کف کاذب در ساختمان

کف کاذب در ساختمان

چرا وجود کف کاذب در ساختمان ضروری است؟

کف کاذب در ساختمان چه نقشی ایفا میکند ؟ می گویند دنیای رقابت دنیای بدون حد و مرزی است، خط پایانی برایش تعریف نشده و سقفی برایش تعیین نگشته است. حتی آن ها که نامشان برای مدت ها بر سر زبان ها بود و خود را فاتح میدان می دانستند، با گذر زمان میدان را دو دستی تقدیم رقیبانشان کردند و به خاطره ها پیوستند.

صنعت ساختمان هم از همان صنایع چالش برانگیز و جدال آفرین است، از همان میدان هایی که خیالِ برنده شدن کفش پولادین می خواهد و عزم راسخ.

این روز ها برنده شدن در هر عرصه و هر میدانی با بکارگیری فناوری های روز گره خورده، این طور بگوییم شاه کلید پیشی گرفتن از رقیبان جز فعالیت هوشمندانه نیست، بکارگیری فراست می خواهد و چنگ زدن به ذکاوت. در ادامه خواهیم گفت ضرورت کف کاذب در ساختمان چیست.

۱-   عنوان محتوا:

 کف کاذب در ساختمان ، مفید و مؤثر

۲-   خلاصه محتوا

این روز ها ساختمان سازی تحولات عظیمی را تجربه کرده است، مدت هاست تلاش می کنند ساختمان را به تکنولوژی های نو مزین کنند و با فناوری های جدید پیوند بزنند

در این نوشتار از حضور کف کاذب در ساختمان سخن خواهیم گفت، لطفا با ما همراه باشید.

کف کاذب در ساختمان سبک سازی  را دنبال می کند

سبک سازی ساختمان یکی از مطرح ترین مسائل روز است، شنیده اید که می گویند ساختمان ها را باید صنعتی کرد؟

مقصود از صنعتی کردن بکارگیری تکنولوژی های نوین است، فرقی نمی کند این فناوری کف کاذب باشد یا یک تیرآهن جدید، مهم این است که هزینه ساختمان را کمتر کند و بر مقاومتش بیفزاید، همان اتفاقی که با وجود کف کاذب در ساختمان رخ می دهد.

اگر بخواهیم بر دو مورد از مزایای کف کاذب تمرکز نماییم و آن ها را به بحث بگذاریم، شاید بد نباشد به کاهش وزن ساختمان اشاره نماییم و در خصوص کاهش افت رطوبت صحبت کنیم.

مهم ترین کاربرد کف کاذب در ساختمان

 واقعیت این است که کاربرد کف کاذب در ساختمان را عموما در چهار گروه اصلی تقسیم بندی می کنند.

هدف از کف کاذب می تواند پوشاندن تأسیسات باشد، به این معنا که از کف کاذب استفاده کنیم تنها به این دلیل که کابل ها را بپوشانیم و به حجم بالای سیم ها نظم و ترتیب ببخشیم.

از دیگر کاربرد های کف کاذب در ساختمان، انتقال آب های سطحی است، بنابراین نصب کف کاذب را انجام می دهند چون آب های سطحی را منتقل می کنند و در این راستا کمک کننده هستند و البته مؤثر.

نکته :

کف کاذب همان طور که پیشتر اشاره کردیم راه چاره ای است در برابر رطوبت، به این معنا که رطوبت را کاهش می دهد و محیطی خلق می کند همانگونه که می خواهیم.

نوبت به سبک سازی ساختمان می رسد، یکی از شاخص ترین اهدافی که استفاده از کف کاذب در ساختمان دنبال می کند.

ساختمان های سنگین دیگر راه به جایی نمی برند و مقبولیتشان را از دست داده اند، این جاست که عبارت حنایشان رنگی ندارد مصداق می یابد.

یک ساختمان سبک و ارزان، همان آرزویی است که صاحبان ساختمان به دنبالش هستند و خواهان برآورده شدنش.

وسایل الکتریکی پای ثابت دنیای امروز

دنیای امروز حول وسایل الکتریکی و الکترونیکی می چرخد. به اطرافمان که نگاه می کنیم حتما ردی از وسایل الکتریکی خواهیم دید و بی تردید شاهد تجهیزات الکترونیکی خواهیم بود.

زمانی که پای چنین امکاناتی به میان می آید ناخواسته با حجم بالایی از کابل مواجه می شویم و با مقدار زیادی سیم.

امکاناتی که به رغم مزایای برجسته شان، محدودیت هایی را با خود همراه می سازند، ظاهر محل کار را دستکاری می کنند و مدیریت کار ها را دشوار می سازند.

این تنها عیب کابل ها نیست، یادمان باشد چنین کابل هایی حاوی مهم ترین اطلاعات سازمانند از این رو محافظت از آن ها نیز امری ضروری به نظر می رسد.

نخستین نکته ای که به ذهن می رسد این است که عبور دادن کابل ها باید چگونه باشد؟

دسترسی آسان به کابل ها از واجبات است

عبور کابل ها باید به گونه ای باشد که هم امنیت رعایت شود و هم مسئله دسترسی ساده به سیم ها محقق گردد.

