قیمت کف کاذب اتاق سرور

قیمت کف کاذب اتاق سرور بر اساس چه مولفه هایی تعیین می شود؟

قیمت کف کاذب اتاق سرور بر اساس چه مولفه هایی تعیین می شود؟

نگاهی اجرایی به کف کاذب و حضورش در اتاق های سرور

قیمت کف کاذب اتاق سرور موضوع این مقاله را به خود اختصاص داده است. اتاق های سرور پدیده هایی نوظهور هستند که روز به روز نیاز سازه های مدرن به آن ها افزایش می یابد. این اتاق ها، نیاز به مولفه هایی دارند که یکی از مهم ترین آن ها، کف کاذب است. به تبع این موضوع، قیمت کف کاذب اتاق سرور امروزه یکی از داغ ترین مباحث حوزه ی ساختمان به شمار می آید. ما در سطرهای آینده، به همین موضوع می پردازیم و مشخص خواهیم کرد چه المان هایی قیمت کف کاذب اتاق سرور را مشخص می کنند. با ما همراه باشید.

مقدمه؛ اتاق سرور به چه چیزهایی نیاز دارد؟  

اگر موافق باشید، در همین ابتدای کار، به این موضوع بپردازیم که اتاق سرور به چه مولفه هایی احتیاج دارد. پس از شناخت آن ها، به هر میزان که کف کاذب قادر باشد نیازها را مطلوب و با کیفیت برطرف سازد، قیمت بالاتری هم خواهد یافت. بسیار خب، نیازهای اتاق سرور به شرح زیر است.

اتاق سرور، قلب و مغز توامان یک سازه به شمار می آید. در نتیجه، علاوه به روشنایی عمومی و اضطراری، سیستم تهویه هوا و اعلان و اطفا حریق، باید بسیاری دیگر را در چنته داشته باشد. به عنوان مثال، مانیتورنیگ دائم می خواهد، نیاز به ژنراتور برای لحظات اضطراری قطع برق دارد، باید آکوستیک باشد و غیر قابل نفوذ و از همه مهم تر اینکه، سیستم ورود و خروج یکی از مهم ترین مولفه های یک اتاق سرور است.

بسیار خب، حالا در گام یک، می توان حدس زد که قیمت کف کاذب اتاق سرور چگونه معین می شود. به هر میزان که ساخت، کیفیت، طراحی و جنس قطعات بتواند این ویژگی ها و مولفه ها را برآورده سازد، هزینه ای که برای آن کف کاذب پرداخت می شود، بالاتر خواهد بود (اما باید توجه داشت که در نهایت قیمت ساخت یک اتاق سرور از این طریق کاهش می یابد).

کف کاذب، مولفه ای ضروری برای اتاق سرور است

مطلب دیگری هم وجود دارد که باید بی پرده راجع به آن سخن بگوییم. نمی دانیم می دانید یا خیر، اما تقریبا هیچ اتاق سروری وجود ندارد مگر آن که به کف و سقف کاذب مجهز شده باشد. در نتیجه تعجبی ندارد که قیمت کف کاذب اتاق سرور، در مقایسه با کف کاذب یک مسکونی معمولی بالاتر باشد.

حتما می پرسید چرا؟ علت اینکه کف کاذب و اتاق سرور به هم دوخت شده اند چیست؟ پاسخ پیچیدگی چندانی ندارد، در اتاق سرور باید جریان هوا منظم در رفت و آمد باشد، بارها متناسب تقسیم و به شالوده منتقل شوند، در زمان نیاز به تعمیر و نگهداری دسترسی ساده و سرراست صورت پذیرد و در آخر اینکه، مدیریت کابل ها و تجهیزات در ساختاری نظام مند انجام شده باشد.

تجربه و تخصص افراد دخیل در این دست از پروژه ها نشان داده که تنها کف کاذب می تواند چنین ویژگی هایی را در اختیار اتاق سرور قرار دهد، در نتیجه، قیمت کف کاذب اتاق سرور نسبت به سایر کف ها بالاتر خواهد بود.

از نظر ساختاری قیمت کف کاذب اتاق سرور چگونه تعیین می شود؟

حالا که نسبت به قیمت کف کاذب اتاق سرور اشرافی دقیق تر پیدا کردیم، نوبت به این می رسد که با در اختیار گرفتن یک سری متر و معیار، دقیق تر بررسی کنیم که قیمت گذاری ها بر چه اساسی انجام می شوند. در وهله ی اول، این کمیت است که قیمت کف کاذب اتاق سرور را می سازد. به این معنی که هر چه فضا و متراژ بیشتری مد نظر باشد، هزینه تمام شده نهایی هم بالاتر خواهد بود.

پس از این، جنس پانل ها، پلان سازه، تعداد پایه های مورد نیاز و شرایط اختصاصی یک پروژه تاثیرگذاری دارند. قبل از اینکه سراغ مطلب بعدی برویم نیاز است روی یک گزینه تاکید و تشدید قرار دهیم و آن اینکه، قیمت کف کاذب اتاق سرور فارغ از آن چه در بالا مطرح کردیم، وابستگی مستقیم دارد به شرایط خاص پروژه ی شما.

