کف کاذب آنتی استاتیک

ویژگی های کف کاذب آنتی استاتیک

کف کاذب آنتی استاتیک

/ امروزه ساختمان های مدرن با وسایل اولیه پیشرفته ای ساخته می شوند تا ایمنی کامل را داشته باشند. در گذشته استانداردها بسیار قابل توجه نبود و از این رو عمر بالایی شامل حال ساختمان ها نمی شد. اما امروزه شاهد پدیدار شدن وسایل اولیه ساخت ساختمانی در کار بوده که هر یک مزایا خاص خود را داشته و بسیار ایمن هستند. یکی از آنها کف کاذب آنتی استاتیک است. این نوع کف ها که بیشتر در شرکت ها و دیتاسنتر ها به کار گرفته می شود دارای مزایای قابل توجهی هستند. از جمله آن باید به سهولت نصب و یا به کارگیری آن در دیگر ساختمان ها اشاره کرد. بوسیله چنین کف های ایمن می توان هنگامی که قصد ساخت ساختمان را دارید از آن بهره گیرید.

البته کف کاذب آنتی استاتیک شامل ویژگی های مختلفی می شود که ویژگی فوق تنها یکی از آنها بود. در این مقاله می خواهیم به تمامی آنها اشاره کوچکی داشته باشیم.

۱- نظم کابل ها

بوسیله کف کاذب آنتی استاتیک می توان در اتاق سرور این نوع کف را به کار گرفت. زیرا موجب اتصال منظم کابل ها و دیگر سیم های موردنظر شد و سهولت نصب و اتصال را فراهم خواهد آورد. از این رو نظمی در اتصال سیم ها به وجود آمده که امر مهمی در ایجاد یک اتاق سرور بی نقص محسوب می شود.

۲- حفاظت از کابل ها

بوسیله کف کاذب آنتی استاتیک می توان محافظت کاملی از کابل ها و سیم کشی ها داشت. همانطور که می دانید اگر این کابل ها دچار آسیب شوند ممکن است حریقی به دنبال داشته و اتاق سرور را با مشکل بزرگی رو به رو سازند.

۳- تعمیر آسان

با کف کاذب آنتی استاتیک می توان تعمیر آسانی داشت. به شکلی که برداشت آن امر دشواری نبوده و متخصصانی که این نوع کف را به کار می گیرند، قادر هستند با برداشت آنها به تعمیر و نگهداری سیم ها و کابل های زیرین آن بپردازند.

۴- ایمنی دربرابر برق ناشی از کابل

یکی از مزایای عمده کف کاذب آنتی استاتیک جلوگیری از برق گرفتگی افراد است. اگر این نوع کف را در دیتاسنتر به کار گرفته نشود ممکن است برقی که از کابل عبور می کند وارد بدن افراد شده و برق گرفتگی به دنبال داشته باشد. از این رو کف مذکور نوعی محافظ نیز محسوب می شود و ایمنی بالایی را به ارمغان می آورد.

۵- پایه قابل تنظیم

کف کاذب آنتی استاتیک دارای پایه قابل تنظیمی است. این پایه موجب می شود تا بتوان آن را به شکل ترازی قرار داد تا دستگاه ها و هر نوع دستگاهی که روی آن قرار می گیرد به شکل درست و تراز شده جایگیری شود.

۶- انعکاس تشعشعات الکترومغناطیسی

یکی از ویژگی های بارز کف کاذب آنتی استاتیک انعکاس تشعشعات الکترومغناطیسی می باشد. این مورد که شباهتی به مورد ۴ داشته مانع از عبور جریان برق شده و موجب ایمنی کامل افراد در هنگام گام برداشتن روی آن می شود. بنابراین اگر سیم ها و کابل های زیرین برقی را ساطع کنند این کف تشعشع را به خود کابل بازمی گرداند و مانع عبور می شود.

 

مطالب مرتبط

خرید کف کاذب را چگونه انجام دهیم... قبل از خرید کف کاذب بخوانید برای خرید کف کاذب دقیق تر بخوانید عبارت کف کاذب کلمه "کاذب" را با خود یه یدک می کشد تا هویت خود را از همان ابتدا آشکار ک...
فروش کف کاذب اتاق سرور فروش کف کاذب اتاق سرور را در این مقاله مورد بحث قرار میدهیم کف کاذب ، نیاز اساسی اتاق سرور همه چیز از آن جا شروع می شود که دنیای رقابت دنیای بدون مر...
انواع کف کاذب دیتاسنتر نگاهی دقیق به انواع کف کاذب دیتاسنتر مدیران دیتاسنتر دقیق تر بخوانند دنیای امروز با اطلاعات و داده پیوند ناگسستنی دارد. تکنولوژی های زیادی دست به دس...
قیمت نصب کف کاذب قیمت نصب کف کاذب و نحوه محاسبه آن مدتی است انواع کف کاذب سر و صدای زیادی به پا کرده اند و نامشان پیوسته به گوش می خورد. احتمالا شما هم بار ها نام انو...