ممکن است کابل ها نیاز به جابه جایی داشته باشند، این احتمال وجود دارد نیاز به دستکاری کابل ها باشد بنابراین زمانی که به روشی متوسل می شویم تا کابل ها را پوشش دهیم باید خاطرمان باشد راهی را انتخاب کنیم که امکان دسترسی مداوم و آسان به کابل را برایمان فراهم سازد و این جاست که بهترین گزینه برای انتخاب، کف کاذب قلمداد می شود.

نکته مهم

انواع کف کاذب ضمن این که پوشش دهی ممتاز و بی نقصی دارند به طوری که حجم گسترده ای از تجهیزات را بدون این که ردی از آن ها باقی بماند پوشش می دهند، به شما این امکان را می دهند در ساده ترین شکل ممکن به آن ها دسترسی داشته باشید.

با برداشتن کف کاذب می توان دریایی از کابل های پنهان شده زیر کف را مدیریت کرد بدون این که به صرف انرژی نیاز باشد، بدون این که احتیاجی باشد هزینه ای خرج کنید خلاصه  بدون هیچ قید و شرطی که شما را محدود کند یا دلسرد نماید.

صحبت پایانی

ضرورت کف کاذب در ساختمان، غیرقابل اغماض است و اجتناب ناپذیر. زمانی که از کف کاذب سخن به میان آید چندین ویژگی مهم نمود پیدا می کنند که از جمله آن ها می توان سبک سازی ساختمان را نام برد و از کاهش رطوبت یاد کرد.

وزن سبک ساختمان از مهم ترین ویژگی هایی است که تمام سازندگان ساختمان بدان چشم دوخته اند و در راستای تحققش تدبیر ها می اندیشند و راهکار ها ارائه می دهند، امری که به دستان کف کاذب محقق می گردد و عملی می شود.

تایل کف کاذب فولادی

اهمیت تایل کف کاذب فولادی

در مورد تایل کف کاذب فولادی بیشتر بدانیم 

عنوان محتوا

تایل کف کاذب فولادی ، دسترسی به دنیای پر کابل زیرین

  خلاصه محتوا

در بحث انواع کف کاذب با واژه ای مواجه می شویم تحت نام تایل کف کاذب فولادی .

این که تایل کف کاذب چیست، ویژگی هایش کدامند و کاربرد هایش به چه صورت می باشد را در ادامه به بحث خواهیم گذاشت و با جزئیات تشریح خواهیم نمود، لطفا با ما همراه باشید.

 

وقتی تایل کف کاذب فولادی یک ضرورت اساسی می شود

رشد تصاعدی تعداد رایانه در سازمان های مختلف امری است غیرقابل اغماض و به تبع آن افزایش کابل های کامپیوتری اتفاقی است انکار ناپذیر، نتیجه این امر بی تردید خلق محیطی آشفته خواهد بود، جایی که مدیریتش کاری دشوار و فعالیتی چالش برانگیز قلمداد می شود.

بهتر است کمی ساده تر بحث را مطرح کنیم، آن چه با شنیدن نام شبکه کامپیوتری در ذهنتان نقش می بندد چیست؟ جز این است که ناخودآگاه کابل های به هم گره خورده را متصور می شوید و سیم های در هم تنیده را به یاد می آورید؟

احتمالا شما هم با ما هم عقیده اید که کار کردن در محیط هایی با حجم وسیع کابل، سیم و تجهیزات نه تنها هیجان برانگیز و لذت بخش نیست بلکه دستاوردش خستگی است و دلزدگی.

به عنوان راه چاره، بحثمان را به انواع کف کاذب مزین می کنیم و اقرار می نماییم کف کاذب، ضرورتی اساسی در دنیای امروز است.

وقتی نام کف کاذب را به عنوان یک تکنولوژی نو و مفید بر زبان می آوریم انتظار می رود ادعایمان را به نحوی ثابت کنیم و حداقل اجزای چنین خلاقیت نوآورانه ای را لیست نماییم.

این مقاله با هدف تشریح تایل کف کاذب فولادی به رشته تحریر در آمده، تا با خواندن مقاله پیش رو تصویری واضح از این قطعه مجسم کنید و به خوبی دریابید مقصود از تایل کف کاذب فولادی چیست.

مقصود از تایل کف کاذب چیست؟

تایل کف کاذب همان جزئی است که عده ای اصرار دارند آن را کف کاذب نامگذاری کنند و در بسیاری از نوشته ها پنل کاذب خطاب می شود، فارغ از این که شما تایل را بیشتر شنیده اید یا کفه یا پنل، باید بگوییم تایل کف کاذب ، همان رویِ کار است. اما رویِ کار کجاست؟

فرض کنید وارد یک اتاق سرور شده اید و ساعت ها روی کف کاذب قدم زده اید، تایل دقیقا همان بخشی از کف کاذب است که بر آن قدم می گذارید، بخشی که کاملا مشهود و تماما محسوس است.

بنابراین در ساده ترین تعریف ممکن از تایل کف کاذب، باید بگوییم تایل کف کاذب سطحی است برای راه رفتن کاربر.

ابعاد تایل کف کاذب فولادی

ابعادی که برای تایل کف کاذب در نظر گرفته می شوند متفاوتند که ۶۰*۶۰ سانتی متر یکی از متداول ترین هاست. البته که به همین یک مورد ختم نمی شود و مواردی چون ۴۰*۶۰ و ۱۲۰*۶۰ سانتی متر از دیگر نمونه های مطرح محسوب می شوند.