چگونه به قیمت کف کاذب اتاق سرور مطلوب خود دست پیدا کنیم؟

قیمت کف کاذب اتاق سرور همانطور که ذکر کردیم بسته به شرایط مختلف پروژه ها، از یکی به دیگری متغیر است. به عنوان مثال، شاید شما نیاز به کفی ضد آتش سوزی داشته باشید و مجهز به سیستم اطفا حریق، اما دیگری همینکه مدیریت سیستم های سرمایش و گرمایش از کف را در دل کف کاذب بگنجاند راضی باشد.

در نتیجه توصیه ما این است، ابتدا تمامی آن چه می خواهید را روی کاغذ بیاورید. مثلا کف کاذب اتاق سرور من باید فلان قدر بار تحمل کند، بهمان قدر ضد خش باشد، در مقابل آتش سوزی این مقدار زمان تاب و تحمل داشته باشد و اموری از این دست. سپس سراغ یک متخصص بروید و بپرسید کدام کف کاذب از چه جنسی می تواند چنین خواسته هایی را برآورده سازد. گام نهایی هم بسیار ساده است. کافی است در بازار حضور پیدا کنید و در جست و جوی اقتصادی ترین قیمت باشید.

به عنوان مسئله آخر باید بگوییم شاید مهم ترین مولفه در تعیین قیمت کف کاذب اتاق سرور، جنس پانل و قطعات باشند. چوب، بتن، بتن مسلح، انواع فلزات، پلاستیک، انواع پلیمر ها و بسیاری دیگر در ساخت کف های کاذب اتاق های سرور به کار برده می شوند، در نتیجه، قیمت کف کاذب اتاق سرور، اول از همه، روی پاشنه ی جنس می چرخد.

 

مزایای کف کاذب

مزایای کف کاذب

نگاهی به مزایای کف کاذب از منظری تخصصی

این کف های زیبای دوستداشتنی

مزایای کف کاذب یکی دوتا نیست. اگر در حال مطالعه ی این مقاله هستید، به احتمال زیاد تا به حال افرادی پیشنهاد داده اند تا فضای داخلی خود را مجهز به کف کاذب کنید. وقتی پرسیده اید چرا؟ پاسخ هایی داده اند گنگ، اما به هر حال، همان پیشنهاد شما را به موضوع علاقه مند کرده است. کاری که قرار است ما انجام دهیم را می توان یک بررسی تخصصی نامید. در انتها، شما دقیق و متقن، متوجه خواهید شد که مزیت در اختیار داشتن کف کاذب ، نسبت به سازه ای معمولی و ساده چه خواهد بود. با ما همراه باشید.

مزایای کف کاذب، از خلال یک مقدمه ی نسبتا جامع

حتما می دانید که کف های کاذب، پانل هایی هستند افقی که با استفاده از یک سری پایه ی عمودی، کف سازه ای فضا را از دسترس خارج می کنند و به آن ارتفاعی کاذب می بخشند. با این تکنیک، ما قادر خواهیم بود تاسیسات خود را در آن فضا قرار دهیم و در زمانی که نیاز باشد، دسترسی ساده ترین کار دنیا تلقی خواهد شد.
مزایای کف کاذب ، از قیمت و هزینه ی تمام شده آغاز می شود، به زمان اجرا می رسد و در نهایت به عملکرد ظاهری و باطنی ختم می شود. در این بین ریزه کاری هایی وجود دارد که به آن ها خواهیم پرداخت.

ارائه ی لیستی جامع از مزایای کف کاذب:

• در هر لحظه، به هر قسمت از کف کاذب نیاز باشد کافی است پانل های همان بخش برداشته شوند و به همین راحتی، دسترسی به تاسیسات زیر آن میسر می شود.
• از مزایای کف کاذب باید به قابلیت جای دهی تمامی سیستم های گرمایشی، سرمایشی و ارتباطی در فضایی که خلق می کند اشاره کنیم.
• می توان از ظرفیت کف کاذب، برای تهویه ی مطبوع و از آن مهم تر، عایق بندی فضا استفاده کرد. این یعنی مدیریت مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری.

• در زمانی که نیاز باشد، ایجاد تغییر و تحول در سازه امری است دست یافتنی. این یکی در لیست مزایای کف کاذب، بسیار مهم است و می توان کنارش یک ستاره قرار داد. فرض کنید که می خواهید پلان را دستخوش تغییر کنید، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، زیرا تاسیسات همه در کف قرار دارند و مساحت عمودی اشغال نکرده اند.
• می خواهید ارتفاع سازه ی خود را تغییر دهید، یکی از مزایای کف کاذب همین است، به راحتی تنها با تعویض پایه های عمودی می توان به این مهم دست یافت.

• مزایای کف کاذب، تنها در اموری از این دست خلاصه نمی شود، بلکه از منظر قدرت ارائه ی عملکرد هم ید طولایی دارند. به عنوان مثال به راحتی می توانید اشیای سنگین را رویشان قرار دهید و بی مشکل، انتظار حسن عملکرد را از آن ها داشته باشید.

• انعطاف پذیری در اجرا، یکی دیگر از مزایای کف کاذب است. نه نیازی به تکیه گاه است و نه احتیاجی به ستون و دیوار، هر مساحتی، به هر شکلی، با هرشیبی را می توان مجهز به کف کاذب ساخت.

