف کاذب، به بیان ساده، مولفه ای است که در دو حوزه ریشه دارد. در یک سمت و سو، این جنس، طرح و قطعات اجرا شده در کف کاذب است که تعیین کننده ی قیمت خواهد بود و در طرف دیگر، خواسته های کارفرما طبقه بندی می شود. به عنوان مثال، اگر یک کارفرما نیاز داشته باشد به قرار دادن سیستم سرمایش از کف، پر واضح است که قیمت اجرای کف کاذب پروژه ی او، مقدار بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد.

با این تفاسیر و بیان مقدمات، زمان آن رسیده که سراغ مولفه های تاثیرگذار بر قیمت اجرای کف کاذب برویم.

شروع از مثال بالا؛ سیستم سرمایش تاثیرگذار است

 قیمت اجرای کف کاذب، در وهله ی اول، از قرار داشتن سیستم سرمایش و گرمایش تاثیر می پذیرد. می دانید چرا؟ به بیان خودمانی و غیر تخصصی، در صورتی که نیاز به اجرای سیستم های سرمایش و گرمایش باشد، هم ارتفاع کف کاذب تغییر می کند، هم جنس پانل ها، هم طرح آن ها (باید قابلیت عبور هوا را داشته باشند در عین حالی که مقاومت در برابر تنش، کرنش و برش های احتمالی را دارا هستند) و هم دنیایی دیگر از المان ها. البته به خاطر داشته باشید، افزایش قیمت اجرای کف کاذب در این شرایط به دستاوردهای بیشمارش می ارزد، زیرا در غیر اینصورت، قرار داشتن سیستم ها در سقف، ممکن است به چکه کردن و خرابی نمای فضای شما منجر شود.

جریان هوا چگونه مدیریت خواهد شد؟  

قیمت اجرای کف کاذب، بی نهایت وابسته است به اینکه شما چه جریان هوایی را برای محیط خود طلب می کنید. هم جریان هوای آن کف اهمیت دارد، هم ارتباط فضای زیر و بالا. نیازی به توضیح اضافه نیست که قیمت اجرای کف کاذب افزایش می یابد، هرچه تهویه و جریان هوا برای شما حیاتی تر باشد.

جدایی آب از الکتریسیته؛ پای ایمنی در میان است

قیمت اجرای کف کاذب، روی ایمنی بنا می شود. همانطور که می دانید آن زیر پر است از کابل و مجرای عبور الکتریسیته، به طور مشابه، دنیایی از کانال های آبی قرار دارند که سرمایش و گرمایش را مقدور می سازند، حال اینکه با چه تدبیری بتوانیم جدایی این دو دشمن خونی را مقدور سازیم، همان مولفه ای است که قیمت اجرای کف کاذب را به طور واضح دستخوش تغییر می کند. بازهم نیازی به توضیح نیست که هرچه ایمنی را در سطح بالاتری رعایت کنیم، قیمت اجرای کف کاذب هم بالاتر می رود.

قیمت اجرای کف کاذب و تغییرات مدیریتی

این یکی مساله ای است مهم و نیاز به کمی توضیح و تشریح دارد. افراد یا مجموعه هایی هستند که همواره به آینده نگاه می کنند و دوست ندارند به عنوان مدیری شناخته شوند که کاری ابتر و ناقص را بنا نهاده. به همین خاطر در هر پروژه ای انعطاف می خواهند.

در صورتی که بخواهید یک کف کاذب منعطف اجرا کنید که در هر مساحتی بنشیند و با هر تغییر کاربری تغییر کند، قیمت اجرای کف کاذب خود را در لحظه ارتقا می دهید، اما از منظر اقتصاد مهندسی، کاری کرده اید کارستان و برای یک عمر.

قبل از اینکه مطلب را به پایان ببریم باید بگوییم قیمت اجرای کف کاذب در مقایسه با هر گزینه ای مقرون به صرفه است. ما هزینه را به دلار می گوییم که ثابت است و شما در روز اجرا خود تبدیل را انجام دهید. شما برای هر فوت مربع کف کاذب، بین بیست الی بیست و پنج دلار پرداخت خواهید کرد، در صورتی که اجرای همان کف به تنهایی و ساده، هفت الی دوازده دلار خواهد بود.