انواع تایل کف کاذب متنوعند، ممکن است سازنده انگشتش را به سمت فولاد دراز کند و تایل کف کاذب را از جنس فولاد تولید نماید یا استیل را برای این کار مناسب تر بداند.

علاوه بر این می تواند پس از اتمام کار، تایل کف کاذب فولادی را با پوششی متمایز همراه سازد و خلاصه کاری کند کارستان.

چنین پوشش هایی مانع از تخریب سریع انواع تایل کف کاذب فولادی می شوند و آنچه وعده می دهند کیفیت مانای کار است.

مزایای تایل کف کاذب فولادی

تایل کف کاذب فولادی یک نمونه محبوب است، به چند دلیل:

نخست این که وزن سبکی دارد بنابراین به سادگی می توان آن را نصب کرد و حتی جابه جا نمود.

باکیفیت است و قدرت محافظت بالایی در برابر عوامل محیطی دارد و بار و وزن بالایی را قادر به تحمل است که این عوامل سبب شده اند تایل کف کاذب فولادی پای ثابت بسیاری از مراکز داده و اتاق های کامپیوتری باشد.

مزایای تایل کف کاذب آلومینیومی

تایل کف کاذب آلومینیومی نیز نمونه ای است پرطرفدار. دلیلش به برقراری بهینه جریان هوا بر می گردد، علتش به وزن اندک بر می گردد و قابلیت اجرایی بالا

اما ناگفته نماند هزینه به مراتب زیادی هم روی دستتان می گذارد. کاربرد این نوع تایل کف کاذب گویا متفاوت است در عکسبرداری MRI بکار گرفته می شود و در آزمایشگاه ها.

تایل کف کاذب و برقراری جریان هوا

Perforated Panels از دیگر انواع تایل کف کاذب می باشد با وجود این نوع پنل، جریان هوا می تواند در قسمت های تحتانی کف کاذب برقرار شود، اهمیت این نکته در مکان هایی ملموس تر است که پردازش حجم وسیع داده ها با تولید گرمای زیاد پیوند ناگسستنی دارد در محل هایی چون اتاق سرور.

دسترسی به دنیای پر از کابل

زمانی که نیاز است به کابل های مخفی شده زیر کف کاذب دسترسی داشته باشید تنها برداشتن تایل کف کاذب کافی است.

بلند کننده تایل کف کاذب

فرض کنید کف کاذب را نصب کردید و فضایی رقم زدید بی نظیر، شیک، زیبا، خلوت و منظم.

پیشتر گفتیم دسترسی به دنیای نهفته شده زیر تایل کف کاذب امری است حیاتی، برای این که بتوانیم چنین کاری را در نهایت سرعت انجام دهیم نیازمند ابزاری هستیم به نام بلند کننده تایل کف کاذب.

این که چنین تایل هایی را بلند کنیم چندان دشوار به نظر نمی رسد اما نکته قابل توجه این است که تایل ها را بایستی به نحوی بلند کرد که تایل های مجاور یا حتی خود تایل دچار مشکل، خوردگی یا … نشوند.

صحبت پایانی

همه چیز از آنجا شروع شد که حجم وسیع سیم رایانه مدیران را با دشواری هایی در دیتا سنتر ها دست به گریبان ساخته بود، این امر پای تکنولوژی جدیدی را به گوی رقابت باز نمود، فناوری که به سرعت توانست فاتح میدان باشد.

تایل کف کاذب، جزئی است از اجزای کف کاذب که در جنس های متفاوت تولید می شود و به دست هوادارانش می رسد.

کف کاذب ضد خش

آشنایی با کف کاذب ضد خش

 بهترین نوع کف کاذب ضد خش را انتخاب کنید

۱-   عنوان محتوا:

کف کاذب ضد خش ، محبوب و متداول

اگر به دنبال بهترین نوع کف کاذب هستید دقیق تر بخوانید

۲-   خلاصه محتوا :

نوبت به کف کاذب می رسد، گل سر سبد انواع کف کاذب!

بار ها در خصوص مفهوم کلی کف کاذب سخن گفته ایم و مشخصه های تخصصی اش را با هم مرور نموده ایم، این بار اما هدفمان بررسی نوع خاصی از انواع کف کاذب است، موردی که کف کاذب ضد خش نامیده می شود و در قلبِ علاقمندان به دنیای کف کاذب رخنه کرده است. با ما همراه باشید.

زمانی که می خواهند کیفیت کف کاذب را برجسته کنند عمدتا بر دو مشخصه کف کاذب تأکید می ورزند، یکی ضدحریق بودن و دیگری ضد خش بودن. هنگامی که صحبت از کف ساختمان می شود عده ای گمان می کنند همیشه با یک ساختمان مسکونی کوچک طرفیم جایی که تعداد خانوار مقیم آن از ۴ نفر تجاوز نمی کند، درحالی که مقصود از ساختمان می تواند دیتاسنتری بزرگ باشد جایی که سرور ها چنان سنگینند و تجهیزات آن چنان ثقیل که عدم انتخاب کفِ کاذب مرغوب، تمام رشته ها را پنبه می سازد این جاست که کف کاذب ضد خش جولان می دهد.