• از منظر زیبایی شناسی، کف های کاذب دست بالا را نسبت به هر سیستم سازه ای دیگری دارند. شما برای اینکه یک فضا عاری از هرگونه سیم، وسیله ی سرمایشی و گرمایشی و غیره باشد، چه راه دیگری پیشنهاد می دهید؟
• اقتصاد و کاهش هزینه های اجرایی، در زمره ی مزایای کف کاذب می تواند عاملی باشد که هر شخص دخیل در ساخت و سازی به این کف ها گرایش یابد. شما بی توجه به لوله کشی، سیم کشی، کابل، گرمایش و سرمایش سازه برپا می کنید و در انتها، خیالتان جمع است که ابزاری دارید کاربردی برای اجرای این مولفه و المان ها.
• برای دوستداران محیط زیست هم پیشنهادهای قابل توجهی وجود دارد. موادی که در کف های کاذب به کار برده می شوند، کاملا بازیافت پذیرند و از این طریق، آلایندگی پدید نخواهند آورد.
• دوام و ماندگاری همف دیگر مزایای کف کاذب هستند. این دو مولفه برای شما اهمیت ندارند؟

مزایای کف کاذب

دسته بندی کلی مزایای کف کاذب

کاری که در بالا انجام شد، نگارش لیستی بود که به شما دلایلی کاربردی برای بهره گیری از کف های کاذب را بدهد. حال در اینجا، فاصله ی خود را افزایش می دهیم و از جایگاهی دور تر به مزایای کف کاذب نگاه می کنیم.

کف کاذب انتخابی اقتصادی

مزایای کف کاذب را با برتری اقتصادی آغاز می کنیم. همه می دانیم که هم سرعت و هم هزینه ی تمام شده برای نصب، تعمیر و نگهداری و تهیه مواد اولیه، در کنار هم نقش تعیین کنندگی دارند. اگر به سایر مقالات ما رجوعی داشته باشید، به خوبی متوجه خواهید شد که بهره گیری از کف کاذب، سرعت اجرا را بالا می برد و در سایر زمینه ها هم دست بالا را دارد.

تنوع و انعطاف پذیری، برگ برنده ی کف کاذب

مزایای کف کاذب، همان طور که در ابتدا گفتیم، یکی دوتا نیست، کمتر سیستمی یافت می شود که به کارفرما و پیمانکار این اجازه را بدهد تا هر ایده ای را به هر شکلی اجرا کنند و از آن مهم تر، قابلیت تغییر لحظه ای را هم داشته باشد.

تعمیر و نگهداری ساده و راحت

مزایای کف کاذب، گستردگی جالبی دارد و تعمیر و نگهداری ساده در این بین، یکی از جالب ترین هاست. از آن جا که این کف ها از قطعات متعدد و ریز تشکیل می شوند، کافی است در صورت خرابی، همان یک قطعه را تعویض یا تعمیر کرد.

دوام و ثبات بالا در کنار عملکرد قابل احترام

مزایای کف کاذب ، یک عضو قابل احترام دارد و آن، دوام و ثبات بالا است. شاید باور نکنید اما نحوه ی توزیع بار روی این کف ها آن قدر بهینه است که گاهی در دوام، می توان آن ها را با بتن و فولاد مقایسه کرد.

دلایل استفاده از کف کاذب

دلایل استفاده از کف کاذب چیست؟

دلایل استفاده از کف کاذب چیست؟

نگاهی تخصصی به کف های کاذب

دلایل استفاده از کف کاذب گوناگون است. برای این که به آن ها برسیم، ابتدا باید با مفهوم و ماهیت کف های کاذب در حالت عمومی آشنا شویم. کاری که در این مقاله انجام داده ایم به همین منوال پیش می رود، ابتدا تعریف و شمایی کلی از کف های کاذب ارائه می دهیم، سپس به طور جامع، دلایل استفاده از کف کاذب را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مقدمه ای بر ساختار و دلایل استفاده از کف های کاذب

به بیان تخصصی، کف کاذب سطحی است با ارتفاع دو اینچ تا چهار فوت که بالای یک کف بتنی اجرا می شود. حال فضایی که توسط کف های کاذب مهیا می شود، می تواند به منظور سرمایش و گرمایش از کف، مصارف الکتریکی و سیم کشی یا حتی سرویس های مکانیکی مورد بهره قرار گیرد. کاهی استفاده ی کف های کاذب تخصصی و حیاتی تر هم می شود. به عنوان مثال در یک دیتاسنتر، از فضای آن ها برای توزیع سرما بین وسایل انجام می شود.

در نتیجه، با استفاده از کف های کاذب، نه تنها در صرفه جویی فضا دست خود را پیش می اندازید، بلکه مدیریت انرژی مجموعه ی خود را نیز در شرایطی بهینه تر نگاه می دارید. در نتیجه اجازه دهید اینگونه بگوییم، حضور کف کاذب در یک مجموعه، به کل، عملکرد گرمایی را تغییر می دهد.به عنوان پیش زمینه، اینطور می گوییم که دلایل استفاده از کف کاذب در دو حوزه کلی طبقه بندی می شوند. اول اینکه تاثیر معماری دارند و فضا را حفظ می کنند (شما نیازی به داکت های عریض و طویل نخواهید داشت) و دوم اینکه، عملکرد گرمایی و آن چه مربوط به انرژی است را بهینه می سازند.

