کف کاذب اتاق برق و اهمیت آن

کف کاذب اتاق برق و اهمیت آن

کف کاذب اتاق برق

اتاق برق فضایی است که دسترسی انسان به آنجا محدود شده است. اوپراتورها داخل آن اتاق مستقر نمی شوند. این اتاق معمولا رفت و آمد کمی دارد و مساله قابل توجه در این اتاق ها، بار سنگین تجهیزات است. جنس و نوع کف کاذب بر اساس وزن تجهیزات برقی مشخص می شود که روی آن قرار می گیرد. سیستم کف کاذب اتاق برق طوری طراحی شده که نیازی نیست زمان زیادی را برای انتخاب آن صرف کنید، بهتر است زمان بیشتری را برای تصمیم گیری درباره خرید تجهیزات الکتریکی اختصاص دهید. زیر ساخت فولاد درجه بالا، قدرت بسیار بالایی را با ارتفاع کف استاندارد بین ۸۰ تا ۱۵۸ اینچ (۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی متر) ارائه می کند. پایه های ستون به اندازه ۸۰ اینچ (۲۰۰۰ میلی متر) در مرکز، فضای بیشتری برای انتقال تاسیسات و خدمات و کابل ها را در این محفظه فراهم می کنند. برای ارتفاع بالای ۸۰ اینچ، زبانه های قفلی و پانل های شیار دار از جنس کلسیم سولفات غیر قابل احتراق استفاده می شود.

مزایا و ویژگی های کف کاذب اتاق برق:

  • ارتفاع از ۱۲ تا ۸۴ اینچ / ۳۰۰ – ۲۱۰۰ میلی متر
  • ۷۰ درصد پایه های ستون کمتر از کف های توری معمول ۲۴ اینچ * ۲۴ اینچ / ۶۰۰*۶۰۰ میلی متر
  • تمام تجهیزات الکتریکی مستقیما تحت پشتیانی زیرساخت شبکه ای و خود پشتیبانی می باشدو به هیچ تجهیزات گران بهای دیگری برای پشتیبانی نیاز نیست
  • ترانسفورمرها تا ۱۲۰۰۰ کیلوگرم هم مستقیما تحت پشتیانی روی کف با تقویت کننده های یکپارچه هستند
  • هیچ اتصال هزینه داری برای نردبان کابل، ۶۰۰ میلی متر و عریض تر به دلیل محل پایه ستون منعطف نیاز نیست.
  • پانل های چند سایزی برای تمام کف های کاذب مستقل از جای پای تجهیزات فراهم می کنند
  • تمام پانل های کف را می توان بدون اثر گذاری بر پایداری جانبی سیستم کف حذف کرد
  • انعطاف پذیری سیستم منحصر به فرد، توسعه آتی تجهیزات را که در طراحی کف اصلی به کار خواهند رفت را ممکن می سازد
مطالب مرتبط :   معرفی کف کاذب سولفات کلسیم و ویژگی های آن

کف کاذب برای اتاق برق طراحی شده تا محیط منعطفی را برای تمام تجهیزات برقی ایجاد کند. دسترسی کاملی را زیر کف و بدون اثر گذاری بر پایداری کف ایجاد می کند. ارتفاع بالاتر کف، نصب کامل را سریع تر و کارآمد تر می کند و همچنین فضای بیشتری برای کابل های برق ارائه می کند.  از آنجایی که هیچ اتصالی بین پایه های ستون و خود پانل کف وجود ندارد، جای گیری منعطف پایه ستون را ممکن می سازد. با تعویض راحت پانل ها با لوله های فولادی مربع شکل زیر تجهیزات الکتریکی، دسترسی راحت به کابل ها و همچنین خنک سازی مستقیم اگر نیاز باشد امکان پذیر است.

اگر مجبور شوید که طراحی اتاق برق را دوباره ساماندهی کنید، فضایتان را توسعه دهید یا تجهیزات برقی را به یک فضای جدید در ساختمان منتقل کنید، کف کاذب، قابل استفاده مجدد است و در زمان و هزینه صرفه جویی می کند.

برای انتخاب کف کاذب اتاق برق به چند معیار توجه نمایید: اول از همه تعیین کنید که در طول روز چه میزان رفت و آمد در این اتاق انجام می شود. بهترین جنس کف کاذب اتاق برق را با توجه به الزامات، استانداردها و شرایطی که برای این اتاق مشخص شده، انتخاب کنید. بر اساس حجم تجهیزات و تاسیساتی که قرار است زیر کف کاذب اتاق برق نصب شود، محاسبات مرتبط را برای تعیین ارتفاع کف انجام دهید. همچنین مشخص کنید که قرار است چه میزان بار بر روی این کف وارد شود. در ضمن شرایط آب و هوایی مثل گرما و سرما، رطوبت هوا و غیره در شهری که قرار است کف کاذب در آنجا نصب شود را هم در نظر بگیرید.  


برچسب ها: 

تاریخ: 
محتوا:  کف کاذب اتاق برق و اهمیت آن
5
star star star star star

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

پین کردن در پینترست

اشتراک
<