به عبارتی وقتی اهمیت کف کاذب درجه یک عیان می شود باید بگوییم ضد خش بودن یک کف کاذب از مرغوب بودنش حکایت دارد بنابراین بحث را  پیش خواهیم برد.

کف کاذب ضد خش ، لازمه مکان های شلوغ

علاوه بر تجهیزات سنگین و ثقیل، گاهی اوقات با مکان هایی سر و کار داریم که تردد زیاد مشخصه بارزشان است، در چنین مواقعی باز هم بکارگیری یک کفِ کاذب درجه یک نیازی اساسی قلمداد می شود.

کف کاذب ، با گذشت زمان ورقه ورقه نمی شود و به طرز محسوسی ترک بر نمی دارد، کیفیتش را از دست نمی دهد و دچار خوردگی و مواردی از این دست نمی گردد. یکی از انواع کف کاذب ضد خش ، کف کاذب با روکش hpl نام دارد.

وقتی روکش HPL محبوب می شود

روکش (HPL (High Pressure Laminate همان طور که از نامش بر می آید دلالت بر روکشی دارد که در فشاری بالا به مرحله تولید رسیده است (این فشار بر اساس مقالات ارائه شده در محدوده ۸۴ تا ۱۴۰ کیلوگرم در هر سانتی متر مربع قرار دارد)، وجود فشار بالا سبب می شود این روکش به نمونه ای تمام عیار بدل شود و کیفیتی عایدش گردد مثال زدنی. آنتی استاتیک است یا به زبان خودمانی ضد خش (مهم ترین دلیلی که سبب شده این روکش را به همگان پیشنهاد دهند و استفاده از آن را بی همتا بخوانند).

چگونه کیفیت کف کاذب را متر کنیم؟

بهتر است متری به دستتان دهیم تا بتوانید کیفیت کف کاذب را اندازه بگیرید یا روشی که در انتخاب کف کاذب، چراغِ راهتان باشد.

انتخاب کف کاذب کمی چالش برانگیز و جدال آفرین است، به این خاطر که با یک وسیله زینتی روبرو نیستیم، این طور بگوییم هدف از بکارگیری کف کاذب، زیباسازی محل یا فضاسازی یک مکان نیست (بهتر بگوییم اولویت اول نیست)، عموما از کف کاذب استفاده می شود برای کنترل ایمنی در مراکز حساس، سازمان هایی که ذخیره گاه داده های یک سازمان قلمداد می گردند. همین عامل سبب می شود بکارگیری کف کاذب درجه یک را خطیر بخوانند یا به اصطلاح از نون شب واجب تر بدانند!

نکات مهم پیش از خرید

پیش از آن که به خرید کف کاذب دست بزنید می بایست برخی نکات را با خود مرور کنید، نیاز است تعیین کنید کف کاذب قرار است چه مقدار وزنی را تحمل کند، لازم است مشخص نمایید تهویه تجهیزاتی که توسط کف کاذب مستور می شوند بایستی به چه شکل باشد، بهتر است سطحی از ایمنی را تعریف کنید و با خود بگویید فلان کفِ کاذبی که استفاده می کنم باید چنین سطحی را برایم فراهم سازد. بر اساس آن چه در این مرحله تعیین می کنید در راستای انتخاب کف کاذب گام بردارید.

از تمثیل استفاده کنیم، کف کاذب فولادی یکی از بهترین هاست و خاصیت آنتی استاتیک دارد و در مکان هایی که امنیت داده حرف اول را می زند استفاده از کف کاذب فولادی را توصیه می کنند. بنابراین آنچه تعیین می کند کدام نوع کف کاذب برای شما مناسب است .
ممکن است کف کاذبی که برای استفاده در یک محل بی همتا قلمداد می شود برای مکانی دیگر نامطلوب خطاب گردد و این همان چیزی است که سبب شده انتخاب کف کاذب از نگاه برخی افراد سخت و دشوار باشد.

کف کاذب ضد خش ، ماندگار طی سال های متمادی

شنیده اید که می گویند ثروتمندان جنس ضعیف می خرند؟ دقیقا درست است، انتخاب یک جنس اعلا و مرغوب شما را بی نیاز از خرید های متوالی می سازد، در همین راستا خرید کف کاذب ضد خش نیز موجب می شود بتوانید سال ها از آن استفاده کنید و با خرید کف کاذب بطور مدام، خداحافظی نمایید.

حتی از میان انواع کف کاذب ضد خش نیز می بایست کند و کاو های زیادی انجام دهید بلکه آن چه در نهایت انتخاب می کنید موردی باشد اصل، مرغوب و ممتاز.

صحبت پایانی

خرید کف کاذب در تئوری ساده و در عمل دشوار است، پیش از آن که انگشتمان را به سمت نوع خاصی از کف کاذب دراز کنیم و آن را از میان نمونه هایی که وجود دارند گلچین نماییم، لازم است نیاز خود را وارسی کنیم و به این سؤال پاسخ دهیم که کفِ کاذب قرار است چه گرهی از مشکل ما را بگشاید؟

در میان ویژگی های متعددی که برای انواع کف کاذب لیست کرده اند، ضد خش بودن موردی حائزاهمیت و مهم است، آن جا که تردد زیاد است و امنیت خطیر، بکارگیری کف کاذب ضد خش اجتناب ناپذیر می گردد.