دلایل استفاده از کف های کاذب به صورت مشخص

حال نوبت به اصل مطلب می رسد. در این قسمت، به صورت بند بند دلایل استفاده از کف های کاذب را ارائه می دهیم و مقابل هر عنوان، توضیحاتی می نگاریم. ما از اینکار دو هدف عمده را دنبال می کنیم، اول اینکه به شما بگوییم چرا باید سراغ کف کاذب بیایید و دوم اینکه، انتظارات شما از اجرای کف کاذب را به سطحی واقعی و منطقی برسانیم. در پایان این بخش، شما قادر خواهید بود با شرکتی که خدمات مربوط را ارائه می دهد وارد مذاکره شوید و خواسته های خود را به طور مشخص به آن ها منتقل کنید.

دلیل اول، برای بهینه سازی جریان هوا از کف های کاذب استفاده کنید

تفاوتی نمی کند درباره ی چه فضایی صحبت کنیم، رفت و آمد افراد، اعمال روشنایی، سیستم های گرمایشی، همه و همه، هوای محیط را آلوده و ناسالم می سازند. در نتیجه، نیاز به سیستم تهویه پدید می آید. حال از بین تمامی سامانه های تهویه، باید سراغ گزینه هایی باشیم که عملکرد بهتری دارند و این شاخص، بر مبنای هدر رفت انرژی امتیاز می گیرد.

مطالعات کارشناسی نشان می دهد، سیستم های تهویه ای که از کف های کاذب مدیریت می شوند، بهترین عملکرد ممکن را در انجام وظیفه دارند. یعنی کمترین هدررفت انرژی از منبع اصلی تا رسیدن به مقصد با کمک کف های کاذب عملی خواهد بود.شاید همین امر دلیل استفاده ی گسترده از کف های کاذب، در دیتاسنترها باشد. در واقع، جایی که کنترل دقیق دما حیاتی باشد و ما بخواهیم بهترین عملکرد ممکن را در اختیار بگیریم، چاره ای نداریم جز بهره گیری از ظرفیت کف های کاذب.

دلیل دوم، فضا اهمیت دارد، برای صرفه جویی در آن از کف کاذب استفاده کنید

چه در یک منزل مسکونی ساکن باشید و چه مدیر مجموعه ای صنعتی، دوست دارید به بهترین شکل ممکن از فضای داخلی خود بهره ببرید. آن چه در کف های کاذب اجرا می شود، در نبود آن ها، داکت می طلبد و تخصیص فضایی مشخص که اصطلاحا پلان شما را” قناس” خواهد کرد. شاید یکی از مهم ترین دلایل استفاده از کف کاذب همین امر باشد.اگر به فرض ما هیچگونه اهمیتی هم برای نحوه ی مصرف انرژی سازه ی خود قائل نباشیم، اینکه محیط آن زیبا، در چارچوب طرحی متوازن و هندسی کار شده باشد، مساله ای نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. کار به همین جا ختم نمی شود، دلیل دیگر انتخاب کف کاذب این خواهد بود که در روزهای آینده، زمانی که تعمیر و نگهداری ضروری می شود، حضور شریان های حیاتی ساختمان در محلی با دسترسی ساده، ویژگی فوق العاده ای به حساب خواهد آمد.

دلیل سوم، چابک سازی سازه برای روزهای سخت آینده

دلیل استفاده از کف کاذب، محدود به زمان حال نمی شود. اجازه دهید بحث را به کمک یک ضرب المثل فارسی ادامه دهیم، یک سیب تا به زمین رسد، هزار چرخ خواهد خورد. منظورمان این است که شاید به هر دلیلی خواستید در آینده ساختار سازه ی خود را تغییر دهید، جالب نیست که تاسیسات شما، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، سیم کشی و تهویه هیچ کدام مزاحمتی ایجاد نخواهند کرد؟

دلیل چهارم، حرفه ای و دقیق شیب بندی کنید

این بار، دلیل استفاده از کف کاذب، کاملا سازه ای است. همه ی ما کم و بیش با مشکل تراز نبودن مناسب کف ها دست به گریبان بوده ایم. این مشکل حیاتی تر می شود وقتی محیطی که با آن سروکار داریم، کاربری حساسی داشته باشد. کف های کاذب این امکان را به وجود می آورند که کفی صاف و صیقلی و کاملا تراز شده در اختیار بگیریم.

دلیل پنجم، صرفه جویی اقتصادی و زمانی

گلچین دلایل استفاده از کف کاذب را با این مورد کامل می کنیم. در شرایط امروزی، حتی برای دولت های ثروتمند و پیشرو “هزار تومن هم هزار تومن است.” برای شما نیست؟ ساختار ساده و تعمیر و نگهداری بی دردسر کف های کاذب سبب شده تا آن ها نسبت به سایر سیستم های مشابه، هزینه ای ناچیز به کارفرما تحمیل کنند و در مدت زمانی کوتاه به بهره برداری برسند. این دلیل متقن دیگری است برای استفاده از کف های کاذب.به نظر می رسد که حالا اشراف بیشتری نسبت به دلایل استفاده از کف کاذب پیدا کرده باشید. تلاش ما این بود تا مهم ترین ها را لیست کنیم و در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت کف کاذب فولادی

