تاریخچه :

شرکت آرتام فعالیت غیررسمی خود را در قالب گروهی از کارشناسان اجرائی زیر نظر شرکت کناف ایران در زمستان سال ۱۳۸۵ آغاز نمود و بعد از گذشت حدود دو سال، در آذر ماه ۱۳۸۷ به طور رسمی و مستقل فعالیت خود را در محدوده‏ای وسیع‏تر از خدمات و محصولات ادامه داد.
تنوع مهارت‏های مدیران این شرکت باعث شده تا هم در موضوع تخصصی فعالیت شرکت و هم در موضوع عمومی مدیریت شرکت، مزیت‏های رقابتی قابل توجهی ایجاد شود.

استراتژی :

شرکت دارای دو استراتژی اصلی برای دستیابی به حداکثر سود پایدار و بلندمدت است.

استراتژی افزایش درآمد :

این استراتژی که از طریق افزایش ارزش هر مشتری برای شرکت اجرا می‏گردد، کمک خواهد کرد تا ارزش‏های ارائه شده به هر مشتری، بطور معقول، منطقی و برطبق نیازهای وی و نیز قابلیت‏های شرکت، به حداکثر مقدار خود، در طول زمان همکاری برسد.

استراتژی کاهش هزینه ها:

این استراتژی که از طریق افزایش بهره‏وری تجهیزات و نیروی انسانی سازمان اجرا می‏گردد، باعث خواهد شد تا به کمک یک فرهنگ سازمانی مناسب و قوی، از داشته‏های موجود، بیشترین خروجی ممکن در راستای اهداف هر پروژه تولید گردد.

چشم انداز :

شرکت در نظر دارد تا به عنوان قابل اعتمادترین شرکتی فعالیت کند که خدمات کاملاً سفارشی و اختصاصی‏ شده را با بهترین کیفیت ممکن و مناسب‏ ترین قیمت در بازار هدف خود ارائه می ‏کند.

دورنمای حضور شرکت در بازار هدف خود چنان تصویر شده است که توسط تک تک افراد شاغل در آن قابل لمس و درک باشد.

روزی که همکاری با مشتریان جدید را نه بواسطه‏ی تبلیغات فراوان و بازاریابی، بلکه به دلیل توصیه‏ی مشتریان قبلی تجربه کنیم، می‏توانیم از نزدیک شدن به چشم‏انداز موفقیت شرکت، خوشحال و سربلند باشیم

ماموریت :

  • تأمین نیازهای زیبایی و امنیت مشتریان همواره اولویت اول ماست.
  • اعتماد و احترام متقابل، اساس درک مشتری و نیازهای اوست.
  • با بکارگیری فن‌آوری روز دنیا، پیشنهادهای جامع‌تری به مشتریان ارائه می‏کنیم تا با تأمین امنیت، آسایش خاطر را به ارمغان بیاوریم.
  • برای تداوم این آسایش، خدمت بلندمدت به مشتریان را اصل قرار داده‌ایم.
  • فلسفه کمال‌طلبی سازمان منجر به ارائه زیبایی، ورای تصور مشتری می‌شود و آرامش را به همراه می‌آورد، و در عین حال خدمات سازمان را روز به روز ارتقاء می‌دهد.