لوازم کف کاذب

لوازم کف کاذب را در این مقاله دنبال کنید

عنوان محتوا : لوازم کف کاذب

 ۱-   عنوان محتوا

 لوازم کف کاذب

۲-   خلاصه محتوا

لوازم کف کاذب کدامند؟ شاید شما هم با شنیدن این سؤال پایه کف کاذب را نام ببرید یا از تایل کف کاذب سخن بگویید یا حتی استرینگر را به خاطر آورید و خلاصه این که پیش بینی می کنیم مهم ترین اجزای کف کاذب را با شنیدن این عبارت لیست کنید اما واقعیت جز این است.

لوازم کف کاذب ، لوازمی که نامشان کمتر به گوشتان خورده است

لوازم کف کاذب

اگر منصف باشیم می پذیریم تکنولوژی همان غریق نجاتی است که آرامش و راحتی را زیر یک چتر آورده و زندگی آسان را دو دستی تقدیم بشر نموده است. ما نیز بر این باوریم تکنولوژی به مثابه چاقویی است دو لبه، گاهی حمایت می کند و گاهی تهدید، گاهی نجات دهنده می شود و گاهی خطرساز.

کابل های دست و پاگیر در سازمان ها و مراکز داده، این ایده را در ذهن مدیران ایجاد کرد که به فکر یک تکنولوژی نو باشند، به فکر یک فناوری نوین.

نتیجه تلاش و همفکری آن ها کف هایی شد که نام کاذب را به یدک می کشند. برآنیم در این مقاله از لوازم کف کاذب سخن بگوییم. دوست داریم تا پایان همراهمان باشید.

مروری بر لوازم کف کاذب 

اگر خاطرتان باشد اذعان نمودیم اجرای کف کاذب وابسته به سه عضو اصلی است و تأکید کردیم پایه کف کاذب، تایل و استرینگر همان سه عضوی هستند که کف کاذب را تشکیل می دهند و به این مفهوم جان می دهند.

در این میان اجزایی هستند اما که نامشان شاید برایتان کاملا نامأنوس است و تماما ناآشنا. احتمالا با شنیدن نام پایه کف کاذب سری تکان می هید مبنی بر آن که مفهومش را خوب می دانید و از آن آگاهید اما آیا با شنیدن سینی کابل کف کاذب باز اتفاقی می افتد؟

بنابراین با علم به این موضوع که برخی لوازم کف کاذب از نظر مغفول مانده اند بحث را با این سؤال کلی پیش می بریم: “سینی کابل کف کاذب چیست؟”

سینی کابل کف کاذب چیست؟

قبل از آن که غرق شویم در بحث اصلی، بد نیست اقرار کنیم که کف کاذب مراحل زیادی پشت سر گذاشته تا توانسته اکنون بر بلندای سکوی افتخار بایستد!

نخستین فناوری هایی که با نام کف کاذب راهی بازار های فروش شدند با نمونه هایی که امروزه به کار گرفته می شوند اگرچه در اصول یکی اما در جزئیات بسیار متفاوتند. نمونه های اولیه نیز راهی برای پوشش حجم بالای کابل و پایان دادن به بی نظمی ها قلمداد می شدند اما نه اصولی و نه از روی قاعده.

بعد ها و با گذشت زمان نامی به میان آمد تحت عنوان سینی کابل کف کاذب. این محصول راهی است برای منظم ساختن هرچه بیشتر کابل ها، در واقع آن چه سبب شد با حضور این محصول جدید اتفاقی شگرف رخ دهد و به عقیده برخی ها شاهکاری صورت بگیرد این است که به واسطه سینی کابل کف کاذب که یکی از لوازم کف کاذب شناخته می شود عبور کابل ها ساده تر شد و نظمشان بیشتر.

به واسطه سینی کابل کف کاذب، پوشش کابل ها راحت تر می شود اما این تمام ماجرا نیست، با این لوازم کف کاذب، دسترسی به کابل ها هم آسان می گردد، حتی امنیت کابل ها و داده ها هم تضمین می شود خلاصه این که دروغ نیست اگر بگوییم با سینی کابل کف کاذب کاری خواهیم کرد کارستان.

لازم به توضیح است که کف کاذب، قابلیت جابه جایی دارد و با انواع کف کاذب هارمونی، یا به عبارت ساده در هر نوع کف کاذب قابل استفاده است. فراموش نکنیم توأمان با استفاده از سینی کابل کف کاذب آن چه شاهدش خواهیم بود حداقل آسیب به کابل ها و سیم هاست.

مکنده کف کاذب

نوبت به مکنده کف کاذب می رسد، نامش را ساکشن هم می گذارند، حتی بلند کننده تایل کف کاذب هم به آن می گویند. فارغ از این که آن چه قرار است در خصوصش صحبت کنیم بلند کننده تایل نامیده می شود یا مکنده کف کاذب و یا ساکشن، لپ کلام این است که به عنوان یکی از بهترین لوازم کف کاذب از آن یاد می شود.

