انواع کف کاذب

انتخاب انواع کف کاذب با توجه به محل استفاده

انواع کف کاذب

/ در انواع کف کاذب در واقع دو نوع اصلی از کف‌های کاذب وجود دارد. اولین نوع که در خانه‌ها و دیگر ساختمان‌ها یافت می‌شود و هیچ زیرساختی که به هر دلیلی از زیربنایی بتنی ساختمان فاصله بگیرد، ندارد. نوع دوم در ساختمان‌های تجاری و محیط‌های کار که نیاز زیادی به سیم‌کشی و لوله‌کشی در کف دارند، بکار می‌رود. یک کف کاذب در این حالت کابل‌های کامپیوتر و برق، لوله‌کشی و سیستم حرارتی را کاملاً مخفی می‌کند. کف‌ کاذب یک هدف بخصوص را در هر دو شرایط دنبال می‌کنند و یک راه‌حل ساده برای تعداد زیادی از مشکلات احتمالی را فراهم می‌کنند.

انواع کف کاذب در خانه

در میان انواع کف کاذب ، کف‌ کاذبی که در خانه‌ها یافت می‌شوند هم کاربردی هستند و هم زیبا. در مفهوم کاربردی، آن‌ها طول عمر کف خانه را بالا می‌برند. کف‌ کاذب بین پی بتنی، رابط‌های کف و زیر کف‌ و خود کف ساختمان فاصله ایجاد می‌کنند و با انجام این کار، تهویه در زیر ساختمان بهتر انجام می‌شود. بدون این کار، رطوبت زیاد در بخش‌هایی از کف جمع شده و پس از مدتی منجر به پوسیدگی داخلی می‌شود.

لوله‌کشی‌ها در ساختمان‌هایی با کف کاذب خیلی راحت‌تر تعویض می‌شوند. یک فضای کافی برای خزیدن زیر ساختمان ایجادشده و بنابراین متخصص می‌تواند به‌راحتی به منشأ مشکل دسترسی داشته باشد. دیگر سیستم‌های لوله‌کشی، نظیر حرارت از کف هم به همین شکل به‌راحتی قابل‌دسترس هستند. درزمینهٔ ساختار هم اصلاً عجیب نیست که پی بتنی پس از گذشت مدتی نشست کند و همین منجر به شیب داشتن خانه به سمتی می‌شود. به کمک کف کاذب، این مشکل خیلی راحت‌تر از خانه‌هایی که فقط روی پی بتنی استوار هستند، حل می‌شود.

برای خانه‌هایی که در اماکنی هستند که امکان سیلاب بالا هست، داشتن کف کاذب در میان انواع کف کاذب ، به دو دلیل خیلی مناسب است. اول، منجر به حفاظت از ساختار و اجزای خانه در برابر سیلاب شده و دوم اینکه داشتن کف کاذب نرخ بیمه سیل‌زدگی را کم می‌کند، چراکه این خانه‌ها کمتر از خانه‌های بدون کف کاذب در معرض سیلاب قرار دارند.

درزمینهٔ زیبایی هم کف‌ کاذب منجر به بالا رفتن ارزش خانه می‌شود چراکه کف ساختمان را اندکی بالا می‌برد. کف‌ کاذب چند فوت ارتفاع خانه را بالابرده و بااینکه ممکن است مقدار زیادی نباشد ولی منظره را بهتر می‌کند و حالت راحت‌تری به شخص می‌دهد.

کف کاذب در ساختمان اداری

در ساختمان‌های اداری هم کف‌ کاذب هدف کاربردی بسیار زیادی دارند. بسیاری از این شرکت‌ها از کامپیوترها و شبکه‌های داخلی و پرینتر و دستگاه کپی و دورنگار استفاده می‌کنند. همچنین لوله‌کشی، سیستم‌های حرارتی و الکتریکی مناسب برای کارایی یک محیط کاری لازم است. بجای اینکه کلی سیم را از وسط اتاق و بین درها و یا حتی سقف رد کنیم، کف‌ کاذب یک مسیر آزاد و مناسب برای تمامی لوله‌کشی، کابل‌کشی‌ها را ارائه می‌دهند. کف‌پوش‌های کاملاً مدولار هستند و این یعنی یک جز را می‌توان برداشت تا به برخی از سیم‌ها و کابل‌ها دسترسی پیدا کرد. کف‌ کاذب در ادارات منجر به عدم نمایش خنده‌دار سیم‌ها و کابل‌ها شده و تنها همین حقیقت این موضوع را باصرفه می‌کند چراکه شاید خیلی از این‌ها نیاز خواهد بود.

کف‌ کاذب چه در خانه و چه در محل کار دو هدف کاملاً متفاوت را دنبال می‌کنند. در خانه آن‌ها ارتفاع خانه را از سطح بتن و پی بالاتر برده و باعث تهویه، مقاومت در برابر سیل‌زدگی و راحتی نصب و تعمیر لوله‌ها می‌شود. در میان انواع کف کاذب ، در محل کار هم مدل هایی از آنها می‌توانند یک حجم زیاد از کابل‌ها، سیم‌ها و… را در زیر کف‌های مدولار خود پنهان کنند. این کابل‌ها از دید پنهان می‌شوند ولی درعین‌حال به‌راحتی قابل‌دسترسی هستند.