بررسی جامع قیمت کف کاذب فولادی

 

اجزا، انواع و قیمت کف کاذب فولادی

قیمت کف کاذب فولادی ، یکی از موضوعات مشهور و معروف حوزه ی امکانات و تاسیسات کاذب است. از میان تمامی انواع چوبی، سنگی، شیشه ای، سرامیکی و آلومینیومی، این کف های کاذب فولادی هستند که با توجه به قدرت و ظرفیت بالای تحمل بار، در دو زیرشاخه ی HPL و PVC وظیفه ی تجهیز اتاق های سرور و دیتاسنترها را به دوش می کشند. در صورتی که در هر شرایطی، محلی در اختیار دارید و نیاز است بین کف سازه ای، و محلی که رویش پا می گذارید، ارتفاع ایجاد کنید(کابل کشی یا هر دلیل دیگری)، این مقاله برای شما نگارش شده است.

در سطرهای آینده نگاهی دقیق به انواع فولادی کف کاذب داشته ایم و سپس، عواملی که قیمت این جنس کف کاذب را تعیین می کند، برشمرده ایم. قبل از شروع رسمی، به خاطر داشته باشید که جنس و متراژ کف کاذب، عوامل اصلی تعیین کننده ی قیمت هستند.

کف کاذب فولادی، یک مقدمه کوتاه

قیمت کف کاذب فولادی ، می تواند مورد ارزیابی و حتی پیشبینی قرار بگیرد، اگر شناخت دقیق و مناسبی از ساختار آن در اختیار باشد. اداره ها، اتاق های سرور و سالن های کنفرانس معمولا به دنبال کف کاذبی می گردند که توان و قدرت قابل قبولی داشته باشد و در عین حال، کیفیت ظاهری را در بالاترین سطح ارائه دهد(ایمنی آتش سوزی و غیره هم که نیازی به تاکید ندارد). در اینجاست که کف کاذب فلزی وارد کار می شود.

 باید توجه داشت کف کاذب فولادی سه عضو اصلی دارد(همان طور که در تصویر مشاهده می کنید)، پانل رویین، خط کش ها و پایه ها. پانل ها بسته به نیاز می توانند تو پر و توخالی باشند و همچنین اگر دوام سطح رویین اهمیت زیادی داشته باشد، امکان روکش کردن هم فراهم است. همین اختلافات کوچک، قیمت های مختلفی برای کف کاذب های فولادی تعیین می کنند.

قیمت کف کاذب فولادی بسته به چه شرایطی تغییر می کند؟

از جنس و آپشن های پانل، تا نوع مقاومت تکیه گاه ها قیمت های مختلفی برای کف کاذب فولادی رقم می زند. به عنوان مثال، پانل های توپر از آنجا که هم دوام بالاتری دارند و هم عملکرد کیفی قدرتمند تری عرضه می کنند(زمانی که رویشان قدم می زنید صدای کمتری تولید می شود) درنهایت قیمت تمام شده ی بالاتری هم خواهند داشت. درست مشابه همین امر، اگر بخواهید سطح کف کاذب شما روکش داشته باشد، باید هزینه و قیمت بالاتری بپردازید.

در ادامه جز به جز بررسی می کنیم تا مشخص شود قیمت کف کاذب فولادی بر اساس چه متر و معیاری مشخص می شود.

قیمت کف کاذب فولادی با روکش های مقاوم

قیمت کف کاذب های فولادی به طور عمومی در گام اول بسته به توپر یا خالی بودن هسته ی پانلی مشخص شده و سپس سراغ روکش و عواملی مثل این می آید. وقتی یک کف کاذب فولادی با روکش های HPL روکش شود، حتی اگر تو خالی باشد، بازهم دربرابر رطوبت، خزش، فشارهای بالا، خط و خش و جذب گرد و غبار مقاوم است اما مرز تغییر پانل های توپر و خالی، در چگونگی مواجهه با اسید، عوامل مخرب خشن، حریق و اشعه ی UV مشخص می شود.

در نتیجه تعیین قیمت کف کاذب فولادی، از طریق یک معادله ی دو مجهولی مشخص می شود. مجهول اول تو پر یا خالی بودن پانل و نامعلوم دوم، این است که سطح روکش داشته باشد یا نه. توصیفی که در بالا ارائه شده است، ما را به این جمع بندی می رساند که از نظر هزینه کرد ریالی اولیه، کف کاذب توخالی بدون روکش ارزان ترین است. اما کار کمی چالشی می شود اگر عملکرد کف در دراز مدت را در نظر بگیریم و هزینه ی تعمیر و نگهداری را نیز در معادلات خود بگنجانیم.

وقتی از روکش ها استفاده می کنیم، در واقع به عمق عملکردی، استحکام و دوام کف کاذب خود می افزاییم و این ویژگی از طریق صرف هزینه ی بالاتر صورت می گیرد. حال وظیفه ی ما به عنوان متولی ارائه خدمات کف کاذب این است که گزینه های مختلف را پیش روی شما قرار دهیم و این خود شما هستید که سبک و سنگین می کنید و محصول مناسب نیازهایتان را بر می گزینید.