داستان از این قرار است که بلند کردن تایل کف کاذب کمی دشوار است و اندکی پیچیده. عموما مجریان کف کاذب (آن ها که اجرای کف کاذب را متقبل می شوند)، عنوان می کنند بلند کردن کف کاذب نیرویی زیاد می خواهد و توانی مضاعف. ممکن است این اقدام همراه باشد با آسیبی به فرد بلند کننده، حتی خود تایل هم می تواند در خلال این امر، آسیب ببیند و مخدوش گردد، همه این امور دست به دست هم داده اند تا مفهومی رخ نمایی کند که ما نامش را مکنده کف کاذب می گذاریم.

این مکنده یکی از لوازم کف کاذب است که حضورش را به فال نیک می گیریم و آن را زمینه ساز نصب بهتر کف کاذب قلمداد می کنیم.

مکنده کف کاذب انواع متفاوتی دارد و از اقسام مختلفی حاکی است، یک مکنده کف کاذب می تواند تکی باشد، ممکن است دوبل باشد و یا احتمال دارد ایستاده خطاب گردد. استفاده از موارد مذکور بسته به شرایط محیطی و حتی برحسب بودجه ای که مدنظر شماست متمایز خواهد بود.

 دستگاه برش کف کاذب

شنیده اید که می گویند اول ایمنی بعد کار؟

هنگام اجرای کف کاذب این جمله مصداق می یابد و بیشتر نمود پیدا می کند.

گاهی آن که نصب کف کاذب را عهده دار شده از وجود ابزار های جدید و به روز غافل است یا اهمیتش را دست کم می گیرد. دستگاه برش کف کاذب به عنوان بهترین لوازم کف کاذب از آن یاد می شود مشروط بر آن که نمونه باکیفیت آن را خریداری کنیم. با خرید یک دستگاه مرغوب کار به پایان نمی رسد بلکه نحوه استفاده از آن و ایستادن در پوزیشن مناسب حین کار از دیگر الزامات و موارد ضروری است.

صحبت پایانی

مروری داشتیم بر لوازم کف کاذب، لوازمی که اهمیتشان غیرقابل اغماض است و اهمیتشان غیرقابل انکار.

رگلاژ کف کاذب

رگلاژ کف کاذب

مقصود از رگلاژ کف کاذب چیست؟

۱-   عنوان محتوا:

آشنایی با مفهوم رگلاژ

۲-   خلاصه محتوا

این بار آمده ایم تا درخصوص رگلاژ صحبت کنیم، فارغ از این که کف کاذب در مجموع بر چه مفهومی دلالت دارد و حاوی چه تجهیزاتی است، رگلاژ نکته ای است مهم که آشنایی با آن ضروری به نظر می رسد.

می گویند کار را باید به کاردان سپرد، این جمله در رگلاژ کف کاذب هم مصداق می یابد در ادامه خواهیم گفت چرا.

ضرورت رگلاژ کف کاذب، سراب یا واقعیت؟

شاید شنیده باشید که می گویند قابلیت رگلاژ مثلا ۲٫۵+ سانتی متر است، واژه رگلاژ به رغم این که برای عده ای آشناست برای برخی دیگر کاملا نامأنوس قلمداد می شود یا دست کم واژه ای است مبهم. از این رو برآنیم در مقاله پیش رو درخصوص رگلاژ صحبت کنیم و تشریح نماییم آنچه را که باید.

حس خوبی است فعالیت در شرکتی منظم، منظم از آن جهت که همه چیز سر جایش باشد و ردی از ابزار ها و اشیا اضافی به چشم نخورد. باز هم به همان مثال همیشگی متوسل می شویم به یک دیتا سنتر شلوغ، محل تجمع صد ها سیم طویل. این روز ها زمانی که وارد یک دیتا سنتر می شوید در نگاه هارمونی و یکپارچگی بصری را کاملا مشهود احساس می کنید و شاید سؤالی که در ذهنتان نقش می بندد این باشد: ” چنین نظم و ترتیبی از کجا منشأ می گیرد؟”

نظم و ترتیب دیتاسنتر از کجا منشأ می گیرد؟

پاسخ یک عبارت دو کلمه ای است، کفِ کاذب.

در یک دیتا سنتر قدم می زنید و گمان می کنید بر کف اصلی ساختمان در حال گام برداشتن هستید، درحالی که واقعیت غیر از این است، شما پایتان را بر کفِ کاذب می گذارید و آن چه زیر پای شما قرار دارد مجموعه ای است عظیم از سیم های طویل.

بهتر است به بطن موضوع اصلی برویم و بحث رگلاژ را به میان بکشیم.

همه چیز از آن جا شروع می شود که اصل و اساس کف کاذب را قطعه ای تشکیل می دهد با عنوان پایه کف کاذب. پایه کف کاذب دو نوع را در بر می گیرد می تواند قابل رگلاژ باشد یا خلافش، غیرقابل رگلاژ.

به نقطه عطف مقاله رسیدیم، جایی که نام رگلاژ به میان می آید و آتش کوره بحثمان را روشن می کند.

