قیمت کف کاذب فولادی

بررسی جامع قیمت کف کاذب فولادی

 

اجزا، انواع و قیمت کف کاذب فولادی

قیمت کف کاذب فولادی ، یکی از موضوعات مشهور و معروف حوزه ی امکانات و تاسیسات کاذب است. از میان تمامی انواع چوبی، سنگی، شیشه ای، سرامیکی و آلومینیومی، این کف های کاذب فولادی هستند که با توجه به قدرت و ظرفیت بالای تحمل بار، در دو زیرشاخه ی HPL و PVC وظیفه ی تجهیز اتاق های سرور و دیتاسنترها را به دوش می کشند. در صورتی که در هر شرایطی، محلی در اختیار دارید و نیاز است بین کف سازه ای، و محلی که رویش پا می گذارید، ارتفاع ایجاد کنید(کابل کشی یا هر دلیل دیگری)، این مقاله برای شما نگارش شده است.

در سطرهای آینده نگاهی دقیق به انواع فولادی کف کاذب داشته ایم و سپس، عواملی که قیمت این جنس کف کاذب را تعیین می کند، برشمرده ایم. قبل از شروع رسمی، به خاطر داشته باشید که جنس و متراژ کف کاذب، عوامل اصلی تعیین کننده ی قیمت هستند.

کف کاذب فولادی، یک مقدمه کوتاه

قیمت کف کاذب فولادی ، می تواند مورد ارزیابی و حتی پیشبینی قرار بگیرد، اگر شناخت دقیق و مناسبی از ساختار آن در اختیار باشد. اداره ها، اتاق های سرور و سالن های کنفرانس معمولا به دنبال کف کاذبی می گردند که توان و قدرت قابل قبولی داشته باشد و در عین حال، کیفیت ظاهری را در بالاترین سطح ارائه دهد(ایمنی آتش سوزی و غیره هم که نیازی به تاکید ندارد). در اینجاست که کف کاذب فلزی وارد کار می شود.

 باید توجه داشت کف کاذب فولادی سه عضو اصلی دارد(همان طور که در تصویر مشاهده می کنید)، پانل رویین، خط کش ها و پایه ها. پانل ها بسته به نیاز می توانند تو پر و توخالی باشند و همچنین اگر دوام سطح رویین اهمیت زیادی داشته باشد، امکان روکش کردن هم فراهم است. همین اختلافات کوچک، قیمت های مختلفی برای کف کاذب های فولادی تعیین می کنند.

قیمت کف کاذب فولادی بسته به چه شرایطی تغییر می کند؟

از جنس و آپشن های پانل، تا نوع مقاومت تکیه گاه ها قیمت های مختلفی برای کف کاذب فولادی رقم می زند. به عنوان مثال، پانل های توپر از آنجا که هم دوام بالاتری دارند و هم عملکرد کیفی قدرتمند تری عرضه می کنند(زمانی که رویشان قدم می زنید صدای کمتری تولید می شود) درنهایت قیمت تمام شده ی بالاتری هم خواهند داشت. درست مشابه همین امر، اگر بخواهید سطح کف کاذب شما روکش داشته باشد، باید هزینه و قیمت بالاتری بپردازید.

در ادامه جز به جز بررسی می کنیم تا مشخص شود قیمت کف کاذب فولادی بر اساس چه متر و معیاری مشخص می شود.

قیمت کف کاذب فولادی با روکش های مقاوم

قیمت کف کاذب های فولادی به طور عمومی در گام اول بسته به توپر یا خالی بودن هسته ی پانلی مشخص شده و سپس سراغ روکش و عواملی مثل این می آید. وقتی یک کف کاذب فولادی با روکش های HPL روکش شود، حتی اگر تو خالی باشد، بازهم دربرابر رطوبت، خزش، فشارهای بالا، خط و خش و جذب گرد و غبار مقاوم است اما مرز تغییر پانل های توپر و خالی، در چگونگی مواجهه با اسید، عوامل مخرب خشن، حریق و اشعه ی UV مشخص می شود.

در نتیجه تعیین قیمت کف کاذب فولادی، از طریق یک معادله ی دو مجهولی مشخص می شود. مجهول اول تو پر یا خالی بودن پانل و نامعلوم دوم، این است که سطح روکش داشته باشد یا نه. توصیفی که در بالا ارائه شده است، ما را به این جمع بندی می رساند که از نظر هزینه کرد ریالی اولیه، کف کاذب توخالی بدون روکش ارزان ترین است. اما کار کمی چالشی می شود اگر عملکرد کف در دراز مدت را در نظر بگیریم و هزینه ی تعمیر و نگهداری را نیز در معادلات خود بگنجانیم.