قیمت کف کاذب فولادی، ارائه ی تمامی مولفه های تاثیرگذار

در این قسمت، ابتدا تمامی محورها و مولفه های تاثیرگذار را به صورت لیست معرفی می کنیم، سپس سراغ شرحِ چگونگی تاثیرگذاری هر یک از آن ها روی قیمت کف کاذب فولادی خواهیم رفت.

  • کاربری کف کاذب؛
  • جنس کف کاذب؛
  • ارتفاع کف کاذب؛
  • میزان و نوع بار وارده؛
  • نوع و محل اجرای کف کاذب.

در گام اول، مشخص کنید که چه کاربری هایی را از کف کاذب خود انتظار دارید. اگر کف کاذب شما قرار است در یک اتاق سرور استفاده شود، آن گاه نمی توانید به سادگی و اصطلاحا سرسری حداقل آپشن ها را برگزینید، در این شرایط شاید نیاز باشد قیمت اولیه ی بالایی برای اجرای کف کاذب بپردازید.

گام دوم تعیین جنس کف کاذب است. خوب شرایط را بسنجید، شاید اصلا نیازی نباشد که کف خود را از نمونه های فلزی انتخاب کنید.

گام سوم شوخی بردار نیست. باید با درک صحیح از نیازهایی که پروژه ی شما دارد، دقیقا مشخص شود که چه ارتفاعی نیاز است. در غیر اینصورت پروژه درگیر دوباره کاری می شود و نمی توان از آن طرفی بست.

گام چهارم و پنجم را ما و شما به تنهایی نمی توانیم در حالت کلی تخمین بزنیم. یعنی نیاز است محیط پروژه را با دقت بررسی کنیم و سپس با اجماع کارشناسی درباره ی چگونگی پروژه نظر دهیم.

قیمت کف کاذب فولادی، جمع بندی

قیمت کف کاذب فولادی، در سطرهای بالا از منظر تخصصی، فنی و تکنیکی مورد بررسی قرار گرفت. اگر فکر می کنید المانی در تعیین قیمت کف کاذب فولادی باقی مانده که ما به آن اشاره نکرده ایم، خوشحال می شویم با ما ارتباط گرفته و اعلام کنید.

 

فروش کف کاذب

کیفیت کالا و تاثیر آن بر فروش کف کاذب

فروش کف کاذب 

راهنمای گام به گام 

 / کف کاذب یا ( کفپوش کاذب ، کف مرتفع ، کف متحرک ، کف با قابلیت دسترسی ) مجموعه از شبکه های افقی و پایه های عمودی می باشد و به اسانی جابجا  می شوند. صفحات کف کاذب یا (تایل ها) اصولا در اندازه های۶۰۰*۶۰۰ mm تولید می شود اما فروش کف کاذب و اندازه های ان بنا به سفارش مشتری متغیر می باشد.

کف کاذب متحرک بر روی کف اصلی برای بالا بردن سطح زمین مورد استفاه قرار می گیرد. جنس کف کاذب فلزی می باشد و روی سطوح بتنی قرار می گیرد و قابلیت تنظیم ارتفاع و جابجایی دارد.

برای خرید و فروش کف کاذب باید به اصولی مانند میزان رطوبت در مکان مورد نظر ،میزان وزنی که روی این کف قرار می گیرد توجه کنیم که این اصول توسط مشاورین متخصص در این زمینه انجام می شود. کف کاذب دارای تحمل ۱۲۰۰ پوند وزن میباشد .

کف کاذب در جنس ها و متراژ های مختلفی تولید می شود و قیمت کف کاذب با توجه به جنس و میزان متراژ به کار رفته متفاوت است. کف کاذب دارای شبکه های فولادی می باشد که امکان عبور کابل ها،لوله,سیم برق و … از زیر کف کاذب امکان پذیر است.

کف کاذب مرتفع دارای انواع مختلفی می باشد بعضی از آنها دارای ارتفاع بسیار زیادی هستند  ارتفاع آن به قدری است که حتی افراد برای انجام تعمیرات می تواند به زیر ان بروند.اصولا ارتفاع کف کاذب بین ۱۰ سانتیمتر الی ۵۰ سانتیمتر تولید می شود و ارتفاعات دیگر بنا به سفارش مشتری می باشد و در صورتی که ارتفاع پایه های کف کاذب بیشتر از ۶۰ سانتیمتر باشد باید پایه و استرینگر ان تقویت شود

مصارف کف کاذب

کف کاذب مصارف مختلفی دارد از جمله این مصارف گرمایش از کف و انتقال آب های سطحی و کاهش رطوبت و همچنین به منظور سبک سازی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی به کار بردن کف کاذب در ساختمان ها به منظور تهویه ی هوا و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد.شما با استفاده از کف کاذب می توانید به راحتی طراحی فضای مورد نظرتان را با هزینه ی بسیار کم و در مدت زمان کوتاه تغییر دهید

کف کاذب در ادارات و سازمان ها ،مراکز مخابراتی ، کتابخانه ها، مدارس، ازمایشگاه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد و دارای اهمیت بالایی است.

یکی از مهمترین ویژگی های کف کاذب که بسیار حائز اهمیت است امکان تعمیر سریع مشکلات فنی بدون خرابی است.

فروش کف کاذب و شرایط نصب کف کاذب

دما سطح مورد نظر باید بین ۱۰ الی ۳۰ درجه سانتیگراد باشد.

سطح مورد نظر فاقد لرزش باشد.