به نظر شما ده دلار تفاوت قیمت نمی ارزد به ایمنی، راحتی و آینده نگری؟ انتخاب شما هر چه که باشد، خوشحال می شویم با ما ارتباط بگیرید تا دقیق تر درباره ی این مسائل صحبت کنیم.

منبع : نکاتی از Chris Ouellette با سمت Senior IT Specialist در Data Centre Services for IBM Canada

مطالب مرتبط

قیمت نصب کف کاذب قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انو...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
مروری بر عوامل اثرگذار بر قیمت کف کاذب لگراند... قیمت کف کاذب لگراند وابسته به چه فاکتور هایی است؟ امروز به سراغ قیمت کف کاذب لگراند آمده ایم، نخست کف کاذب لگراند را به بحث خواهیم گذاشت و در ادامه م...
نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب... لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شو...
اجرای کف کاذب اتاق سرور

نکاتی از اجرای کف کاذب اتاق سرور

اجرای کف کاذب اتاق سرور

ناگفته های تخصصی از زاویه ای نو

اجرای کف کاذب اتاق سرور، یکی از مشکل ترین ماموریت هایی است که یک تیم اجرایی به عهده می گیرد. تخمین و سبک سنگین کردن شرایط، محاسبه ی بارهای وارده، در نظر گرفتن امور مربوط به تهویه، برقراری ایمنی و امنیت حداکثری، زیبایی و امور مربوط به طراحی داخلی همه و همه، تنها گوشه ای از المان هایی است که باید در اجرای کف کاذب اتاق سرور رعایت شود. ما در این نوشته، گریزی داشته ایم به همین مطالب و امیدواریم این نوشته، در حکم دستورالعملی کلی به کار شما بیاید.

 

چرا در اتاق سرور کف کاذب کار می کنند؟

اجرای کف کاذب اتاق سرور رایج است به دلایل گوناگون. ما قصد نداریم در این نوشته که مختص نکات اجرایی است روی آن ها تاکید کنیم، اما اشاره ای گذرا به مخاطب کمک می کند بهتر با اهمیت موضوع آشنا شود. اجرای کف کاذب اتاق سرور، به واقع یک تجهیز صرف نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری است برای آینده. یک اتاق سرور، قرار است تمامی اسناد بایگانی و البته عملکرد روزانه ی کسب و کارهای مختلف را مدیریت کند، پس به همین خاطر است که تا این اندازه حیاتی است و تجهیز آن، سرمایه گذاری محسوب می شود.

 

اجرای کف کاذب اتاق سرور چه مراحلی دارد؟

همواره، در هر پروژه ای، کار بر اساس خواسته های مخاطب، یا همان کارفرما پیش می رود. به عنوان مثال، شاید شما نیاز داشته باشید تا در کف، تجهیزاتی خاص قرار دهید، در این شرایط، باید ارتفاع کف را ارتقا داد و این خود به معنی اضافه شدن یک (یا چند) مرحله به روند آماده سازی است. در نتیجه، ما به صورت کمی تعداد مرحله بیان نمی کنیم و کیفی، توضیح می دهیم.

کار با نیاز سنجی آغاز می شود

پس از اینکه مساحت و پلان برداشت شد، نوبت به رفتن سراغ مسائل تخصصی است. اتاق سرور شما چه تجهیزاتی دارد؟ قرار است برای چند سال مورد استفاده قرار گیرد؟ اگر سوالاتی از این دست در جهت یافتن پاسخی مناسب کند و کاو شوند، در نهایت می توان از جنس پانل ها آغاز کرد.

 

همان طور که مشاهده می کنید، اجرای کف کاذب اتاق سرور می تواند به وسیله ی پانل های ساده انجام شود و مرحله به مرحله عیار کیفی و عملکردی را ارتقا دهد. مثلا اگر کف کاذب اتاق سرور شما تهویه لازم نداشته باشد پانل سمت چپ و در صورتی که تهویه رکن اصلی باشد، باید سراغ نمونه ی سمت راست برویم. حد وسط هم که در میانه ی تصویر قرار دارد.

پانل ها روی پایه ها سوار می شوند

اگر در مرحله ی انتخاب پانل بوده ایم، حتما قبل از این کف را به خوبی شناسایی کرده ایم. در نتیجه، در پروسه ی اجرای کف کاذب اتاق سرور، کار به انتخاب پایه ها رسیده. از یک طرف، آن ها باید در کف زمین قرار بگیرند و از طرف دیگر، ستون های پانل به شمار می آیند. میزان مقاومت آن ها، ارتفاع و شکل هندسی سطح مقطع، مولفه هایی است که در این مرحله از اجرای کف کاذب اتاق سرور، تعیین کنندگی دارد.