وقتی از روکش ها استفاده می کنیم، در واقع به عمق عملکردی، استحکام و دوام کف کاذب خود می افزاییم و این ویژگی از طریق صرف هزینه ی بالاتر صورت می گیرد. حال وظیفه ی ما به عنوان متولی ارائه خدمات کف کاذب این است که گزینه های مختلف را پیش روی شما قرار دهیم و این خود شما هستید که سبک و سنگین می کنید و محصول مناسب نیازهایتان را بر می گزینید.

قیمت کف کاذب فولادی، ارائه ی تمامی مولفه های تاثیرگذار

در این قسمت، ابتدا تمامی محورها و مولفه های تاثیرگذار را به صورت لیست معرفی می کنیم، سپس سراغ شرحِ چگونگی تاثیرگذاری هر یک از آن ها روی قیمت کف کاذب فولادی خواهیم رفت.

 • کاربری کف کاذب؛
 • جنس کف کاذب؛
 • ارتفاع کف کاذب؛
 • میزان و نوع بار وارده؛
 • نوع و محل اجرای کف کاذب.

در گام اول، مشخص کنید که چه کاربری هایی را از کف کاذب خود انتظار دارید. اگر کف کاذب شما قرار است در یک اتاق سرور استفاده شود، آن گاه نمی توانید به سادگی و اصطلاحا سرسری حداقل آپشن ها را برگزینید، در این شرایط شاید نیاز باشد قیمت اولیه ی بالایی برای اجرای کف کاذب بپردازید.

گام دوم تعیین جنس کف کاذب است. خوب شرایط را بسنجید، شاید اصلا نیازی نباشد که کف خود را از نمونه های فلزی انتخاب کنید.

گام سوم شوخی بردار نیست. باید با درک صحیح از نیازهایی که پروژه ی شما دارد، دقیقا مشخص شود که چه ارتفاعی نیاز است. در غیر اینصورت پروژه درگیر دوباره کاری می شود و نمی توان از آن طرفی بست.

گام چهارم و پنجم را ما و شما به تنهایی نمی توانیم در حالت کلی تخمین بزنیم. یعنی نیاز است محیط پروژه را با دقت بررسی کنیم و سپس با اجماع کارشناسی درباره ی چگونگی پروژه نظر دهیم.

قیمت کف کاذب فولادی، جمع بندی

قیمت کف کاذب فولادی، در سطرهای بالا از منظر تخصصی، فنی و تکنیکی مورد بررسی قرار گرفت. اگر فکر می کنید المانی در تعیین قیمت کف کاذب فولادی باقی مانده که ما به آن اشاره نکرده ایم، خوشحال می شویم با ما ارتباط گرفته و اعلام کنید.

 

فروش کف کاذب

کیفیت کالا و تاثیر آن بر فروش کف کاذب

فروش کف کاذب 

راهنمای گام به گام 

 / کف کاذب یا ( کفپوش کاذب ، کف مرتفع ، کف متحرک ، کف با قابلیت دسترسی ) مجموعه از شبکه های افقی و پایه های عمودی می باشد و به اسانی جابجا  می شوند. صفحات کف کاذب یا (تایل ها) اصولا در اندازه های۶۰۰*۶۰۰ mm تولید می شود اما فروش کف کاذب و اندازه های ان بنا به سفارش مشتری متغیر می باشد.

کف کاذب متحرک بر روی کف اصلی برای بالا بردن سطح زمین مورد استفاه قرار می گیرد. جنس کف کاذب فلزی می باشد و روی سطوح بتنی قرار می گیرد و قابلیت تنظیم ارتفاع و جابجایی دارد.

برای خرید و فروش کف کاذب باید به اصولی مانند میزان رطوبت در مکان مورد نظر ،میزان وزنی که روی این کف قرار می گیرد توجه کنیم که این اصول توسط مشاورین متخصص در این زمینه انجام می شود. کف کاذب دارای تحمل ۱۲۰۰ پوند وزن میباشد .

کف کاذب در جنس ها و متراژ های مختلفی تولید می شود و قیمت کف کاذب با توجه به جنس و میزان متراژ به کار رفته متفاوت است. کف کاذب دارای شبکه های فولادی می باشد که امکان عبور کابل ها،لوله,سیم برق و … از زیر کف کاذب امکان پذیر است.

کف کاذب مرتفع دارای انواع مختلفی می باشد بعضی از آنها دارای ارتفاع بسیار زیادی هستند  ارتفاع آن به قدری است که حتی افراد برای انجام تعمیرات می تواند به زیر ان بروند.اصولا ارتفاع کف کاذب بین ۱۰ سانتیمتر الی ۵۰ سانتیمتر تولید می شود و ارتفاعات دیگر بنا به سفارش مشتری می باشد و در صورتی که ارتفاع پایه های کف کاذب بیشتر از ۶۰ سانتیمتر باشد باید پایه و استرینگر ان تقویت شود

مصارف کف کاذب

کف کاذب مصارف مختلفی دارد از جمله این مصارف گرمایش از کف و انتقال آب های سطحی و کاهش رطوبت و همچنین به منظور سبک سازی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی به کار بردن کف کاذب در ساختمان ها به منظور تهویه ی هوا و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد.شما با استفاده از کف کاذب می توانید به راحتی طراحی فضای مورد نظرتان را با هزینه ی بسیار کم و در مدت زمان کوتاه تغییر دهید

کف کاذب در ادارات و سازمان ها ،مراکز مخابراتی ، کتابخانه ها، مدارس، ازمایشگاه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد و دارای اهمیت بالایی است.

