قیمت اجرای کف کاذب

عوامل موثر بر قیمت اجرای کف کاذب

قیمت اجرای کف کاذب ؛ بررسی دقیق و جامع

قیمت اجرا از آن موضوعاتی است که در دنیای صنعت و ساختمان، کلیدی محسوب می شود و توجه هر متخصصی را به خود جلب می کند. در این نوشته، رفته ایم سراغ یک فرد آکادمیک و کارکشته، تا پرده برداریم از مولفه های تاثیرگذار در قیمت اجرای کف کاذب . به احتمال زیاد در صورتی که این سطرها را مطالعه می کنید، هدف شما احداث یک دیتاسنتر است، اما در هر صورت، هر مقصود دیگری که داشته باشید، ما در مقیاسی کلی و جامع، قیمت اجرای کف کاذب و مولفه های تاثیرگذار بر آن را برای شما شفاف خواهیم ساخت، با ما همراه باشید.

قیمت اجرای کف کاذب ، سفری از گذشته های دور به امروز

“قیمت اجرای کف کاذب،” به ذات، عبارتی است که مفهومی نوین را نمایندگی می کند. افرادی که کمی قدیمی تر باشند به خوبی می دانند، ساخت و ساز های سنتی در هر مقیاسی کابل و سیم و لوله را در جان دیوار و سقف و کف می نشاندند و این کار چند مشکل عظیم به وجود می آورد.

اول اینکه هزینه ی اجرای سازه را بالا می برد، دوم اینکه از کیفیت عملکرد مناسب قطعات و اجزا می کاست و در آخر، به تبع مشکل ساختن دسترسی، هر نوع تعمیری را فارغ از ابعاد، تبدیل به یک بنایی عظیم می ساخت. در نتیجه ی این امر با پیشرفت های سازه ای در پروژه های میدانی، کم کم، عبارات کف کاذب و به دنبال آن اجرای کف کاذب و در آخر، قیمت اجرای کف کاذب، روز به روز در اینترنت فراگیر شدند و همین حالا من و شما در حال پرداختن به آن ها هستیم.

قیمت اجرا به بیان ساده، مولفه ای است که در دو حوزه ریشه دارد. در یک سمت و سو، این جنس، طرح و قطعات اجرا شده در کف کاذب است که تعیین کننده ی قیمت خواهد بود و در طرف دیگر، خواسته های کارفرما طبقه بندی می شود. به عنوان مثال، اگر یک کارفرما نیاز داشته باشد به قرار دادن سیستم سرمایش از کف، پر واضح است که قیمت اجرای کف کاذب پروژه ی او، مقدار بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد.

با این تفاسیر و بیان مقدمات، زمان آن رسیده که سراغ مولفه های تاثیرگذار بر قیمت اجرای کف کاذب برویم.

شروع از مثال بالا؛ سیستم سرمایش تاثیرگذار است

 قیمت اجرای کف کاذب، در وهله ی اول، از قرار داشتن سیستم سرمایش و گرمایش تاثیر می پذیرد. می دانید چرا؟ به بیان خودمانی و غیر تخصصی، در صورتی که نیاز به اجرای سیستم های سرمایش و گرمایش باشد، هم ارتفاع کف کاذب تغییر می کند، هم جنس پانل ها، هم طرح آن ها (باید قابلیت عبور هوا را داشته باشند در عین حالی که مقاومت در برابر تنش، کرنش و برش های احتمالی را دارا هستند) و هم دنیایی دیگر از المان ها. البته به خاطر داشته باشید، افزایش قیمت  در این شرایط به دستاوردهای بیشمارش می ارزد، زیرا در غیر اینصورت، قرار داشتن سیستم ها در سقف، ممکن است به چکه کردن و خرابی نمای فضای شما منجر شود.

جریان هوا چگونه مدیریت خواهد شد؟  

قیمت اجرا بی نهایت وابسته است به اینکه شما چه جریان هوایی را برای محیط خود طلب می کنید. هم جریان هوای آن کف اهمیت دارد، هم ارتباط فضای زیر و بالا. نیازی به توضیح اضافه نیست که قیمت اجرای کف کاذب افزایش می یابد، هرچه تهویه و جریان هوا برای شما حیاتی تر باشد.

جدایی آب از الکتریسیته؛ پای ایمنی در میان است

اجرت نصب کف کاذب روی ایمنی بنا می شود. همانطور که می دانید آن زیر پر است از کابل و مجرای عبور الکتریسیته، به طور مشابه، دنیایی از کانال های آبی قرار دارند که سرمایش و گرمایش را مقدور می سازند، حال اینکه با چه تدبیری بتوانیم جدایی این دو دشمن خونی را مقدور سازیم، همان مولفه ای است که قیمت اجرای کف کاذب را به طور واضح دستخوش تغییر می کند. بازهم نیازی به توضیح نیست که هرچه ایمنی را در سطح بالاتری رعایت کنیم، قیمت اجرای کف کاذب هم بالاتر می رود.

قیمت اجرای کف کاذب و تغییرات مدیریتی

این یکی مساله ای است مهم و نیاز به کمی توضیح و تشریح دارد. افراد یا مجموعه هایی هستند که همواره به آینده نگاه می کنند و دوست ندارند به عنوان مدیری شناخته شوند که کاری ابتر و ناقص را بنا نهاده. به همین خاطر در هر پروژه ای انعطاف می خواهند.

در صورتی که بخواهید یک کف کاذب منعطف اجرا کنید که در هر مساحتی بنشیند و با هر تغییر کاربری تغییر کند، قیمت اجرای کف کاذب خود را در لحظه ارتقا می دهید، اما از منظر اقتصاد مهندسی، کاری کرده اید کارستان و برای یک عمر.

قبل از اینکه مطلب را به پایان ببریم باید بگوییم اجرت نصب کف کاذب در مقایسه با هر گزینه ای مقرون به صرفه است. ما هزینه را به دلار می گوییم که ثابت است و شما در روز اجرا خود تبدیل را انجام دهید. شما برای هر فوت مربع کف کاذب، بین بیست الی بیست و پنج دلار پرداخت خواهید کرد، در صورتی که اجرای همان کف به تنهایی و ساده، هفت الی دوازده دلار خواهد بود.

به نظر شما ده دلار تفاوت قیمت نمی ارزد به ایمنی، راحتی و آینده نگری؟ انتخاب شما هر چه که باشد، خوشحال می شویم با ما ارتباط بگیرید تا دقیق تر درباره ی این مسائل صحبت کنیم.

منبع : نکاتی از Chris Ouellette با سمت Senior IT Specialist در Data Centre Services for IBM Canada