مزایای کف کاذب

مزایای کف کاذب

مزایای کف کاذب از منظری تخصصی

مزایای کف کاذب یکی دوتا نیست. اگر در حال مطالعه ی این مقاله هستید، به احتمال زیاد تا به حال افرادی پیشنهاد داده اند تا فضای داخلی خود را مجهز به کف کاذب کنید. وقتی پرسیده اید چرا؟ پاسخ هایی داده اند گنگ، اما به هر حال، همان پیشنهاد شما را به موضوع علاقه مند کرده است. کاری که قرار است ما انجام دهیم را می توان یک بررسی تخصصی نامید. در انتها، شما دقیق و متقن، متوجه خواهید شد که مزیت در اختیار داشتن کف کاذب ، نسبت به سازه ای معمولی و ساده چه خواهد بود. با ما همراه باشید.

مزایای کف کاذب ، از خلال یک مقدمه ی نسبتا جامع

حتما می دانید که کف های کاذب، پانل هایی هستند افقی که با استفاده از یک سری پایه ی عمودی، کف سازه ای فضا را از دسترس خارج می کنند و به آن ارتفاعی کاذب می بخشند. با این تکنیک، ما قادر خواهیم بود تاسیسات خود را در آن فضا قرار دهیم و در زمانی که نیاز باشد، دسترسی ساده ترین کار دنیا تلقی خواهد شد.
فواید کف کاذب ، از قیمت و هزینه ی تمام شده آغاز می شود، به زمان اجرا می رسد و در نهایت به عملکرد ظاهری و باطنی ختم می شود. در این بین ریزه کاری هایی وجود دارد که به آن ها خواهیم پرداخت.

ارائه ی لیستی جامع از مزایای کف کاذب:

• در هر لحظه، به هر قسمت از کف کاذب نیاز باشد کافی است پانل های همان بخش برداشته شوند و به همین راحتی، دسترسی به تاسیسات زیر آن میسر می شود.
• از مزایای کف کاذب باید به قابلیت جای دهی تمامی سیستم های گرمایشی، سرمایشی و ارتباطی در فضایی که خلق می کند اشاره کنیم.
• می توان از ظرفیت کف کاذب، برای تهویه ی مطبوع و از آن مهم تر، عایق بندی فضا استفاده کرد. این یعنی مدیریت مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری.

• در زمانی که نیاز باشد، ایجاد تغییر و تحول در سازه امری است دست یافتنی. این یکی در لیست مزایای کف کاذب، بسیار مهم است و می توان کنارش یک ستاره قرار داد. فرض کنید که می خواهید پلان را دستخوش تغییر کنید، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، زیرا تاسیسات همه در کف قرار دارند و مساحت عمودی اشغال نکرده اند.
• می خواهید ارتفاع سازه ی خود را تغییر دهید، یکی از مزایای کف کاذب همین است، به راحتی تنها با تعویض پایه های عمودی می توان به این مهم دست یافت.

چند مزیت منحصر به فرد دیگر

• مزایای کف کاذب، تنها در اموری از این دست خلاصه نمی شود، بلکه از منظر قدرت ارائه ی عملکرد هم ید طولایی دارند. به عنوان مثال به راحتی می توانید اشیای سنگین را رویشان قرار دهید و بی مشکل، انتظار حسن عملکرد را از آن ها داشته باشید.

• انعطاف پذیری در اجرا، یکی دیگر از مزایای کف کاذب است. نه نیازی به تکیه گاه است و نه احتیاجی به ستون و دیوار، هر مساحتی، به هر شکلی، با هرشیبی را می توان مجهز به کف کاذب ساخت.

• از منظر زیبایی شناسی، کف های کاذب دست بالا را نسبت به هر سیستم سازه ای دیگری دارند. شما برای اینکه یک فضا عاری از هرگونه سیم، وسیله ی سرمایشی و گرمایشی و غیره باشد، چه راه دیگری پیشنهاد می دهید؟
• اقتصاد و کاهش هزینه های اجرایی، در زمره ی مزایای کف کاذب می تواند عاملی باشد که هر شخص دخیل در ساخت و سازی به این کف ها گرایش یابد. شما بی توجه به لوله کشی، سیم کشی، کابل، گرمایش و سرمایش سازه برپا می کنید و در انتها، خیالتان جمع است که ابزاری دارید کاربردی برای اجرای این مولفه و المان ها.
• برای دوستداران محیط زیست هم پیشنهادهای قابل توجهی وجود دارد. موادی که در کف های کاذب به کار برده می شوند، کاملا بازیافت پذیرند و از این طریق، آلایندگی پدید نخواهند آورد.
• دوام و ماندگاری همف دیگر مزایای کف کاذب هستند. این دو مولفه برای شما اهمیت ندارند؟

مزایای کف کاذب

دسته بندی کلی مزایای کف کاذب

کاری که در بالا انجام شد، نگارش لیستی بود که به شما دلایلی کاربردی برای بهره گیری از کف های کاذب را بدهد. حال در اینجا، فاصله ی خود را افزایش می دهیم و از جایگاهی دور تر به مزایای کف کاذب نگاه می کنیم.

کف کاذب انتخابی اقتصادی

مزایای کف کاذب را با برتری اقتصادی آغاز می کنیم. همه می دانیم که هم سرعت و هم هزینه ی تمام شده برای نصب، تعمیر و نگهداری و تهیه مواد اولیه، در کنار هم نقش تعیین کنندگی دارند. اگر به سایر مقالات ما رجوعی داشته باشید، به خوبی متوجه خواهید شد که بهره گیری از کف کاذب، سرعت اجرا را بالا می برد و در سایر زمینه ها هم دست بالا را دارد.

تنوع و انعطاف پذیری، برگ برنده ی کف کاذب

فواید کف کاذب ، همان طور که در ابتدا گفتیم، یکی دوتا نیست، کمتر سیستمی یافت می شود که به کارفرما و پیمانکار این اجازه را بدهد تا هر ایده ای را به هر شکلی اجرا کنند و از آن مهم تر، قابلیت تغییر لحظه ای را هم داشته باشد.

تعمیر و نگهداری ساده و راحت

مزایای کف کاذب، گستردگی جالبی دارد و تعمیر و نگهداری ساده در این بین، یکی از جالب ترین هاست. از آن جا که این کف ها از قطعات متعدد و ریز تشکیل می شوند، کافی است در صورت خرابی، همان یک قطعه را تعویض یا تعمیر کرد.

دوام و ثبات بالا در کنار عملکرد قابل احترام

فواید کف کاذب ، یک عضو قابل احترام دارد و آن، دوام و ثبات بالا است. شاید باور نکنید اما نحوه ی توزیع بار روی این کف ها آن قدر بهینه است که گاهی در دوام، می توان آن ها را با بتن و فولاد مقایسه کرد.