یکی از مهمترین ویژگی های کف کاذب که بسیار حائز اهمیت است امکان تعمیر سریع مشکلات فنی بدون خرابی است.

فروش کف کاذب و شرایط نصب کف کاذب

دما سطح مورد نظر باید بین ۱۰ الی ۳۰ درجه سانتیگراد باشد.

سطح مورد نظر فاقد لرزش باشد.

مکان مورد نظر فاقد مواد شیمیایی و تماس مستقیم با رطوبت باشد زیرا باعث زنگ زدگی همچنین خوردگی و پوسیدگی پایه های کف کاذب می می شود.

از قرار دادن  دستگاه های سنگین بر رو ی کف کاذب پرهیز کنید و در صورتی که مجبور به این کار شدید از سازه های کمکی استفاده کنید

قرار دادن اجسام نوک تیز که موجب خراشیده شدن کف کاذب میشود بپرهیزید.

از قرار گرفتن لوله های گاز در زیر کف پوش خودداری کنید

و تا نصب شدن کامل ان از تردد بر روی ان بپرهیزید و اگر پس از تردد صدا هایی به گوش رسید مطمئن باشید مشکل از نصب ان است  نه کیفیت محصول

برای پیشگیری از آسیب های احتمالی پیشنهاد می شود که در زمان های معین به بازرسی کف های کاذب ،بررسی پنل ها و …  بپردازید 

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کف کاذب که دارای اهمیت بالایی می باشد  متصل شدن انها با استفاده از پیچ و رول می باشد و در صورت مشکل در یک قسمت می توان ان را جدا گرد و تعویض و یا تعمیر نمود.

هنگامی که از پایه های فولادی استفاده می شود توصیه می شود که سیستم ارت به کار برده شود

فروش کف کاذب و انواع کفپوش ها:

کف کاذب دارای کف پوش های متفاوتی مانند کفپوش HPL -کفپوش PVC- سنگ- سرامیک  و موکت می باشد . کف پوش هر مکان متناسب با محیط و سفارش خریدار متنوع است.مثلا کف پوش مورد نیاز در سرور ها و اتاق های کنترل باید آنتی استاتیک باشد و یا در بیمارستان ها  باید کفپوش های مخصوص clean room استفاده شود.

یکی دیگر از ویژگی های کف کاذب جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد ولی  در صورتی که عایق های کف کاذب برای جلوگیری  اتلاف انرژی کافی نباشد باید از واشر های لاستیکی که در بین لبه های تایل و یا بین تایل ها و استرینگر  استفاده کنیم.

مزایای کف کاذب:

 قابل حمل بودن و نصب اسان

امکان عبور اب و کابل و…. از ان

تحمل وزن زیاد

جلوگیری از ورود گرد و خاک 

جلوگیری از اتلاف انرژی

نصب سریع

تعمیر سریع اختلالات

دارای گارانتی 

 دارای تحمل ۱۲۰۰ پوند وزن

دسترسی آسان به تمامی تاسیسات (برق، لوله کشی، کانالها و …)

کاهش هزینه های ساخت نسبت به کف های سنتی

تنوع کف پوش ها متناسب با سلیقه ها و مصارف گوناگون

طبق ازمایشات و مطالعات در زمینه ی فروش کف کاذب نشان می دهد که استاندارد های کف کاذب از کف سنتی بیشتر است .کف کاذب در طراح های متنوعی قرار دارد و نصب ان بسیار اسان تر و سریع تر انجام می شود  و این صفحات با پیچ و رول بهم متصل شده اند و در صورتی که کی از صفحات دچار ترک خوردگی و یا تغییر رنگ شد به راحتی قابل تعویض است.

یکی از مهمترین استاندارد های  کف کاذب استاندارد اروپایی BS EN 12825 در انگلستان می باشد. یکی دیگر از استادارد های معتبر که در امریکا ی شمالی قرار دارد استاندارد  CISCA می باشد

 

اجرای کف کاذب

اجرای کف کاذب

اجرای کف کاذب

نکاتی فنی که در فضای مجازی کمیاب است

اجرای کف کاذب ، یکی از چالشی ترین مسائلی است که فعالین حاضر در حوزه ی مذکور و البته مهندسان شاخه های مختلف، پیوسته نظرات گوناگونی درباره ی آن ارائه می دهند. ما در این نوشته با نگاهی فنی، دقیق و کارشناسانه به مساله پرداخته ایم و در کنار بیان نکات اجرایی، گریزی هم به دنیای تعاریف اصطلاحات و انواع کف کاذب داشته ایم.