مکان مورد نظر فاقد مواد شیمیایی و تماس مستقیم با رطوبت باشد زیرا باعث زنگ زدگی همچنین خوردگی و پوسیدگی پایه های کف کاذب می می شود.

از قرار دادن  دستگاه های سنگین بر رو ی کف کاذب پرهیز کنید و در صورتی که مجبور به این کار شدید از سازه های کمکی استفاده کنید

قرار دادن اجسام نوک تیز که موجب خراشیده شدن کف کاذب میشود بپرهیزید.

از قرار گرفتن لوله های گاز در زیر کف پوش خودداری کنید

و تا نصب شدن کامل ان از تردد بر روی ان بپرهیزید و اگر پس از تردد صدا هایی به گوش رسید مطمئن باشید مشکل از نصب ان است  نه کیفیت محصول

برای پیشگیری از آسیب های احتمالی پیشنهاد می شود که در زمان های معین به بازرسی کف های کاذب ،بررسی پنل ها و …  بپردازید 

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کف کاذب که دارای اهمیت بالایی می باشد  متصل شدن انها با استفاده از پیچ و رول می باشد و در صورت مشکل در یک قسمت می توان ان را جدا گرد و تعویض و یا تعمیر نمود.

هنگامی که از پایه های فولادی استفاده می شود توصیه می شود که سیستم ارت به کار برده شود

فروش کف کاذب و انواع کفپوش ها:

کف کاذب دارای کف پوش های متفاوتی مانند کفپوش HPL -کفپوش PVC- سنگ- سرامیک  و موکت می باشد . کف پوش هر مکان متناسب با محیط و سفارش خریدار متنوع است.مثلا کف پوش مورد نیاز در سرور ها و اتاق های کنترل باید آنتی استاتیک باشد و یا در بیمارستان ها  باید کفپوش های مخصوص clean room استفاده شود.

یکی دیگر از ویژگی های کف کاذب جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد ولی  در صورتی که عایق های کف کاذب برای جلوگیری  اتلاف انرژی کافی نباشد باید از واشر های لاستیکی که در بین لبه های تایل و یا بین تایل ها و استرینگر  استفاده کنیم.

مزایای کف کاذب:

 قابل حمل بودن و نصب اسان

امکان عبور اب و کابل و…. از ان

تحمل وزن زیاد

جلوگیری از ورود گرد و خاک 

جلوگیری از اتلاف انرژی

نصب سریع

تعمیر سریع اختلالات

دارای گارانتی 

 دارای تحمل ۱۲۰۰ پوند وزن

دسترسی آسان به تمامی تاسیسات (برق، لوله کشی، کانالها و …)

کاهش هزینه های ساخت نسبت به کف های سنتی

تنوع کف پوش ها متناسب با سلیقه ها و مصارف گوناگون

طبق ازمایشات و مطالعات در زمینه ی فروش کف کاذب نشان می دهد که استاندارد های کف کاذب از کف سنتی بیشتر است .کف کاذب در طراح های متنوعی قرار دارد و نصب ان بسیار اسان تر و سریع تر انجام می شود  و این صفحات با پیچ و رول بهم متصل شده اند و در صورتی که کی از صفحات دچار ترک خوردگی و یا تغییر رنگ شد به راحتی قابل تعویض است.

یکی از مهمترین استاندارد های  کف کاذب استاندارد اروپایی BS EN 12825 در انگلستان می باشد. یکی دیگر از استادارد های معتبر که در امریکا ی شمالی قرار دارد استاندارد  CISCA می باشد

 

اجرای کف کاذب

اجرای کف کاذب

اجرای کف کاذب

نکاتی فنی که در فضای مجازی کمیاب است

اجرای کف کاذب ، یکی از چالشی ترین مسائلی است که فعالین حاضر در حوزه ی مذکور و البته مهندسان شاخه های مختلف، پیوسته نظرات گوناگونی درباره ی آن ارائه می دهند. ما در این نوشته با نگاهی فنی، دقیق و کارشناسانه به مساله پرداخته ایم و در کنار بیان نکات اجرایی، گریزی هم به دنیای تعاریف اصطلاحات و انواع کف کاذب داشته ایم.

به خاطر داشته باشید، منظور از اجرای کف کاذب، ایجاد فضایی است حایل، بین کف سازه ای ساختمان و محل قرار گیری اشیا، اجسام و آمد و شد افراد. اجرای چنین کفی، نه تنها از منظر کارکردی برای سازه های امروزی مفید به فایده است، بلکه تا حد زیادی مدیریت ایمنی و حوادث نامترقبه ی آینده را در اختیار ساکنین قرار می دهد.

اجرای کف کاذب ، از حساسیت اتاق های سرور تا روزمرگی سازه های عادی

نگاهی کلی و چکیده وار به اجرای کف کاذب

همان طور که می دانید، امروزه دیگر وقتی سخن از کف و سقف های کاذب به میان می آید، مساله تنها محدود به اتاق های حساس فرمان، مدیریت و سرور و این دست از فضاها نیست. بلکه یک نمایشگاه موقتی، دفتر کار یا حتی منزلی شخصی ساز هم می تواند مزایای این تجهیزات را در اختیار بگیرد.