اگر تا به این جا با ما بوده باشید حتما مقاله هایی که با هدف تشریح اجزای اصلی کف کاذب به رشته تحریر در آمده اند را مشاهده نموده اید، در آن مقاله ها قید کردیم مهم ترین اجزای کف کاذب، پایه، تایل و استرینگر هستند، در این میان اما نکاتی وجود دارند که اصلی خطاب نمی شوند ولی توجه به آن ها نتیجه ای رقم می زند متفاوت، یکی از آن ها رگلاژ است.

رگلاژ کف کاذب ، ترفندی مهم

این که در نصب کف کاذب چه نوع اجزای اصلی را بکار بگیرند نکته ای است مهم، به عنوان نمونه تایل کف کاذب را مثال می زنیم. رگلاژ کف کاذب چالشی و دشوار می گردد مشروط بر آن که تعداد تایل کف کاذب زیاد باشد.

رگلاژ کف کاذب از هم تراز کردن اجزای اصلی کف کاذب حکایت دارد، زمان اجرای کف کاذب می بایست به مسئله رگلاژ، دقتی شود اساسی، اگر تراز کف کاذب به هم بخورد یا به اصطلاح از رگلاژ خارج شوند، عموما از رگلاژ های دوره ای استفاده می کنند با این هدف که عناصر کف کاذب مجددا هم تراز گردند.

در برخی انواع کف کاذب، همچون کف کاذب لگراند، همزمان با برداشتن تایل ها، نظم پایه ها به هم می ریزد و رگلاژ به هم می خورد بنابراین این نوع کف کاذب با هم تراز کردن مجدد پیوندی ناگسستنی دارد. این ها را گفتیم تا اهمیت رگلاژ را یادآور شویم و آن را به شکلی برجسته نشان دهیم.

عموما هم تراز کردن پایه کف کاذب را با کمک گرفتن از دستگاه های لیزری به مرحله عمل می رسانند.

درمان لقی کف کاذب، رگلاژ دوره ای

گاها مشاهده می شود انواع کف کاذب پس از نصب دچار لقی می شوند و راه رفتن بر روی آن ها همراه می گردد با سر و صدا .  علتش می دانید چیست؟ دلیلش استفاده از درزگیر های نامناسب است. پیش از آن که موضوع را ادامه دهیم بهتر است یک مسئله را شفاف سازی کنیم.

لقی کف کاذب مشکلی است که برخی مواقع پس از اجرای کف کاذب گریبانگیرمان می شود، ریشه و مشکل اصلی این اتفاق می تواند به پایه کف کاذب برگردد یا ناشی از تایل کف کاذب باشد. حالت دوم را می توانیم کنترل کنیم منوط بر آن که دور استفاده از درزگیر های نامناسب برای تایل کف کاذب را یک خط قرمز بکشیم.

هنگامی که تایل کف کاذب را نصب می کنند و توأمان از درزگیر استفاده می نمایند این امکان وجود دارد همزمان با استفاده های مکرر از کف کاذب، تایل ها جابه جا شده و صدایی ایجاد شود آزاردهنده.

رگلاژ کف کاذب تا چه ارتفاعی امکان پذیر است؟

اگر خاطرتان باشد در ابتدای مقاله برای مثال عددی را عنوان کردیم که میزان قابلیت رگلاژ را نشان می داد، باید بگوییم هر رگلاژ را تا سقف ۳ الی ۷ سانتی متر می توان تنظیم نمود که بسته به کاربرد کف کاذب متفاوت است. درحالی که برخی بیان می کنند ۳ سانتی متر بهترین رقم برای رگلاژ است، عده ای دیگر این عدد را کوچک می خوانند و این امر را تا ۷ سانتی متر عملی می دانند.

صحبت پایانی

کف کاذب، تکنولوژی خلاقانه و فناوری جدیدی که بر سر زبان ها افتاده و هر روز فراگیرتر می شود، نیازمند رگلاژ و ترازی قوی است. اهمیت رگلاژ غیرقابل اغماض است و با توجه به آن، خیالمان آسوده خواهد بود آنچه در اختیار داریم نمونه ای است بی بدیل و بی همتا.

کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن

آشنایی با کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن و مهم ترین ویژگی هایش

کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن چیست ؟

  خلاصه محتوا

مفهوم کف کاذب را بار ها با هم مرور کرده ایم، بار ها این واژه را به چالش کشیده ایم، از خوبی هایش گفته ایم و معایبش را روایت نموده ایم. به کررات کاربرد کف کاذب را به تصویر کشیده ایم و ضرورتش را بازگو کرده ایم.

امروز اما قرار است از کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن سخن بگوییم، لطفا با ما همراه باشید.

تخلیه بار الکتریکی و احساس نیاز به کف کاذب ضد الکتریسیته

اگر تاکنون برای خرید کف کاذب راهی فروشگاه های شهر شده باشید یا در اینترنت چنین واژه ای را سرچ کرده باشید بی تردید عبارت “ضد الکتریسیته ساکن” برایتان نامأنوس و ناآشنا نیست.

گاهی صراحتا به لفظ ضد الکتریسیته بودن اشاره نمی کنند اما قید می نمایند کف کاذب آنتی استاتیک است که این دو با هم برابری می کنند.