به خاطر داشته باشید، منظور از اجرای کف کاذب، ایجاد فضایی است حایل، بین کف سازه ای ساختمان و محل قرار گیری اشیا، اجسام و آمد و شد افراد. اجرای چنین کفی، نه تنها از منظر کارکردی برای سازه های امروزی مفید به فایده است، بلکه تا حد زیادی مدیریت ایمنی و حوادث نامترقبه ی آینده را در اختیار ساکنین قرار می دهد.

اجرای کف کاذب ، از حساسیت اتاق های سرور تا روزمرگی سازه های عادی

نگاهی کلی و چکیده وار به اجرای کف کاذب

همان طور که می دانید، امروزه دیگر وقتی سخن از کف و سقف های کاذب به میان می آید، مساله تنها محدود به اتاق های حساس فرمان، مدیریت و سرور و این دست از فضاها نیست. بلکه یک نمایشگاه موقتی، دفتر کار یا حتی منزلی شخصی ساز هم می تواند مزایای این تجهیزات را در اختیار بگیرد.

کف کاذب، اگر به صورت علمی و اصولی تهیه و اجرا شود، فضایی به وجود می آورد که انواع و اقسام کابل ها، سیم کشی ها و یا حتی ساز و کار گرمایش و سرمایش در دل آن قرار خواهند گرفت. در نتیجه مساله ی اجرای کف کاذب هم عملکردی است و هم از طریق ایجاد دسترسی راحت به تجهیزات، تسهیل تعمیر و نگهداری آینده را به ارمغان می آورد.

اجرای کف های کاذب از بررسی ابعاد و ارتفاع فضای مورد نظر آغاز می شود و با تراز ساختن نهایی تایل ها به اتمام می رسد. در این مسیر نکات فراوانی وجود دارد که باید رعایت شوند، در ادامه به تفصیل به آن ها پرداخته ایم.

اجرای کف کاذب ، نکات فنی و اجرایی

آن چه قبل از هر چیز باید بدانید

بی پرده و صریح به اصل مساله می پردازیم و جزئیات توصیفی را حذف می کنیم. در صورتی که در هر محیطی، احتیاج به کفی دارید که ضروری است، دسترسی به فضای تحتانی اش ساده و راحت صورت بگیرد، دیر یا زود گذرتان به مساله ی چالشیِ اجرای کف کاذب خواهد افتاد، در نتیجه نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

نکات مقدماتی

قبل از هر چیز الزامات محیطی پروژه را شناسایی کنید و بر مبنای آن ها اقدام به سفارش کف کاذب نمایید. خیلی کلی می گوییم، کف کاذبی که برای سرمایش از کف مورد استفاده قرار می گیرد از نظر طرح، جنس و کیفیت، به طور کامل متفاوت است از نمونه هایی که خاصیت پوششی تجهیزات تاسیساتی را دارند.

راهکار اجرایی قبل از ثبت سفارش و خرید

اگرچه که مشاوره و مشورت با یک کارشناس کارکشته همواره در اولویت است، اما اگر بنا دارید شخصا وارد کار شوید، توصیه می کنیم ابتدا روی کاغذ نیازهای فضای پروژه ی خود را یادداشت کنید و سپس از انواع مدل های کف کاذب را بررسی کنید، هر کدام که تطابق بیشتری با نیازهای اجرایی شما داشت، باید انتخاب شود و به کار گرفته شود (در ادامه انواع کف های کاذب را معرفی کرده ایم).

اجرای کف کاذب، راهنمای گام به گام

نکات، الزامات و اقتضاعات

کف های کاذب از استانداردهای مدون و مشخصی پیروی می کنند. یعنی همانطور که مثلا برای طرح اختلاط انواع بتن آیین نامه وجود دارد، کف کاذب هم دستورالعمل هایی دارد که باید رعایت شوند. ارتفاع، جنس، توان یا ظرفیت باربری، نحوه ی مدیریت کابل ها و بسیاری دیگر.

ما در بندهای زیر به صورت گام به گام این مطالب را دسته بندی کرده ایم و به بیانی، یک دستورالعمل اجرایی پدید آورده ایم.