کف کاذب، اگر به صورت علمی و اصولی تهیه و اجرا شود، فضایی به وجود می آورد که انواع و اقسام کابل ها، سیم کشی ها و یا حتی ساز و کار گرمایش و سرمایش در دل آن قرار خواهند گرفت. در نتیجه مساله ی اجرای کف کاذب هم عملکردی است و هم از طریق ایجاد دسترسی راحت به تجهیزات، تسهیل تعمیر و نگهداری آینده را به ارمغان می آورد.

اجرای کف های کاذب از بررسی ابعاد و ارتفاع فضای مورد نظر آغاز می شود و با تراز ساختن نهایی تایل ها به اتمام می رسد. در این مسیر نکات فراوانی وجود دارد که باید رعایت شوند، در ادامه به تفصیل به آن ها پرداخته ایم.

اجرای کف کاذب ، نکات فنی و اجرایی

آن چه قبل از هر چیز باید بدانید

بی پرده و صریح به اصل مساله می پردازیم و جزئیات توصیفی را حذف می کنیم. در صورتی که در هر محیطی، احتیاج به کفی دارید که ضروری است، دسترسی به فضای تحتانی اش ساده و راحت صورت بگیرد، دیر یا زود گذرتان به مساله ی چالشیِ اجرای کف کاذب خواهد افتاد، در نتیجه نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

نکات مقدماتی

قبل از هر چیز الزامات محیطی پروژه را شناسایی کنید و بر مبنای آن ها اقدام به سفارش کف کاذب نمایید. خیلی کلی می گوییم، کف کاذبی که برای سرمایش از کف مورد استفاده قرار می گیرد از نظر طرح، جنس و کیفیت، به طور کامل متفاوت است از نمونه هایی که خاصیت پوششی تجهیزات تاسیساتی را دارند.

راهکار اجرایی قبل از ثبت سفارش و خرید

اگرچه که مشاوره و مشورت با یک کارشناس کارکشته همواره در اولویت است، اما اگر بنا دارید شخصا وارد کار شوید، توصیه می کنیم ابتدا روی کاغذ نیازهای فضای پروژه ی خود را یادداشت کنید و سپس از انواع مدل های کف کاذب را بررسی کنید، هر کدام که تطابق بیشتری با نیازهای اجرایی شما داشت، باید انتخاب شود و به کار گرفته شود (در ادامه انواع کف های کاذب را معرفی کرده ایم).

اجرای کف کاذب، راهنمای گام به گام

نکات، الزامات و اقتضاعات

کف های کاذب از استانداردهای مدون و مشخصی پیروی می کنند. یعنی همانطور که مثلا برای طرح اختلاط انواع بتن آیین نامه وجود دارد، کف کاذب هم دستورالعمل هایی دارد که باید رعایت شوند. ارتفاع، جنس، توان یا ظرفیت باربری، نحوه ی مدیریت کابل ها و بسیاری دیگر.

ما در بندهای زیر به صورت گام به گام این مطالب را دسته بندی کرده ایم و به بیانی، یک دستورالعمل اجرایی پدید آورده ایم.

  • در کلی ترین طبقه بندی ممکن، کف کاذب با دو هدف کلی به کار گرفته می شود. اول عملکردی و دوم سازه ای. در طبقه بندی اول، نیازهای تاسیساتی و گرمایشی و سرمایشی قرار می گیرند و زیر شاخه ی طبقه بندی دوم، سبک سازی ساختمان است (گاهی طراح سازه برای کاهش وزن بنا، ناچار است به کف و سقف های کاذب ارجاع دهد).
  • پس از مشخص شدن این که ما در پی برآورده ساختن چه نوع نیازی هستیم، باید دانست که مولفه های ظرفیت باربری، ارتفاع، شیب، چگونگی قرار گیری دریچه ها، مقاومت در برابر آتش سوزی و ایمنی در برابر اتصالات الکریسیته مسائلی هستند که نیاز به بررسی دارند.
  • در صورتی که تا به اینجا نیازها به طور کامل شناسایی شده باشند، قبل از رفتن سراغ ثبت سفارش و خرید از بازار، نیاز است یک سری مولفه ی استاندارد را در نظر گرفت. به عنوان مثال TIA 942 نکاتی در باب ابعاد و چگونگی اجرا دارد و به طور مشابه IEC 61000-4-2 الزامات ایمنی برقی را بیان می کند. حال با مقایسه ی نیازهای ما و تطابق آن ها با بندهای اجرایی استانداردهای مذکور می توان اشتراک ها را اجرا و تضادها را تعدیل ساخت.

اجرای کف کاذب، یک توصیه ی حیاتی

سخن پایانی به عنوان جمع بندی

 دنیای کف های کاذب آن قدر وسیع و گسترده است که نمی توان انتظار داشت در چنین مقاله ی خلاصه ای بتوان زیر و بم آن را بیرون کشید. به عنوان یک نمونه باید بدانید کف های کاذب انواع فولادی، سنگی، چوبی، سرامیکی و شیشه ای دارند. هر کدام از این مواد با خواص و ویژگی های گوناگون به کار گرفته می شوند و اقیانوسی از جزئیات به همراه می آورند.

در نتیجه، نیاز است برای اطمینان از حسن اجرای کف کاذب پروژه ی خود، تیم های کارکشته، با تجربه و متخصص را در اختیار داشته باشید.