نگاهی دقیق به لیست قیمت کف کاذب

لیست قیمت کف کاذب و هرآنچه بر قیمت تمام شده کف کاذب اثرگذار است

کف کاذب نامی است آشنا، یک فناوری بدیع، ارزشمند و ممتاز که روز به روز فراگیرتر می شود. پیش تر جزئیات کف کاذب را تشریح کردیم و از مزایای کف کاذب سخن گفتیم. در مقاله های پیشین تأکید کردیم اجرای کف کاذب با مزایای منحصر به فردی همراه است و اذعان نمودیم استفاده از کف کاذب به نتایج شاخصی منتهی می گردد. امروز اما مقصدمان درباره لیست قیمت کف کاذب است، تصمیم داریم قیمت کف کاذب را به بحث بگذاریم و از فاکتور های دخیل بر آن سخن بگوییم. دوست داریم تا پایان همراهمان باشید.

وقتی از لیست قیمت کف کاذب صحبت می کنیم دقیقا منظورمان چیست؟

کف کاذب همان گونه که از نامش بر می آید کاذب است، بدین معنا که برخلاف آنچه تصور می کنید کف راستین و حقیقی ساختمان نیست. به عبارتی کف کاذب، به کفی اطلاق می شود که به موازات کف اصلی ساختمان و با ارتفاع ۱۵ تا ۱۲۰ سانتی متری احداث می گردد. به تصویر زیر با دقت نگاه کنید.

لیست قیمت کف کاذب

نحوه برآورد لیست قیمت کف کاذب

مروری بر فاکتور های اثرگذار بر لیست قیمت کف کاذب

همیشه قیمت فاکتوری چالش برانگیز و جدال آفرین بوده است چه رسد زمانی که پای یک فناوری بدیع همچون کف کاذب در میان باشد، تکنولوژی جدیدی که لازمه اش تخصص است و پیش شرطش آگاهی.تجربه به ما ثابت کرده انتخاب ارزان ترین ها همیشه بهترین کار ممکن نیست چه بسا گاهی اوقات دردسری تازه می آفریند و خالق هزینه های گزاف و اضافی در آینده است.

آن گاه که قرار است تخصصی قیمت کف کاذب را دنبال کنیم و لیست قیمت کف کاذب را به بحث بگذاریم به اجبار می بایست برخی موارد را از بَر باشیم. نخست باید مشخص کنیم اجرای کف کاذب قرار است در چه مکانی صورت بگیرد.

اجرای کف کاذب قرار است در چه مکانی صورت بگیرد؟

مقصود از این پرسش نوع کاربری کف کاذب است. مثالی بزنیم، چنانچه هدف شما اجرای کف کاذب در اتاق سرور باشد نوع کف کاذبی که به شما پیشنهاد می شود و به تبع آن قیمت کف کاذبی که اعلام می گردد متفاوت از زمانی خواهد بود که قرار است کف کاذب را در یک اتاق کنترل به کار بگیرید. ممکن است بر حسب نوع کاربری، آن چه به شما پیشنهاد می شود کف کاذب آلومینیوم باشد یا شاید هم کف کاذب سولفات کلسیوم، شاید نوع سنگی را توصیه کنند یا کف کاذب چوبی و یا…

زمانی که کاربری کف کاذب مشخص می گردد، میزان بار وارده به کف کاذب تخمین زده می شود، آنگاه نوع کلاس کف کاذب تعیین می شود و به تبع آن جنس کف کاذب نیز مشخص می گردد. به واقع وقتی تعیین می کنید کف کاذب را برای استفاده در اتاق سرور می خواهید یا اتاق کنترل، یک جنس درخور و شایسته به شما معرفی می شود که این جنس با قیمت کف کاذب ، رابطه مستقیمی دارد. هرچه کیفیت بالاتری طلب کنید ناگزیرید بودجه بیشتری کنار بگذارید.

کاربری کف کاذب

اگر بخواهیم این قسمت را کامل تر به پایان ببریم باید از اقلیم منطقه نیز کمی سخن بگوییم. گاهی ناگزیریم از کف کاذب در مراکزی استفاده کنیم که رطوبت بر تمام قسمت هایش سایه افکنده، چنین مرکزی می تواند یک گلخانه باشد یا حتی یک آزمایشگاه عمومی. گاهی نیاز است برای ایمن نمودن مرکز از کف کاذبی استفاده نماییم که در برابر حریق فوق العاده است، گاهی نیاز است نمونه ای را برگزینیم که در برابر فشار بیشترین تاب و تحمل را دارد.

بدیهی است برای نیل به این اهداف نیاز به کف کاذب باکیفیت عمیقا حس می شود. بار دیگر به شاخص کیفیت رسیدیم، بی تردید آن جا که کیفیت برجسته می گردد، قیمت فروش کف کاذب خودنمایی می کند، بی شک آن گاه که کف کاذب مرغوبی را طلب می کنیم انتظار مشاهده قیمت ارزان منطقی نیست.

نوبت به کفپوش کف کاذب می رسد

لازم به توضیح است که انواع کفپوش کف کاذب به سه گروه موکت، PVC و HPL تقسیم بندی می شوند، برحسب نوع کاربری کف کاذب و متکی بر این که در چه محیطی قصد اجرای کف کاذب را دارید، یک نوع کفپوش به شما معرفی می شود. کفپوش قسمتی است که پس از نصب کف کاذب، روی آن قرار می گیرد و عموما بر حسب محیط و سلیقه مشتری رنگ آمیزی می شود.

کفپوش کف کاذب می تواند معمولی باشد، کانداکتیو باشد و یا آنتی استاتیک. این شما هستید که با راهنمایی فرد متخصص و با در نظر گرفتن میزان بودجه، در این حوزه تصمیم می گیرید کدام را انتخاب کنید.

وزن کف کاذب

اصولا یکی از دلایل استفاده از کف کاذب کاهش وزن ساختمان است، سازه های سبک تر در برابر عواملی چون زلزله مقاومند، از بار مرده ساختمان می کاهند و ایمنی ساختمان را افزایش می دهند، از این رو هرچه کف کاذبی که استفاده می کنید به این هدف نزدیک تر باشد انتظار می رود با قیمت گران تری عرضه شود.

صحبت پایانی

اظهار دیدگاهی کلی در خصوص قیمت فروش کف کاذب ، کاری است دشوار. دلیلش به این بر می گردد که کف کاذب انواع و اقسام متفاوتی دارد. به عبارتی تکنولوژی تولید کف کاذب که فاکتوری است تخصصی چند نوع را شامل می شود، مصالح به کار رفته حین ساخت کف کاذب نیز می تواند بسیار متنوع باشد. گاها عدم آشنایی با چنین مواردی سبب می شود بر کف کاذب ارزان دست بگذاریم و بعد ها متوجه شویم چه اشتباهی مرتکب شده ایم هرچند ما نیز با شما هم عقیده ایم قیمت گران هرگز مرغوب بودن کالا را تضمین نمی کند.