 • در کلی ترین طبقه بندی ممکن، کف کاذب با دو هدف کلی به کار گرفته می شود. اول عملکردی و دوم سازه ای. در طبقه بندی اول، نیازهای تاسیساتی و گرمایشی و سرمایشی قرار می گیرند و زیر شاخه ی طبقه بندی دوم، سبک سازی ساختمان است (گاهی طراح سازه برای کاهش وزن بنا، ناچار است به کف و سقف های کاذب ارجاع دهد).
 • پس از مشخص شدن این که ما در پی برآورده ساختن چه نوع نیازی هستیم، باید دانست که مولفه های ظرفیت باربری، ارتفاع، شیب، چگونگی قرار گیری دریچه ها، مقاومت در برابر آتش سوزی و ایمنی در برابر اتصالات الکریسیته مسائلی هستند که نیاز به بررسی دارند.
 • در صورتی که تا به اینجا نیازها به طور کامل شناسایی شده باشند، قبل از رفتن سراغ ثبت سفارش و خرید از بازار، نیاز است یک سری مولفه ی استاندارد را در نظر گرفت. به عنوان مثال TIA 942 نکاتی در باب ابعاد و چگونگی اجرا دارد و به طور مشابه IEC 61000-4-2 الزامات ایمنی برقی را بیان می کند. حال با مقایسه ی نیازهای ما و تطابق آن ها با بندهای اجرایی استانداردهای مذکور می توان اشتراک ها را اجرا و تضادها را تعدیل ساخت.

اجرای کف کاذب، یک توصیه ی حیاتی

سخن پایانی به عنوان جمع بندی

 دنیای کف های کاذب آن قدر وسیع و گسترده است که نمی توان انتظار داشت در چنین مقاله ی خلاصه ای بتوان زیر و بم آن را بیرون کشید. به عنوان یک نمونه باید بدانید کف های کاذب انواع فولادی، سنگی، چوبی، سرامیکی و شیشه ای دارند. هر کدام از این مواد با خواص و ویژگی های گوناگون به کار گرفته می شوند و اقیانوسی از جزئیات به همراه می آورند.

در نتیجه، نیاز است برای اطمینان از حسن اجرای کف کاذب پروژه ی خود، تیم های کارکشته، با تجربه و متخصص را در اختیار داشته باشید.

 

 

 

کف کاذب لگراند

کف کاذب لگراند

با کف کاذب لگراند بیشتر آشنا شویم 

کف کاذب لگراند

فراتر از کف سازی

کف کاذب لگراند پیشرفته ترین محصول شرکت فرانسوی لگراند است که جز بارزترین برند های مطرح جهان در صنعت آی تی  میباشد .لگراند فرانسه کف کاذبی به نام soluflex دارد که در بررسی های اولیه فوق العاده به نظر می رسد. گاهی در زمان ساخت سازه ها، یکی سری مولفه ها رعایت نمی شود. یا اینکه در طول زمان، نیاز به تغییر ساختاری محیط احساس می شود. در این شرایط است که نیاز به سطوح کاذب احساس می شود. در این نوشته ما نشان خواهیم داد، کف کاذب لگراند یکی از بهترین گزینه های ممکن است.

کف کاذب لگراند در هر فضایی کاربردی است و مفید. چه در یک منزل شخصی باشید، چه در بیمارستانی عمومی و یا شرکتی دولتی. برای شناخت بهتر این محصول، سطرهای پیش رو را از دست ندهید.

کف کاذب لگراند

بررسی کابردی و اجرایی

کف کاذب لگراند در فضاهایی استفاده می شود که نیاز به سیستم و کابل کشی دارند. با توجه به جنس، ساختار، قیمت، نحوه ی نصب و عملکرد، کف های کاذب لگراند بی رقیب هستند. اگر بخواهیم این سیستم خاص را توصیف کنیم، باید بگوییم به کل یک شبکه ی مخفی در کف فضای شما به وجود می آورد. اما یکی از مهم ترین برتری های این سیستم کف کاذب، راحتی نصب و اجرا است.

در نتیجه در هر مرحله از طراحی و اجرا که هستید، ذهن خود را مشغول چگونگی اعمال کابل کشی نکنید. با کف های کاذب لگراند می توان حتی پس از بهره برداری، کفسازی را انجام داد. کابل های تلفن، برق و تمامی موارد، با در اختیار داشتن این محصول ، بهینه تر هم اجرا می شوند.

کف کاذب لگراند همچنین، یکی از کاربردی ترین اعضا در بازسازی منازل مسکونی و تجاری به حساب می آید. یعنی اگر سازه ای دارید که امکان پذیرایی از تکنولوژی های جدید را ندارد، با کف کاذب، انواع کابل کشی هایش را انجام دهید.

کف کاذب لگراند

نگاهی تخصصی تر

کف کاذب لگراند، چیزی بیشتر از بالا آوردن ارتفاع کف سازه ای است. در واقع کابل های برق، انرژی، مخابرات و خیلی دیگر در آن جا قرار می گیرند. به بیانی دقیق تر، کف های کاذب، ضربان عملکردی سازه در تمامی شئون را به دوش می کشند. سخنی به گزاف نگفته ایم اگر حسن عملکرد یک ساختمان را وابسته به کف کاذبش بدانیم.

کف کاذب لگراند ، یک برگ برنده دارد. همان طور که اشاره شد، شیوه ی نصب و راه اندازی این کف ها فوق العاده ساده است. یک سری تکیه گاه و پانل هایی کوچک که به راحتی به هم متصل می شوند. حتی اگر خود کمی فنی باشید و ماجراجو، کافی است آستین هایتان را بالا بزنید. تکیه گاه ها را روی زمین در فواصل مشخص قرار دهید و پانل ها را در کنار هم نصب کنید.