احتمالا مطالبی درباره تخلیه بار های الکتریکی شنیده اید و اطلاعاتی در این خصوص رصد کرده اید. داستان از این قرار است که در مراکز کامپیوتری، آن جا که حضور رایانه حتمی می شود و اهمیتش برجسته، ممکن است سایه مشکلاتی همچون تخلیه بار الکتریکی سنگینی کند، چنین مشکلاتی را نمی توان به سادگی از نظر گذراند یا به کلی قیدش را زد چون خسارت بارند و عواقبی رقم می زنند غیرقابل اغماض.

پس چاره چیست؟ راه حل خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن است که در ادامه جزئیاتش را روایت خواهیم کرد.

خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن ، ضروری و مهم

اگر خاطرتان باشد بار ها قید کردیم دیتا سنتر و اتاق سرور که مخاطبان اصلی کف کاذب به شمار می روند، با کابل های عدید دست به گریبانند و با سیم های زیاد پیوند ناگسستنی دارند.

کابل ها، کانالی هستند جهت هدایت جریان الکتریسیته، آن جا که ردی از بار الکتریکی مشهود است، احتیاط پررنگ می شود و دقت ضروری می گردد. به زبان ساده، در مکان های این چنینی، که کابل های برق حضور دارند و سیم های برق بخش عمده محیط را به نام خود زده اند، گاهی ناخواسته اتفاقاتی رخ می دهد تحت نام تخلیه الکترواستاتیکی که خطرناک است و درخور توجه.

خنثی کردند عواقب این اتفاق نیازمند یک تکنولوژی از نوع ضد الکتریسیته ساکن است و چه فناوری بهتر از کف کاذب؟

به رغم این که هدف از خرید کف کاذب، خنثی نمودن بار الکتریکی ساکن نیست اما حال که قرار است چنین تکنولوژی جدیدی را خریداری کنیم چرا یک نمونه خوبش را تهیه نکنیم؟

نگاهی دقیق تر به کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن

اذعان نمودیم اتاق سرور میزبان اصلی کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن است و تأکید کردیم بکارگیری این نوع کف کاذب کاری است ضروری و امری است خطیر.

این طور بگوییم، با نصب کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، کاری خواهیم کرد کارستان. هم مکانمان را به یک فناوری نو آراسته ایم و هم جلوی خطرات احتمالی را گرفته ایم.

با وجود کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن خواهیم شد. چنین کف های کاذبی سبب می شوند تشعشعات الکترومغناطیسی، منعکس شوند و دردسر نیافرینند، جانِ کلام این که با خرید کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، محیطی خواهیم داشت ایمن و قابل اطمینان.

تهویه هوای اتاق سرور با کف کاذب محقق می شود

می گویند اتاق سرور قلب یک سازمان است و هسته یک مرکز. بدیهی است وقتی بخشی از یک سازمان را این گونه نامگذاری می کنند و بدین شکل لقب می دهند، تمام نگاه ها به سمتش معطوف می شود، منظورمان این است این بخش می شود مهم ترین.

تهویه هوایی و آبی اتاق سرور مسئله ای است جدی، بنابراین کف کاذب را به میان می آوریم تا زیبایی و ایمنی را به واسطه این تکنولوژی زیر یک چتر ببریم و از نتیجه ای رونمایی کنیم متمایز و منحصر به فرد.

استفاده از کف کاذب، توزیع جریان هوا را یکنواخت می کند و سبب می شود توزیع وزن در تمام اتاق یکپارچه رقم بخورد. با بکارگیری کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، اگر در اتاق سرور الکتریسیته ای ایجاد شود به سادگی خنثی می گردد و به راحتی از بین می رود. بنابراین باز هم می رسیم به همان نکته همیشگی، به این که کف کاذب بهترین است و باز هم بهترین.

حضور کف کاذب در۹۰ درصد اتاق های سرور

در این بخش به ارقام متوسل شده ایم با این هدف که اهمیت بکارگیری کف کاذب را بیش از پیش عیان سازیم. شاید در روز های نخست، آن زمان که نام کف کاذب برای خیلی ها تازگی داشت و کسی از انواعش آگاه نبود، استفاده از کف کاذب را مساوی با خلق محیطی لوکس می دانستند و حتی آن را هزینه ای قلمداد می کردند غیر ضروری و اضافی.

رفته رفته ضرورت استفاده از کف کاذب آشکار گشت و همگان دریافتند با بکارگیری انواع کف کاذب محیطی خواهند داشت زیبا و مهم تر از آن ایمن. جایی که می توان با آرامش خاطر به فعالیت پرداخت و از نظم و ترتیش لذت برد.

بعد ها با ورود کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، این تکنولوژی محبوب تر گشت و ما را مطمئن ساخت که با کف کاذب می توان فکر همه جا را کرد.

امروز می توان ادعا نمود با وجود کف کاذب، محیطی رقم می خورد تمام عیار و بی بدیل.

صحبت پایانی

احتمالا از آن چه در دبیرستان خوانده ایم به خاطر دارید تخلیه بار های الکتریسیته خطریند و جدی. این مهم در محیط هایی که تماما با برق سر و کار دارند و با کابل های زیاد طرفند، ارجح تر می شود، در محیط هایی همچون اتاق سرور.

استفاده از کف کاذب ضد الکتریسیته ساکن، می تواند همان ایده مهمی باشد که خطر را دفع می کند و ایمنی را برجسته می سازد.