کار همیشه ساده نیست!

اجرای کف کاذب اتاق سرور فوت های کوزه گری بیشماری دارد. یک مثال ساده اجرای شیب و یا اصطلاحا برقراری رمپ است. در این شرایط، پانل، تکیه گاه، نوارهای اتصال، همه و همه باید طبق نقشه های محاسباتی مو به مو اجرا شود، زیرا حتی یک میلیمتر نقص، کار را مثل دومینو از هم می پاشد.

اجرای کف کاذب اتاق سرور؛ چند نکته ی تخصصی

اجرای کف کاذب اتاق سرور از آن مطالبی است که در نگاه اول ساده به نظر می رسد، اما عمق و گستره ای وسیع دارد. مثلا، اگر فردی مطلب بالا را مطالعه کند، با خود می گوید کاری ندارد، پانل ها را می خرم، پایه ها را تهیه می کنم و سرهم کردن این ها، کمتر از یک روز وقت خواهد گرفت.
این ایده نه تنها اشتباه است، بلکه تا حدی طنز به نظر می رسد. زیرا اجرای کف کاذب اتاق سرور، به سه عضو بالا محدود نمی شود، آن ها تنها کلیات در بزرگ ترین مقیاس ممکن هستند.
اجازه دهید با یک مثال تصویری نشان دهیم. گاهی در گوشه ها، نیاز است اتصال به شکل زیر انجام شود؛

گاهی دیگر، پانل و پایه ها به طریقی دیگر، احتیاج به تقویت دارند؛

حالا به مدل سوم می رسیم که بار خمشی هم تحمل می کند؛

امیدواریم همین مثال ساده توانسته باشد منظور را برساند، هرچند چکیده پایین، کوشیده است تا تصویری جامع از اجرای کف کاذب اتاق سرور ارائه دهد.

 

اجرای کف کاذب اتاق سرور؛ جمع بندی نهایی

اجرای کف کاذب اتاق سرور، شبیه به بنا کردن یک سازه از پی تا نازک کاری است. همان طراحی را می طلبد، همان ممارست و دقت در اجرا و البته، نیروی اجرایی حاذق و زبردست هم که جزئی است از ملزومات جدانشدنی کار. بیایید برای لحظه ای به مثال بالا باز گریدم، انتخاب مصالح و شیوه ی اجرای آن ها، همه بسته به شرایط کار دارد، در نتیجه، چه اتفاقی رخ می دهد اگر در قسمتی که بار خمشی وجود دارد، پانل شما تنها در مقابل برش مجهز شده باشد و گسیخته شود؟
اجرای کف کاذب اتاق سرور را جدی بگیرید، زیرا امری است تخصصی و کیفیت بالای آن نه تنها حسن انجام کارهای روزمره را به همراه دارد، بلکه نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است، هم اهداف دور و دراز در دستان شما قرار می گیرد و هم یک بار هزینه کرده اید، برای عمری دراز.

مطالب مرتبط

قیمت نصب کف کاذب قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انو...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
مروری بر عوامل اثرگذار بر قیمت کف کاذب لگراند... قیمت کف کاذب لگراند وابسته به چه فاکتور هایی است؟ امروز به سراغ قیمت کف کاذب لگراند آمده ایم، نخست کف کاذب لگراند را به بحث خواهیم گذاشت و در ادامه م...
نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب... لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شو...

مطالب مرتبط

قیمت نصب کف کاذب قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انو...
انواع کف کاذب اتاق سرور آشنایی با انواع کف کاذب اتاق سرور قبل از انتخاب کف کاذب اتاق سرور بخوانید کف کاذب که تا چندی پیش برای خیلی ها واژه ای ناآشنا و لفظی عجیب بود، این رو...
مروری بر عوامل اثرگذار بر قیمت کف کاذب لگراند... قیمت کف کاذب لگراند وابسته به چه فاکتور هایی است؟ امروز به سراغ قیمت کف کاذب لگراند آمده ایم، نخست کف کاذب لگراند را به بحث خواهیم گذاشت و در ادامه م...
نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب... لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شو...