اما توصیه این است که حتما در روند اجرایی، یک یا دو اوپراتور متخصص در اختیار داشته باشید. از این طریق مسائل ایمنی از قبیل نحوه ی مدیریت کابل ها و اتصال به زمین رعایت می شود.

کف کاذب لگراند

انتخابی سازگار با محیط زیست

کف کاذب لگراند نسبت به نمونه های مشابه، یک برتری قابل مشاهده دارد. این تکنولوژی فرانسوی، پانل های خود را سازگار با محیط زیست طراحی کرده است. به این معنی که پس از پایان عمر مفیدِ استفاده، به راحتی می توان پانل ها و تمامی اعضا را بازیافت کرد.

البته این امر نباید باعث ایجاد ذهنیت اشتباه شود. کف های کاذب لگراند به هیچ وجه سست نیستند. جنس آن ها استیل گالوانیزه است. به دلیل همین ساختار مستحکم است که کمپانی فرانسوی عملکرد بی نقص را ضمانت می دهد. یک بار نصب و استفاده تا روز آخر، شعاری است که برای کف های کاذب لگراند داده می شود.

نتیجه ی این بخش در نوع خود فوق العاده است. بازیافت پذیری صد در صدی یعنی بار اول که تولید شد، تا آخر با همان ماده، بازتولید می شود و پلاستیک و آلاینده ی جدید به محیط زیست وارد نمی سازد.

کف کاذب لگراند

بررسی فنی و تکنیکی

کف کاذب لگراند می تواند مدیریت انرژی را در سطحی بالا به عهده گیرد. در طرف مقابل، نقش سازه ای این کف های کاذب، غیر قابل انکار است. اینکه در هر شرایطی بتوان کاربری محیط را تغییر داد، ویژگی کوچکی نیست.

در باب زیبایی محیط هم باید گفت که کمیت کف های کاذب لگراند نمی لنگد. کف سازه ی خود را به آن ها مجهز کنید و سپس با هر ماده ای آن ها را بپوشانید. چه موکت، چه فرش و چه هر چیز دیگری که فکرش را می کنید.

کف کاذب لگراند ویژگی های منعطف دیگری هم دارد. به عنوان مثال در صورتی جابه جایی، می توان آن ها را باز کرد و با خود برد. یا اینکه کافی است در نقطه ای با عملکرد کف ها به مشکل بخورید، خرابی در کار نیست. تنها همان قطعه را بر می دارید و دوباره بی دغدغه سرجای اصلی قرارش می دهید.

کف های کاذب لگراند، عایق صوتی و حرارتی هستند. به علاوه، اینکه استانداردهای ضد حریق سازه ای مخصوص به خود را کسب می کنند. ابعاد، وزن مخصوص و همه ی ویژگی های فنی این کف ها مطابق با آن چیزی پیش می رود که باید. به عنوان مثال در هر صد متر مربع، سیستم اتصال به زمین پیش بینی شده است.

در انتها اگر بخواهیم یک جمع بندی در اختیار شما قرار دهیم باید اینطور ادامه دهیم. اگر نیاز دارید فضای خود را به سیستمی جدید مجهز کنید اما مکان کافی در اختیار ندارید. یا در صورتی که هنوز در گام های اولیه ی طراحی به دنبال راهی مدرن برای مدیریت فضا و ارتقای سرعت اجرایی هستید، حتما به کف کاذب لگراند گوشه چشمی داشته باشید.

 

 

سقف کاذب اتاق سرور

سقف کاذب اتاق سرور

سقف کاذب اتاق سرور

 

سقف کاذب اتاق سرور، یکی از مهم ترین المان های اتاق سروری استاندارد و درجه یک به حساب می آید. اتاق سرور شما عملکرد قابل قبولی دارد اگر سقف کاذب آن اصولی، علمی و دقیق، طراحی و اجرا شود. در این نوشتار به طور اختصاصی به سقف کاذب اتاق سرور پرداخته ایم. هر آن چه درباره ی کار نیاز است را به گونه ای جامع، کامل و متقن ارائه کرده ایم.

وقتی از سقف کاذب اتاق سرور سخن می گوییم منظور به طور کلی فضای بین دو سقف است. سقف اصلی و سقف کاذب محیطی به وجود می آورند و تمامی آن، موضوع بحث ها است. هر المانی در این فضا “سقف کاذب اتاق سرور” است و نیازمند تحقق یک سری استانداردهای مشخص می باشد.

 

سقف کاذب اتاق سرور یا گلوگاه حساس مدیریت داده ها

نقش سقف کاذب اتاق سرور دقیقا چیست؟

سقف کاذب اتاق سرور در وهله ی اول از نظر ایجاد فضای ایزوله و عایق بودن اهمیت دارد. سپس وظیفه ی تعبیه ی محل کابل های الکتریکی، لوله های دربردارنده ی تجهیزات و غیره را به دوش می کشد. به تبع همین عوامل، سقف کاذب اتاق سرور نه تنها نقش سازه ای بازی خواهد کرد، بلکه در عملکرد این اتاق و اجزای مختلف آن نقش برجسته ای به عهده می گیرد. در ادامه از دو بعد ، “سقف کاذب اتاق سرور” را زیر ذره بین قرار داده ایم. اولی کارکردهایی است که این سقف دارد و دومی الزاماتی است که باید در طراحی این سقف رعایت شود.

گستردگی مجموعه ی انتظارات و وظایفی که یک سقف کاذب اتاق سرور به عهده دارد جالب است. به همین دلیل باعث شده که به حق، لقب گلوگاه حیاطی اتاق سرور را به آن اعطا کنیم.

سقف کاذب اتاق سرور، نکات مقدماتی

آن چه قبل از هر چیز باید بدانید

 

چالش های پیش رو  

وظیفه ای که سقف کاذب اتاق سرور در وهله ی نخست به عهده خواهد داشت به شرح مقابل است. “کمک به فضا، در راستای تحقق مانیتورینگ لحظه به لحظه و دائم عملکرد کلی اتاق سرور”. عوامل دیگری هم وجود دارند. به عنوان مثال رعایت فضای ایزوله در راستای مدیریت دما، رطوبت و به طور کلی فاکتورهای محیطی.

 راهکارهای طراحی و اجرا

اگر بنا به تحقق حداکثری اقتضاعات باشد، سقف کاذب اتاق سرور باید بتواند جریان هوا را مدیریت کند. توانایی باربری اجزایی که رویش قرار می گیرند را داشته باشد(فضای بین سقف کاذب و سقف اصلی را یک سری تجهیزات پر می کنند که در مقدمه اشاره شد). از همه مهم تر اینکه، انعطاف پذیری مناسب را در مواجهه با شرایط غیر مترقبه از خود نشان دهد.

سقف کاذب اتاق سرور، آن چه باید در طراحی لحاظ شود

نکات، الزامات و اقتضاعات

سقف کاذب اتاق سرور از نظر ارتفاع، جنس و طراحی هم الزاماتی دارد. یعنی باید بتواند به طور مشخص بهترین شرایط را برای مانیتورینگ و نظارت دائمی برآورده سازد. خنک سازی طبیعی و الکترونیکی، سیستم های مقابله با آتش و کابل های انتقالی هم مشمول همین اصل هستند.

برای اینکه سقف کاذب اتاق سرور فاکتورهای مطلوب بالا را برآورده نیاز است ویژگی های زیر را داشته باشد.

 • نگهدارنده هایی که از سقف اصلی(سازه ای) برای اتصال قطعات سقف کاذب به صورت رشته های انتظار آویزان هستند، باید قابلیت تغییر ارتفاع در محدوده ای مشخص داشته باشند. از این طریق سقف کاذب اتاق سرور می تواند فضاهای مختلفی را بسته به نیاز ایجاد کند.
 • انعطاف، تعویض قطعات و روی هم رفته، نحوه ی دسترسی به تجهیزات باید توسط سقف کاذب اتاق سرور فراهم شود.
 • جنس تمامی اجزای سقف کاذب اتاق سرور حتما و حتما باید عایق صوت، حرارت و انرژی باشند.
 • مطلوب است که رنگ سقف کاذب اتاق سرور روشن و نزدیک به سفید باشد.
 • سقف کاذبی استاندارد محسوب می شود که در مقابل آتش هم مقاومت های معقول و مطلوب را داشته باشد.

سقف کاذب اتاق سرور و استاندارد TIA-942

آن چه در اجرا کارکرد دستورالعمل گونه دارد

 

همانند هر مرکز حساس دیگری، اتاق سرور و اجزایش از جمله سقف کاذب اتاق سرور، باید پایبند به استانداردها باشند.

به طور دقیق تر باید گفت که مشابه قوانین و آیین نامه های ساختمانی در حالت کلی، انجمن مهندسین در کشورهای مختلف(در این جا مثال از امریکا است)، برای اتاق سرور استانداردِ طراحی و اجرا تدوین می کنند.  در اینجا قصد آن را نداریم که به طور بند بند به TIA-942  و یا استانداردهای مشابه بپردازیم. اما باید به طور کلی در نظر داشت که اگر قصد و بنا به همکاری با هر شرکتی برای تجهیز یک اتاق سرور وجود داشته باشد، این که المان حساسی مثل سقف کاذب اتاق سرور بر اساس چه استانداردی طرح شده و سپس اجرا می شود فوق العاده حیاتی است.

سقف کاذب اتاق سرور، یک توصیه ی حیاتی

سخن پایانی به عنوان جمع بندی

 

تا اینجا سعی بر آن داشتیم تا جنبه های تئوریک و گوشه هایی از الزامات اجرایی کار را بررسی کنیم. همچنین تلاش شد روی هم رفته تصویر جامعی از سقف کاذب اتاق سرور ارائه دهیم. در ابتدا نشان دادیم که سقف کاذب اتاق سرور تنها یک فضای سازه ای نیست، بلکه قرار است المانی باشد در خدمت حسن عملکرد تمامی اتاق سرور. در نتیجه جدای از رعایت استانداردهای ضروری سازه ای نظیر تحمل وزن تجهیزات، باید به کارایی سقف در زمینه های تامین نور و تهویه هم توجه ویژه مبذول داشته شود.

به دلیل گستردگی جزئیات طراحی و اجرایی سقف کاذب اتاق سرور، توصیه ی ما این است که حتما به شرکت ها و برندهای معتبر برای اجرایی سازی کار مراجعه کنید. آن ها به تبع تخصص و تجربه ای که در طول زمان یافته اند زیر و بم کار را می شناسند و سعی می کنند هر اجرا را یک نمونه کار ارزشمند معرفی کنند، خلاصه این که حداکثر کیفیت در پروژه ی شما جلوه خواهد داشت.

تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور

تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور

تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور

/ اتاق سرور بخش مهم هر شرکت یا سازمان بوده که باید برای نگهداری از آن سرویس ها و فعالیت های قابل توجهی انجام گیرد و نباید به آن بی توجهی شود. از آنجایی که این بخش اطلاعات سری و مهم هر شرکت یا سازمان را برعهده دارد، در صورت عدم نگهداری مناسب مشکلات بزرگی را برای صاحبین اتاق دربر خواهد داشت که هزینه های هنگفتی را به دنبال دارد. در این میان به کار بستن تجهیزات موردنیاز اتاق سرور گامی بزرگ محسوب شده که از هزینه خسارت کاسته و همیشه اتاق سرور را در برابر هر لطمه ای مصون نگاه خواهد داشت. بنابراین در درجه نخست باید برنامه ریزی برای به کارگیری تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور داشت تا بتوان پلن را به خوبی اجرا کرده و یک اتاق سرور ایمن و کاملی را محیا کرد.

اما برای راه اندازی این اتاق نمی توان تنها به یک سری تجهیزات سطحی بسنده کرد که تنها بخشی از تجهیزات اصلی را تشکیل می دهند و برخی جهت کاسته شدن هزینه تمامی را به کار نمی گیرند اما این امر خطرآفرین بوده و تفاوتی با عدم به کارگیری این تجهیزات نداشته بنابراین هرگاه قدمی در این زمینه برداشته شد بایستی کامل و بی نقص باشد زیرا نمی توان به آسانی از آن گذشت و توجه کمی داشت. البته برای انجام بایستی به موارد زیر اشاره کرده که تمامی آنها لازمه یک اتاق سرور هستند. اما این موارد چه بوده و کاربری آن چگونه در اتاق سرور مشخص می شود.

 • سیستم ایمنی در برابر زلزله
 • سیستم اطفاء حریق و آتش سوزی
 • سیستم مانیتورینگ
 • سقف و کف کاذب
 • استفاده از رنگ ضد حریق
 • سیستم روشنایی هوشمند
 • درب ضد سرقت
 • سیستم امنیت فیزیکی و کنترلی
 • سیستم خنک کننده داخلی
 • سیستم برق اضطراری
 • یوپی اس
 • ژنراتور
 • سیستم امنیت شبکه
 • تابلو برق و ATS

با چنین تجهیزاتی می توان یک اتاق سرور تقریبا کاملی را ایجاد کرد. به طوری که تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور نیاز به برنامه قبلی داشته و نمی توان به شکل سریع و آسان تمامی تجیهزات را به کار گرفت. شرکت ها و سازمان ها به طور کلی تنها یک اتاق سرور نداشته و از چندین اتاق سرور برخوردارند که هریک بخشی از اطلاعات سری این سازمان ها را شامل می شوند. بنابراین می بایست با تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور ایمنی کامل را فراهم آورد و یک اتاق سرور بی نقص ایجاد کرد. البته ایجاد اتاق سرور خود مبحث جداگانه ای بوده که پیشتر به آن پرداختیم و تجهیز این اتاق نیز نیازمند سرمایه هنگفتی بوده که با هزینه اندک صورت نمی گیرد. شرکت ها و سازمان از آنجایی که این بخش اهمیت بالایی داشته سعی می کنند بهترین را در نظر گرفته تا در طولانی مدت شاهد عملکرد بی نقص سرورها باشند. همانطور که می دانید سرورها دستگاه های حساس بوده و ایجاد مشکلی می تواند ضررهای نامطلوبی را رقم زند که قطعا قابل توجه نیست. همچنین بسیاری تصور می کنند تنها استفاده بخشی از این تجهیزات کافی است که در حقیقت تصوری اشتباه محسوب می شود.